Çaykur Rizespor, Bülent Uygun ile 3 yıllık kontrat imzaladı

Çaykur Rizespor, teknik patronu Bülent Uygun ile 3 senelik yeni kontrat imzaladı.

Rize haber 28.06.2021, 15:31 28.06.2021, 15:32
Çaykur Rizespor, Bülent Uygun ile 3 yıllık kontrat imzaladı

Çaykur Rizespor'da cumartesi günü yapılan olağanüstü genel kurulun ardından Tahir Kıran başkanlığa seçilmişti. Mavi-yeşilli ekipte seçimin ardından teknik adam Bülent Uygun ile 3 senelik kontrat imzalandı. Çaykur Didi Stadyumu'nda gerçekleşen törende konuşan başkan Tahir Kıran, "Hocamızla 3 senelik bir mukaveleye imza atıyoruz, gerçi bunlar biraz formalite. Bülent hocam zaten bana boş mukaveleye imza atmıştı. Aramızda kağıdın çok önemi yok, onunla olan dostluğumuz, kardeşliğimiz farklıdır, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

teknik-direktor.webp

 


"ÇOK ÇALIŞACAĞIZ, EMEK VERECEĞİZ"Teknik direktör Bülent Uygun'un daima yanında olacaklarını söyleyen Kıran, "Biz Bülent hocamla imzayı yalnızca Rizespor için atmıyoruz, Türk futbolu için atıyoruz. Türk futbolunun geleceğini kurmak için yola çıkıyoruz, bunun yalnızca bir kulüp imzası olarak düşünmeyin. Bülent Hoca Türk futbolu için imza attı. Allah'ın izniyle çok çalışacağız, çok emek vereceğiz. Ben hocamın hiçbir zaman arkasında olmayacağım, daima hocamın yanında olacağım. Arkasındayım kelimesini hiç sevmem, tarihte arkasındayım diyen insanların hepsi gitmiştir. Ben hocam daima yanındayım" diye konuştu.

bulent-uygun.webp

"RİZESPOR'UN GELECEĞİNİ KURMAYA GELDİK"Uzun soluklu bir yola çıktıklarını dile getiren Tahir Kıran, "Günlük başarılarla ya da başarısızlıklarla kimse bizi değerlendirmesin. Rizespor'un altyapısını, geleceğini kurmaya geldik. Rizespor'u zamana yaymaya geldik. Biz Karadeniz birliğini kurmaya geldik. Rizeli hemşerilerimden destek istiyorum. Rizespor'da 26 Haziran'dan itibaren yeni bir sayfa açılmıştır" dedi.

rizespor-sozlesme.webpBÜLENT UYGUN: GÜZEL ŞEYLER BAŞARACAĞIZBaşkan ve yönetimle beraber Rizespor'un geleceğini kurmak adına çok çalışacaklarını belirten Bülent Uygun, "Başkanımla birbirimize olan sevgimiz ve muhabbetimiz çok fazla. O yüzden tabii ki protokolün anlamı hiçbir zaman olmadı, olmayacak da.  Bizim aramızdaki protokol gönül imzasıdır. Öncelikle beni tekrar sizlerle ve büyük Rizespor camiasıyla bu büyük şanlı göreve layık gördükleri için huzurlarınızda bir kere daha ona teşekkür ediyorum. Yaşadığımız onca hengameye rağmen el birliği ile geride bıraktığımız sezonu güzel bir biçimde kapatmış olduk.  Yaşanan süreci artık Mevlana'nın sözü gibi 'dün dünde kalmıştır cancağızım biz bugün iyi şeyler söylememiz lazım' hatta bugün değil yarınlar için Rizespor için pek çok güzellikler yapmak lazım. İnşallah altyapıdan başlayarak, A takımımıza kadar sayın başkanımız ve yönetimimiz ile inanılmaz güzel şeyler başaracağız" biçiminde konuştu.

caykur-rizespor.webp

 


"EN İYİ TRANSFERLERİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"

 


Yönetim kurulu ve scout ekibiyle beraber transferleri en iyi biçimde yapmaya çalıştıklarını dile getiren Uygun, "Takımımızdan pek çok futbolcu gitti, bazıları gitmek istedi.  Benim için takımın içerisinde olan, benimle birlikte antrenmana çıkan kim olursa olsun en iyisini verme adına hem de takımımızı kurma adına gerekli bütün hamileleri en kısa bir süre içinde yaparak yol alacağız. Başarı var ise hepimizin başarısıdır, başarısızlık var ise benimdir" diye konuştu.

Yorumlar (0)