Rodellaga BJK’nın Hediyesi!

Trabzonspor’un geçen sezon devre arasında Akhisarspor’dan transfer ettiği Rodellaga’nın bonservis bedelini Beşiktaş ödemiş. Mehmet Ekici’nin devre arasında Fenerbahçe’ye transfer olmaması için Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’ya sürpriz bir teklif getiren Beşiktaş, Mehmet Ekici’nin Fenerbahçe’ye gitmesinin önünü kesti. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Trabzonsphor Başkanı Muharrem Usta’ya, ‘Rodellaga’nın bonservis bedelini biz ödeyeceğiz, Olcay’ı da size verelim. Siz de Mehmet Ekici’yi Fenerbahçe’ye vermeyin’ teklifini götürdüğünü duyduk. Beşiktaş Başkanı, yönetimi ve teknik direktörü, Mehmet Ekici’nin devre arasında Fenerbahçe’ye gitmesi halinde, sarı lacivertli kulübün şampiyonluk yarışında iddialı bir duruma geleceğini düşündü.

rodallega-001.jpg

Başkan Muharrem Usta’ya en yakın kaynaklardan birininin söylemine göre, Başkan Muharrem Usta Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın bu teklifini kabul etti ve Rodellaga’yı Trabzonspor’a aldı. Ersun Trabzonspor, Olcay için ise Beşiktaş’a göstermelik olarak 200 euro bonservis bedeli ödemeyi tahaüt etti.Trabzonspor iki futbolcunun alacakları parayı ödemeyi tahaüt etti.

Bu olay da göstermiştir ki, Avrupa7yı bilmiyoruz ama Türkiye’de şampiyonluk yalnız sahada kazanılmıyor!

5 maç cezalı Burak

TS de oynayabilecek mi?

Trabzonspor’un Çin süpqer lig takımlarından BJ Sınobo Guoan’dan transfer ettiği Burak Yılmaz, son maçların birinde yaptığı hareket nedeniyle Çin futbol federasyonu Disiplin kurulundan 5 maç ceza almıştı.

Gazetemiz genel yayın koordinatörü, spor adamı Altuğ Atalay’a, ‘Burak’ın 5 maçlık ceza almıştı. Cezası bitti mi? Bitmediyse Trabzonspor’da oynayabilir mi’ dedik.

Atalay, ‘Çin kulübü 5 maçlık cezayı Türkiye futbol federasyonuna bildirirse oynayamaz. Bildirmezse oynar. Ancak, Burak 5 maç ceza aldıktan sonra Çin liği devam etti ve 5 maçlık cezayı doldurdu. Dolayısıyla Trabzonspor’da resmi maçlarda forma giyebilir’ dedi.

Altuğ Atalay’a verdiği bilgiler nedeniyle teşekkür ederiz.

Burak Yılmaz ve Ekspres farkı!

Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’a transferini, Burak’ın açıklaması ile spor kamuoyuna duyuran ilk gazete Kuzey Ekspres oldu. İzmir Alaçatı’da Trabzonspor eski başkan yardımcılarından Engin Kalafatoğlu’nun Türkiye’nin en gözde tesislerinden biri olan Alaçatı Beach’te eşi iki çocuğu ve çocuklarının dadısı ile tatil yapan Burak Yılmaz, burada Kalafatoğlu sohbet etti. Yılmaz, Kalafatoğlu’na, ‘Çin’de futbol oynamak istemiyorum. Trabzonspor’un teklifini kabul ettim. Bonservis ve diğer konuları görüşmek üzere bu ülkeye gideceğim. Bir hafta on gün sonra Trabzonspor’dayım’ demişti.  Kuzey Ekspres’de Burak Yılmaz’ın bu söylemini manşete taşımıştı.

burak-yilmaz.jpg

Samsun’dan yapılan İhracaat Trabzon’a yazılıyor!

Doğu Karadeniz İhracaatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, yılda birkaç kez Trabzon’un ihracaat şampiyonu olduğunu rakamlarla açıklar. Başkan Gürdoğan’ın açıklamalarına tepqki gösteren Akif Cemal Arı, ‘Trabzon Limanınında Rusya’ya sebze- meyve ihraç ediliyor da biz mi görmüyoruz. Trabzon’da sebze- meyvemi yetiştiriliyor. Rusya’ya ihracaat Samsun limanından yapılıyor.’ Dedi.

