Şahin: ‘Tabanın sesiyim’

Şahin: ‘Tabanın sesiyim’

Muammer Şahin, merkez ilçe başkanı olması halinde belediye başkanı adayını tüm parti organlarının ortak görüşüyle belirleyeceklerini söyledi.

AKP Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan Muammer Şahin, AKP'nin kuruluşunda yer alan ve tabandan gelen bir isim olduğunu belirterek, bu nedenle seçimlerde kendisini diğer adaylardan daha şanslı gördüğünü söyledi.

AKP Trabzon Merkez İlçe Kongresi 23 Kasım  (Pazar günü) tarihinde yapılacak. Kongrede üç aday Merkez İlçe Başkanlığı için yarışacak. AKP Trabzon Merkez İlçe adayı Muammer Şahin, AKP mahalle teşkilatlarından başlayan siyasi çalışmalarının kendisini bu günlere getirdiğini belirterek, “Siyasete AKP ile başladım. Teşkilat başkanlığın, il yönetim kurulu üyeliği ve il teşkilat başkan yardımcılığı yaptım. Partinin her kademesinde görev yaptım. Bu partinin tabelalarını millet astı, hamurunu millet yoğurdu. AKP Tabandan tavana doğru kurulan bir partidir. Biz ortak akıl, istişare ve taban siyaseti felsefesiyle yola çıktık. Başbakan’ımızın dediği gibi, ‘Dik duracağız, diklenmeyeceğiz’ bizim de yaptığımız budur” diye konuştu.

        

ÖZAK TARAFSIZ

 Aday olmaya karar verdikten sonra Bakan Özak ve 305’nin üzerinde üye ile görüştüğünü belirten Şahin, “Adaylığım konusunda bütün kesimlerin onayını aldım ve adaylığımı açıkladım. Tabanın adayı oldum” dedi.

‘AKP’de siyasetin bütün güzellikleri yaşanmaktadır’ diyen Şahin, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’ın tarafsızlığını koruduğunu belirtti.

Ortaya koydukları duruş ile siyasette örnek teşkil ettiklerini ifade eden Şahin şunları söyledi: “Siyaset gönül işidir, siyasetçi insanların gönlünü fetih edebilidir. Bunun yanında bir de kararlı ve istikrarlı bir duruş sergilemelidir. Trabzon’da siyaset yapmak, gazetecilik ve ticaret yapmak çok zordur. Burada insanlar ortaya koydukları duruş ile değerlendirilir. Bizim de ortaya koyduğumuz duruş Trabzon kamuoyunda taktir edilmektedir. Biz arkadaşlarımızla beraber tabandan destek alarak bu seçimin en şanslı adayız. İnşallah bu seçimi alarak hizmetlerimize devam edeceğiz.”

Şahin, amaçlarının Merkez İlçe seçimlerinden sonra Trabzon’da AKP camiasını ortak noktada birleştirmek ve yerel seçimlerde Trabzon Belediyesini AKP’ye kazandırmak olduğunu söyledi.

       

HERKESİN GÖRÜŞÜNÜ ALACAĞIZ

Yerel seçimlere yönelik olarak Genel Merkezin programları doğrultusunda bir takım çalışmaların yapıldığını kaydeden Şahin, “Biz 23’ünde seçimi alıp geldiğimiz zaman, AKP’nin belediye başkan adayını belirlemede bize de sorulduğunda, bizim yapacağımız; bütün teşkilatların ortak görüşü doğrultusunda verilen kararın savunuculuğunu yapmaktır. Çünkü biz taban demokrasisi diyorsak o zaman herkesin ortak olduğu görüşü savunmak durumundayız” diye konuştu.

Merkez İlçe seçimlerinde mevcut adaylardan son anda bir çekilme olup olmayacağı konusunda ise Şahin, “Aday arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz, sohbet ediyoruz. Şu anda herhangi bir çekilme söz konusu değildir. Bizler demokrasiyi içimizde sindirmiş insanlarız. Şu anda AKP Merkez İlçe Başkanlığı için 3 aday var. 3’ü de tabana ve Trabzon’a kendilerini anlatıyor ve destek almaya çalışıyor. Ama seçim sonrası sandık açıldığında bütünleşme orda olur. O zaman tek liste olur. Herkes kazananın yanında olur” ifadelerini kullandı.

‘Seçimi kazanırsanız, Belediye Başkan adayını belirme sürecinde genel merkezden size bir dayatma yapılırsa, tavrınız nasıl olur’ sorusu üzerine Şahin şunları söyledi: “Trabzon’da belediye’yi almak istiyorsanız o zaman Trabzon halkının beğenip, taktir ettiği bir ismi bulup getirmek zorundasınız. Burada amaç belediyeyi kazanmaksa düşünce bu olmalıdır. Bu da ortak akılda da bir birimize ters düşeceğimizi zannetmiyorum.”         

       

STÖ’LER TARAFSIZ OLMALI

 ‘Bazı Sivil Toplum Örgütlerinin adayların yanında yer almasını nasıl karşılıyorsunuz’ sorusuna Şahin, “Bir Sivil Toplum Örgütü, ‘Nasıl Bir Trabzon, Nasıl Bir Başkan’ adında bir kitapçık hazırlamış. Bu çalışmayı başarılı buldum. Sivil Toplum Örgütlerinin bu alanda çalışma yapmalarının doğru olacağını düşünüyorum. Sivil Toplum Örgütlerinin siyasette tarafsız kalmaları gerektiğine inanıyorum. Ama siyaset yapmak istiyorlarsa o zaman Sivil Toplum Örgütü olmayı bırakıp siyaset arenasına çıkıp siyaset yapsınlar” şeklinde cevap verdi.

Pazar günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongresinin Trabzon’a ve AKP camiasına hayırlı olması temennisinde bulunan Şahin şöyle devam etti: “Kongrede kazananın AKP olmasını diliyorum. AKP’ye ve Demokrasiye yakışır seviyede, herkesin örnek alabileceği demokratik bir Kongrenin olmasını temenni ediyorum. Tabanın ve delegenin ortaya koyduğumuz bu mücadele ve çalışmalarımızda bizlere verdiği desteği sandığa da yansıtmalarını bekliyorum.”

Muammer Şahin ayrıca, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, yöresel türkülerimizi ve kemençemizi, tüm Türkiye’ye tanıtan Erkan Ocaklı’yı da rahmetle andı ve “Trabzon’umuzun başı sağ olsun’ dedi. Fatma YAVUZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.