Sağlık il müdürlüğünde kaç kişi çalışıyor?

   Sağlık teşkilatında olup bitenleri yakından takip eden Hakkı Emiroğlu, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğünde 400’e yakın doktor, hemşire ve personelin görev yaptığını söyledi. Emiroğlu, “Sağlık müdürlüğü AKP’li ve AKP’li görünenlerin karargahı oldu. Sağlık müdürlüğündeki personel ayrıca kadrolarının bulunduğu hastaneden de döner sermaye parası alıyorlar’ iddiasında bulundu.  AKP il yöneticisi Ahmet Uğur Zihni’nin kendisine aradığını belirten Emiroğlu, “Ahmet beyin ne etkisi var ne de yetkisi. Hastane ve sağlık ocaklarında olması gereken, ebelerin, hemşirelerin, doktorların sağlık müdürlüğünde masa başında ne işleri var” dedi. Hakkı Emiroğlu, pratisyen doktor olan Şafak Sümbül’ün bölge koordinatörü sıfatıyla 33 bin lira maaş aldığını iddia ederek, “Sağlık müdürlüğünde hiçbir iş yapmayan doktorların maaşı 17 ila 19 bin lira arasında. Ayrıca Sağlık Müdürlüğünde çok sayıda doktor, hemşire ve personel corona tazminatı alıyor. Sağlık müdürlüğünde corana tazminatı alanlar hangi hastanede çalışıyorlar” dedi.
                                     ***************************
 

Vekil olmadan dekandı!
   ‘Kadın vekillerin kocaları ve Ali Ayvazoğlu’ başlıklı yazımızda, AKP Trabzon eski milletvekili Avukat Ayşe Sula Köseoğlu’nun kocası Prof. Dr. Mustafa Köseoğlu’nun Ayşe hanım sayesinde veya Ayşe hanım milletvekili olduktan sonra KTÜ İİBF dekanı olduğunu yaöyzdık. Tarihleri karıştırdığımız için yanlış yaptık. Mustafa Hoca,  yakın arkadaşı ve klüsü olan Bayburt Üniversitesi rektörünün isteğini kırmayarak, Bayburt Üniversitesi’nde dekan ve rektör yardımcılığı yapmaya başladı. Mustafa Hoca diğer yandan da KTÜ İİBF ders veriyor ve KTÜ lojmanlarında kalıyordu. O tarihlerde KTÜ rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen’di. Özen, Mustafa Hoca’nın KTÜ’deki derslerini kesti. Hoca bir süre daha Bayburt’ta kaldı ve sonra KTÜ’ye döndü.  KTÜ rektörü İbrahim Özen, Yusuf Şevki Hakyemez’i dekanlığa atamıştı. 2012 yılında Süleyman Baykal rektör seçilince İİBF dekanı Yusuf Şevki Hakyemez rektör yardımcılığına Prof. Dr. Mustafa Köseoğlu da KTÜ İİBF dekanlığına getirildi. Mustafa hoca dekanlık görevini 2018 yılına kadar sürdürdü. Mustafa Hocanın dekanlığa atanması, Ayşe hanım vekil seçilmeden önce gerçekleşti. Düzeltir özür dileriz.

                                             ***********************
 

İngiliz Muhipleri Cemiyeti kısaca nedir?
  İngiliz Muhipleri Cemiyeti (İngiliz Dostları Derneği), 20 Mayıs 1919’da kurulan (Faaliyetleri 1908’de başlamıştır) Milli Mücadele karşıtı cemiyettir.
Başkent İstanbul’daki resmi çevrelerden, bilhassa Vahdettin ve Damat Ferit Paşa’dan önemli bir destek görmüştür.
Rahip Frew ve Sait Molla Cemiyetin en etkili isimleriydi.
Cemiyetin özellikle Hürriyet ve itilaf Fırkası ve Kürt Teali Cemiyeti ile yakın ilişkileri olmuştur.
  Amacını ulusal varlığı ve toprak bütünlüğünü sağlamak olarak açıklayan Cemiyete göre, bu amacı sağlamak için İngiliz desteğinin sağlamaktan başka çıkar yol yoktu.
Cemiyete göre, yüzyıllardır süren Osmanlı-İngiliz dostluğunu sürdürmek ve güçlendirmek İslamiyet’in yararınadır. (Ne kadar yararına olduğu Fas, Tunus, Cezayir ve Mısır’da belli) Nitekim milyonlarca Müslüman İngiliz İmparatorluğunun egemenliği altında yaşamaktadır! Çünkü İngiliz siyasetinde sömürmek için her yol mubahtır. Arap yarımadasında T.E. Lawrence dini kullanarak neler yaptığı ortadadır.
Şimdi kuruluş amacı Anadolu'nun işgali ve Türklüğün yok olması amaçlı derneğin destekçileri vatanperver, Milli Mücadeleyi başlatan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK İngiliz casusu veya siyonist öyle mi?

