SADECE EKUBAN

Fırtına, 3 puan kazanacak bir oyun sergileyemedi.

Abdullah Avcı, elindeki malzemesini ancak bu kadar kullanabiliyor. Yapacak bir şey yok. İlk yarıda arkada 5’li önde  5’li. Trabzonspor savunmasıyla forveti arasında 40 metre boş alan. Kalede, Uğurcan 1-2 pozisyonda ortaya çıktı. Pereira adate saatli bomba. İkıncı yarıda yerine giren Serkan Asan ondan daha iyi oynadı.

Defansın ortasındaki Vitor ile Edgar hatasız oynadılar. Marlon, çizgiden top çıkarak çok önemli bir görev yaptı. Bordo-Mavili takımın kanayan yarısı orta sahası. Savunmanın önünde oynayan A.Kadir Parmak çok pas hatası yaptı.90 dakikada sahada kalması Avcı’nın isteği.

Lewis Baker. Acaba Chelsea’de oynadı mı? Ben oynadığına inanmıyorum. Belki antrenmanlara çıkmıştır. Geri ve yana oyna. Rakibinin arkasına gizlenerek maçı tamamla. A.Kadir Ömür’e gelince. Eskisi gibi değil. Ama bu oyuncuyla oynayacak oyuncu yoktu sahada. Çünkü Fırtına 3. Bölgede çoğalamıyor.

İlk yarıda Diabate santrafor olarak görev yaptı. Hücum bölgesinde Trabzonspor’da etkin oyuncu sadece dün sahada Fırtına’da 1  kişi vardı.. O da Caleb Ekuban. Savunmada ve hücumda çalıştı. Ama bu bölgede takımı dinlendirecek  futbolcu yok. Kısaca takıma nefes alacak ve ileriye çıkacak. Önde topu tutacak da yok. Dripling ağırlıklı futbolcuların çoğunluğu sıkıntı veriyor Trabzonspor’a.

Ev sahibi Kayserispor, dünkü maçta Trabzonspor’da daha fazla pozisyona girdi. Trabzonspor’da Bilal diye bir oyuncu var.20 metre koşan maraton koşmuş gibi saklanarak oynuyor. Bilal’den Rüştü’nün fırınına odun olur. Bu maçı  iyi kaybetmedi Trabzonspor. İçerde 1, dışarda 1 kazanarak yoluna gidiyor.

Bu oyuncuları Trabzonspor’a kim almış yada aldırmış ise menajerleri kim  ? Menfaat ilişkisi var ise derhal açıklanmalı...

Önceki ve Sonraki Yazılar