Akif Cemal Arı, eleştirilerinden haklı! Ancak, Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında alım merkezi ve tesisleri bulunan Trabzonlu sebze ve meyve ihracaatçıları, şirket merkezlerini Trabzon’dan başka bir ile taşımadıkları için yaptıkları ihracat Trabzon’a yazılıyor.

Akşener’in sürpriz İl Başkanı!

MHP’den ihraç edilen eski içişleri bakanı ve TBMM başkan vekili Meral Akşener’in ve arkadaşlarının kuracağı partinin teşkilatlarında görev almak için binlerce kişinin nabız yokluyor ve Akşener’e ulaşabilmenin yollarını arıyor.

akşener-002.jpg

Akşener’in partisinin Trabzon il Başkanlığı için şu ana kadar 5 kişinin adı öne çıktı. Bu 5 kişinin 3’ünün farklı partilerden olduğu söyleniyor. Akşener’e yakın bir isim, Trabzon’a kurucu il başkanı olarak atanacak kişinin henüz belirlenmediğini belirterek, ‘Bu aşamada yalnız Trabzon değil hiçbir ilimizde aday belirlemedik’dedi.

Kadir İnanır Trabzon’a Neden geldi?

Türk sinemasının yaşayan bir numaralı ismi Kadir İnönır önceki gün Trabzon’da idi. Trabzon’daki yakın dostları Süleyman Hacısalihoğlu, Ali Sürmen, Haluk Şahin ve Ahmet Uğur zihni ile sohbet eden İnarır, ‘Beni herkes Ordulu bilir. Ama benim babam Trabzonlu. Ailemiz yıllar önce Trabzon’dan Ordu’ya göç etmiş’ dedi. Trabzon barosu eski Başkanı ve Trabzonspor Duvan Kurulu başkanı Ali Sürmen ise, ‘Kadir benim akrabam. Kadir bizim Sürmene’den’ dedi. Kadir İnanır, Trabzon’a eski dostlarını ve arkadaşlarını görmek için geldiğini söyledi.

Gürol Başkanın

Teşekkürü!

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat hacısalihoğlu’nun eko turizme yönelik çalışmalarını destekleyen Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, ‘Bizim başaramadığımız projeyi Ticaret ve Sanayi Odamızın gündeme taşıması beni mutlu etti’ dedi.

Ustaömeroğu şöyle dedi;

‘Yıllar önce aktif siyaset içinde iken "natural turizm" adı altında bir proje geliştirmiştim. O dönem toplantılarda, televizyonlarda ve yazılarımda detaylarını açıkladığım bu proje özellikle yurt dışından gelen yabancı turistlere doğal hayatta tatil yapma şansı tanıyordu.

Turist inekten sütü kendisi sağacak, tezeğe basacak, tereyağı yapacak...vb gibi doğal ne varsa o tadı yaşayacaktı.

Bu konuda yine o dönem Türsab Yetkilileri ile de bilgi alışverişinde bulunmuştum.

Aradan yıllar geçti. Partim meclise giremedi. Siyasetin genleri değişti. Dolayısı ile bendeniz de siyasi anlamda bir başarı elde edememiş oldum. Bu ve benzeri bir çok projem tozlu arşivlere kalktı.

Ancak bugünlerde; Trabzon Ticaret Odası'nın Eko köy projesini öğrenince çok mutlu oldum. Adı farklı ama içeriği aynı olan bu proje içime su serpti. Biz başaramamıştık ama yine Trabzon'dan bir kurum bu projeyi uygulamış ve başarmış oldu.

Ticaret Odası Başkanı Sayın Suat Hacisalihoglu Ağabeyim başta olmak üzere bütün yönetim kurulu üyelerini ve katkı koyan bütün yetkilileri kutluyor ve kendilerine iyi bir Trabzonlu olarak çok teşekkür ediyorum’.

Önceki ve Sonraki Yazılar