Rusya Devlet Başkanı Putin: "Bize bunu yapanlar pişman olacak"

Rusya Devlet Başkanı Putin: "Bize bunu yapanlar pişman olacak"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rusya'ya karşı herhangi bir kışkırtıcı eylem düzenleyenler, uzun süredir hiçbir şeyden pişman olmadıkları kadar pişman olacaklar." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin uluslararası toplumun tüm katılımcıları ile iyi ilişkiler kurma niyetinin kayıtsızlık ve zayıflık olarak algılanması halinde tepkilerinin sert olacağını söyleyerek, "Rusya'ya karşı herhangi bir kışkırtıcı eylem düzenleyenler, uzun süredir hiçbir şeyden pişman olmadıkları kadar pişman olacaklar." dedi.

Putin, başkent Moskova'da Manej Fuar Merkezi'nde kabine üyeleri ve Rus parlamento üyelerinin katıldığı Federal Meclis’te ülke meselelerine ve güvenliğine ilişkin konuşma yaptı.

Rusya'nın uluslararası alandaki hedeflerine değinen Putin, "Rus siyasetinin uluslararası arenadaki anlamı ve içeriği, ülkenin istikrarlı kalkınması için vatandaşlarımızın refahı ve güvenliğinin sağlanmasıdır." diye konuştu.

Rusya her zaman bir yol bulacak

Ülkesinin kendi çıkarlarına sahip olduğunu vurgulayan Putin, "Bu çıkarları koruyoruz ve uluslararası hukuk çerçevesinde savunacağız. Dünyadaki diğer ülkeler de aynı şeyi yapıyor. Eğer birisi bunu anlamak ve diyalog kurmak istemiyor, bencil kibirli tonda konuşmayı tercih ediyor ise Rusya kendi pozisyonunu savunmak için her zaman bir yol bulacak." değerlendirmesinde bulundu.

Bazı ülkelerin yasa dışı yaptırım uyguladığını ve kendi istediğini güçle dayatmaya çalıştığına dikkati çeken Putin, bu tür uygulamaların tehlikeli olduğunu vurguladı.

Belarus'ta kısa bir süre önce darbe girişiminin engellendiğini anımsatan Putin, "Bu tür korkunç eylemler bile Batı tarafından kınanmıyor. Kimse bunları fark etmiyor bile. Herkes, bir şey olmamış gibi hareket ediyor." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.