(Hayati Çizmecioğlu)
                                      **************************
 
1- Ne garip memleket olduk! Ben ülkemdeki yanlışa yanlış dediğim gibi, herhangi bir ülkedeki yanlışa da pek tabi yanlış diyorum. Ancak kendi ülkemin yanlışlarını eleştirirken sus pus olanlar Barzani PKK'ya destek oluyor dersem hemen Barzani savunuculuğu yapıp, bize saldırıyor!
2- İran'ın Koronavirüs'e karşı yaptığı şu uygulamalar yanlış şeklinde en basit bir eleştiri karşısında bile ne kadar İrancı var düğmeye basılmış gibi saldırıya geçiyorlar. Hızlarını alamayıp SAVAMA usulü fotoğraflarımın üzerine X işareti koyup sosyal medyada hedef gösteriyorlar!
3- Rusya İdlib'de Esad ile beraber hava saldırısı yaparak askerimizi şehit etti. Rusya'dan habersiz bu saldırı olamazdı Rusya Türkiye'yi arkadan vurdu, yanlış yaptı dediğimde ne kadar Rusçu var sosyal medyada son derece organize bir şekilde anında saldırıya geçiyor.
4- Çin, Doğu Türkistan'da zulüm yapıyor dediğimizde ise son dönemlerde gittikçe güçlenen Çinsever, Avrasyacı grup anında atağa geçiyor! Çin, Koronavirüs ile ilgili gerçekleri gizliyor, yanlış yapıyor dediğimizde dahi Çin etki ajanları hemen saldırıya geçiyor!
5- İsrail Filistin'de zulüm yapıyor dediğimizde bir kesim ayrı zıplıyor, ABD, AB Türkiye'ye düşmanlık yapıyor bunlardan dost olmaz dediğimizde anında başka türlü damgalamaya çalışan bir kesimle karşılaşıyorsunuz!
6- Hocalı'da, Karabağ'da Ermeniler katliam yaptı diyoruz Ermenisever olup, ırkçı diyorsunuz! Suriyelilerin Türkiye'deki sayıları çok fazla bu yükü biraz paylaşalım, bir kısmını başka ülkeler alsın, bir kısmı artık geri dönsün, Arap topraklarını boşaltıp Büyük İsrail kurulmasına hizmet etmeyin diyorum yine ırkçı diyorsunuz!
7- "Herkes" oldunuz ama ama bir tek Türk olamadınız! Alayınız bir araya gelip saldırsanız dahi, Türk'ü, Türkçülüğü, Türk Milliyetçiliğini, önce Türkün çıkarlarını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğim! Ben Türk'üm, elbette ki, öncelikle Türkiye'yi ve Turan coğrafyasındaki Türk kardeşlerimizi savunacağım! 

(Dr. Sinan OĞAN)
                                     **************************
   Türkiye'de maarif nazırı Emrullah Efendi'nin “Şu mektepler olmasa maarifi ne güzel idare ederdim” latife sözü vardı.
AKP'nin yeni Türkiye'sinde ise coronavirüs salgını nedeniyle tüm okullar boşaltıldı, talebeler evlere tıkıştırıldı, sokağa bile çıkıp oynamaları yasaklandı, öğretim bilgisayar üzerinden sanal ortama kaydırıldı. Merhum ve mağfur Emrullah Efendi'nin o latifesi iktidarın ''hayaldi, gerçek oldu!'' politikasıyla gerçek oldu. Artık eğitimi yönetmek çok daha kolay. (Metin Kondel)

Önceki ve Sonraki Yazılar