Sağlıktaki başarımız  sandığa da yansıyor

Sağlıktaki başarımız sandığa da yansıyor

Salih Cora, Sağlık Bakanlığı Bütçe konuşmalarında muhalefeti eleştirerek, Türkiye’nin pandemi sürecinde gurur duyulması gereken adımlar attığını söyledi

Pandemi sürecinde dünyaya örnek olacak başarı oltaya koyduklarını ileri süren AK Partili Salih Cora, “Pandemi sürecinde Bakanımızın ortaya koyduğu irade, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde oluşturduğu yönetim, Bilim Kuruluyla uyum çalışması sonucunda Türkiye Covid salgınında dünyaya örnek gösterilebilecek bir başarı ortaya koymuştur. Bu başarı, maalesef ki birileri tarafından küçük gösterilmeye çalışılmaktadır. Bu, doğru değildir. Şöyle bir problem var: Muhalefet ‘İktidarın yapmış olduğu işlerin iyi tarafı vardır’ demekten kati surette imtina etmektedir. Bu, doğru bir yaklaşım değildir, özlenen bir zihniyet değildir” dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Cora, “Çok şükür hastanemiz var, yatak sayımızda bir problem yok, ilaç var, solunum cihazı var, tıbbi malzeme tedarikinde bir sıkıntı yok. Böyle bir durumda ‘Bu başarı doktorlarındır, Sağlık Bakanlığının değildir, Hükümetin değildir’ denilebilir mi? Eğer genel sağlık sigortası kapsamında bütün hastanelerde bütün vatandaşlarımızın tedavi imkânı olmamış olsaydı, isteyen istediği eczaneden ilacını alamamış olsaydı bu başarı sağlanabilir miydi? Ücretli olsun, çalışan olsun, herhangi bir sosyal güvencesi olmasın herkes hastane kapılarından bekletilmeksizin içeri girip eğer tedavi olabiliyorsa bu, bir sistem başarısının; yapısal bir reformun sonucudur; bu, AK Parti iktidarının çok net bir şekilde başarısıdır. AK Parti'nin şu ana kadar girmiş olduğu bütün seçimlerde almış olduğu oylara baktığımızda sağlık alanındaki dönüşümümüz bunun sebepleri arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Sağlıktaki başarı sandığa da yansıyor” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum