Yeni yılda turistler Ayder Yaylası'na akın etti

Yılbaşında yerli ve yabancı turistler Ayder Yaylası'na yoğun ilgi gösterdi.

Rize haber 01.01.2022, 16:30
Yeni yılda turistler Ayder Yaylası'na akın etti

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Ayder Yaylası'nda yılbaşında yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor.

Hafta sonu olmasını da fırsata çevirenler, karın ardından beyaza bürünen 1350 rakımlı yaylaya akın etti. Yayladaki konaklama tesislerinde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Vatandaşlardan bazıları kar topu oynadı, bazıları da kızak, şambrel ve poşetle kayarak gönüllerince eğlendi. Tulum eşliğinde kar üstünde horon oynayanlar ise renkli görüntüler oluşturdu.

Yaylaya, Körfez ülkelerinden gelen ziyaretçilerin sayısının fazla olması da dikkati çekti.

Ziyaretçilerden Nur Abbas, keyifli bir tatil geçirdiğini söyledi.

Çorum'dan ailesi ile geldiğini anlatan Abbas, "Çok eğlenceli, herkes denesin. Kayarken biraz düştük ama vazgeçemiyoruz. Bu yıl kar biraz daha az ama yine de keyifli ve doğa çok güzel." dedi.

Olcay Atmaca ise yaylaya çocukları ile geldiğini belirterek, "İyi ki gelmişiz. Son derece keyifli bir tatil oldu. Herkesin buraları görmesini, bölgeye gelmesini tavsiye ediyorum." diye konuştu.

Gülşah Kılıç da ilk defa geldiği yaylada çok iyi vakit geçirdiğini ifade etti.

Yorumlar (1)
gökhan yetim 2 hafta önce
ben bu milleti anlıyamıyorum bu ayder denen yerde hiçbir şey yok arkanı göremezsin ne var diye önüne baksan karşında sadece dağ var işte birde çam ağacı manzara 0 yemin ederim kayabaşı aydere 10 çeker neden dersen manzara var ağaçlık içinde dilediğin kadar gezebilirsin ayderde sadece çimde otur karşıyı seyret .
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
2
hafif kar yağışlı