REZİLLİK DİZ BOYU

Trabzonspor, kendi sahasında  2 kez öne geçtiği maçtan 3 puanla ayrılamadı. Konyaspor’a evinde yenildi.  Bu rezillik size yeter artık. Kendi evinde 3-1 önde olan Trabzonspor  gibi bir takımın son dakikalarda kalesinde 3 gol görmesi futbolun bir  cilvesi olsa gerek. Konyaspor’u küçültmek istemiyorum. Ancak evinde Barcelona ile oynamıyorsunuz.  Ne oynandığınız belli değil.

Hüseyin Hoca, takım 3-1 önde olan bir takım dengesi nasıl bozulur ? Sizin hiç B ve C planınız yok mu ? Amatör bir  antrenör  bile bu maçı böyle vermez. Ya  11 kişi savunma yapsan bile Konyaspor’un 3 gol atması mümkün değil. Bordo-Mavililer mümkün olmayacak sonuçları mümkün yaparak değişik bir rekora sahip oldu bu sezon.

Dışardan bir  maçı izleyen birisine hangi takım şampiyonluk  hesabı  yapıyor,  hangisi küme düşmeye oynayan takım sorsak galiba Trabzonspor’u küme düşmeye oynanan takım olarak ilan eder. Pandemiden sonra Trabzonspor’un futbolunda rezillik diz boyu. Savunmanın göbeğinde oynanan Da Costa  ve Campi felaketler ve saatli bombalar.  Orta sahada N’diyae süründü.

Hüseyin Hocam, futbolun hataları oyunu olduğunu kabul etmelıydınız. 3-1 öndeyken maç bitmedi. Trabzonspor’un yediği golleri amatör takım bile yemez. Çok yazık. Hem kendinizi rezil  ettiniz hem 10 milyon taraftarı yine üzdünüz..

Uğurcan  hem ilk golde hem de frikik golünde çok hatalı. Haftalar sonra Pereira’nın yerinde görev yapan Kamil Ahmet, canla başla oynadı. Da Costa  ve  partneri Campi dün maçın sıfır çeken iki  oyuncuydular. Novak yine golunu attı.

Orta sahada Parmak ve Ömür koştular ama sonuca etki edemediler. N’Diaye’yı bu takıma alan ve getirenler kimse onlarda utanma varsa yüzleri  kızarmıştır.

90 dakikada forvette tek çabalayan Sorloth  oldu. Kenara çıktı, arkadaşlarına duvar oldu pas aldı. Biri penaltıdan iki gol kazandırdı. Fırtına fırtına olalı  böyle eziyet çektirmedi.

Yazacak, çizecek ve söylenecek bu kadar değil ama. Bu sene böyle tamamlansın. Trabzonspor’un ikinciliği tehlikede mi ? Futbol bu. Gelecek hafta küme düşme potası içinde yer alan Kayserispor’dan en az 1 puan almalı.

Önceki ve Sonraki Yazılar