Rize'nin gözdesi Sivil Havacılık Lisesi

Rize-Artvin Havalimanı projesiyle birlikte Rize’nin gözde okulu Şehit Murat Naiboğlu Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Rize haber 04.01.2022, 11:31
Rize'nin gözdesi Sivil Havacılık Lisesi

Rize’nin Pazar ilçesinde yapımı devam eden Rize-Artvin Havalimanı ile açılacak istihdam alanı şehrin vatandaşlarını da heyecanlandırdı. Deniz dolgusuna yapılacak proje, çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak isteyen veliler için de ayrıca bir ilgi odağı oldu. Öyle ki Pazar ilçesinde 2018 yılında hizmete giren Şehit Murat Naiboğlu Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi velilerin ve öğrencilerin gözde okulu haline geldi.
Toplamda 268 öğrencisi olan okul, bünyesindeki Ulaştırma Hizmetleri ve Uçak Bakım bölümlerinde öğrenci yetiştiriyor. Okul öğrencilerin tercihlerine göre Ulaştırma Hizmetleri alanında Lojistik Dalı, Uçak Bakım alanında ise Uçak Gövde Motor Dalı ve Uçak Elektroniği Dalı’nda hizmete açıldı.
Öğrencilerin ve öğretmenlerin okulu sevdiğinin altını çizen Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, “Bu okulumuzda toplamda 268 öğrencimiz eğitim öğretim görmektedir. Okulumuz hem sınavlı hem de sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ulaştırma hizmetleri alanında ve lojistik alanları altında eğitim öğretim vermekteyiz. Uçak bakım alanında da uçak gövde motor ve uçak elektroniği dalında eğitim öğretim faaliyetlerimiz devam etmektedir. Gerçekten okulunu seven öğrencilerle ve işini hakkıyla yapan öğretmenlerimizle karşılaştık” dedi.

Yorumlar (0)