Neslican Tay ölümünün 2'inci yılında unutulmadı

Kansere karşı verdiği mücadelesiyle tanınan Neslican Tay, ölümünün 2'inci yılında sevenleri tarafından anıldı. 

Rize haber 20.09.2021, 15:39
Neslican Tay ölümünün 2'inci yılında unutulmadı

Rize'de sol bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı verdiği mücadeleyle akıllara kazınan Neslican Tay'ın ölümü tüm ülkeyi hüzne boğmuştu.Neslican Tay, ölümünün 2'inci yılında Rize'de sevenleri tarafından anıldı. Sosyal medyada Neslican için duygulandıran paylaşımlar yapıldı. 

3 kez yendiği hastalığa 4’üncü kez yakalandığını öğrenen ve tümör nedeniyle kesilen sol bacağına rağmen kansere karşı verdiği amansız mücadeleyle diğer hastalara örnek olan Neslican Tay, kanser tedavisi görürken bir yandan da Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanarak, eğitim hayatına devam etti.Son 1 yılını Rize ile İstanbul arasında gidip gelerek hem eğitimi hem de tedavisi ile geçiren Neslican, sağlık durumu kötüleşince İstanbul’da hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen Neslican Tay, 20 Eylül 2019’da hayatını kaybetti.

Sevenleri Neslican Tay'ı unutmadı

Neslican Tay ölümünün 2'inci yılında anıldı.Sevenleri, sosyal medyada duygulandıran paylaşımlarda bulundu. Yapılan paylaşımlar arasında 'Sen o kadar güzel savaştın ki milyonlarca insana pes etmemeyi öğrettin, kalbimde hep en güzel en asil savaşçı olarak kalacaksın. Öğrettiklerini hiç unutmayacağım Neslican'ım huzur içinde uyu mücadelen çok güzeldi', 'Sen bizden gideli 2 yıl olmuş meleğim. Asla ama asla seni unutmayacağım canım senin yaşadıklarını anlamaya gayret gösteriyorum, azmini görüyorum hala, seni öğrenmeye çalışıyorum bir tanem. Her zaman her konuda en güzeli sendin, iyi ki vardın iyi ki varsın Neslican' mesajları yer aldı. 

Ben bir bacaktan ibaret değilim,çok daha fazlasıyım

Kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine ‘demir kadın’ diyen Neslican Tay, bir röportajında "Bacağım yok ama yaşam sevincim var. Ben bir bacaktan ibaret değilim, çok daha fazlasıyım" sözleriyle binlerce kişiye umut olurken, verdiği mücadele ile de hafızalara kazınmıştı.

Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak 05:11
Güneş 06:36
Öğle 12:10
İkindi 15:06
Akşam 17:35
Yatsı 18:55