Salih Akyüz’ün yeni projeleri!

   salih-akyuz-006.jpgCHP’nin Ortahisar belediye başkan adayı mimar Salih Akyüz, seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bir gün ilçe merkezinde bir gün kenar mahallelerde ve köylerde olan Salih Akyüz, her gün yeni bir proje açıklıyor.  Trabzon’un Türkiye’nin en ihmal edilmiş kentleri arasında ilk sıralarda yer aldığını söyleyen Akyüz, il genelinde olduğu gibi Ortahisar ilçesinde de yüzlerce gencin sokakları arşınladığını belirterek, ‘Başkan seçilirsem, işsiz gençlerin önemli bir bölümüne iş imkanı sağlayacağım ve bir kısmını da belediyemiz şirketlerinde istihdam edeceğim’ diyor.

Aksoy’un vaatleri ses getirdi!

aksoy-007.jpgİYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, belediyecilik konusunda uzman isimlerden biri olarak gösteriliyor. Üretken ve istihdam sağlayan Belediyecilik sloganı ile yola çıkan Prof.Dr. Aksoy, ‘Vatandaşın hayatını kolaylaştıracak vaatlerimiz büyük ilgi görüyor. Söylemlerim lafta kalmayacaktır. Suya yüzde 50 indirim, öğrencilere ücretsiz ulaşım, geliri olmayan ailelere ayda bir kumanya yardımı yapacağız, her mahalleye kreş açacağız. Bunlar belediyeye yük olmayacak işlerdir. Büyükşehir belediyeleri hesapsız kitapsız harcamaları kontrol altına aldığında bu işleri rahatlıkla yapabilir’ dedi.
 Ahmet Metin Genç’in hedefi!

ahmet-metin-001.jpegAK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, 31 Mart seçimlerindeki hedefinin Ortahisar’da oy rekoru kırmak olduğunu söylüyor. Ortahisar’ın her mahallesinde ve noktasında, vatandaşların ilgisi ile karşılaştığını belirten Ahmet Metin Genç, ‘Bu seçimde yalnız AK Partililerin değil başta Cumhur İttifakının ortağı MHP’liler olmak üzere tüm Ortahisarlıların oyunu alacağıma inanıyorum. Trabzon ili genelinde bu seçimde en fazla oyu Ortahisar’dan alıp rekor kıracağız’ diyor.

Zorluoğlu doludizgin!

zorluoglu-025.jpgAK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, hemen her gün farklı ilçede vatandaşı dinliyor, projelerini anlatıyor. Trabzon’un Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olduğunu hatırlatan Zorluoğlu, ‘Trabzon tarihi bir kent. Binlerce yıllık bir geçmişi var. Bu güzel kente ve bu kentte yaşayan insanlara hizmet etmek için yola çıktık. Hükümetimizin de desteği ile Trabzon’u çok güzel şeyler yapacağız’ diyor.

İstanbul ülke Trabzon ilmiş!

istanbul-ulke.jpgTürkiye’nin en şanslı insanlarından biri olan Trabzon eski belediye başkanı ve CHP eski milletvekili Volkan Canalioğlu, İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu takip ediyormuş. CHP Ortahisar Belediye meclis adayı İYİ Partili Hasan Kandaz, Volkan Canalioğlu’na, ‘Volkan abi, Trabzon’da sana ihtiyaç var. Trabzon’da neden bize destek vermiyorsun’ mealinden bir soru yönetmiş. Canalioğlu, ‘İstanbul ülke, Trabzon il’ karşılığını vermiş. Volkan beyin cevabı, ‘yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeme’ atasözünü hatırlattı. Volkan bey, işini bilir.
 Çakıroğlu Berlin’e neden gitti!

cakiroglu-berlin.jpgCHP belediye meclis listesinin 2. sırasında yer alan İYİ Partili Davut Çakıroğlu, önceki gün aniden Almanya’nın başkenti Berlin’e gitti. Almanya’da uzun bir süre yaşadıktan sonra memleketi Trabzon’a dönen Çakıroğlu’nun babası yıllar önce işçi olarak Almanya’ya gitmişti. Baba Çakıroğlu, birkaç gün önce rahatsızlandı. Davut Çakıroğlu da babasını görmek için Berlin’e gitti. 

Mehmet Turan’ın mesajı

mehmet-turan-004.jpgÇarşıbaşı ilçesinde hemen herkesin sevdiği, saydığı bir isim olan belediye başkan adayı Mehmet Turan, ilçe sakinlerinden gelen yoğun istek karşısında aday olduğunu söyledi. Çarşıbaşı’nda beş dönem belediye başkanlığı yapan Mehmet Turan, ‘Çarşıbaşı bugün Trabzon’un önemli bir ilçesi ve yerleşim bölgesi olmuşsa bundan bizim de katkımız olmuştur. Belediye başkanlığım süresince çok şey öğrendim. Yeni dönemde geçmişten gelen tecrübe ve birikimimle ilçeme hizmet etmek istiyorum’ diyor.

**************
 
Hindistan Pakistan'ı vurmuş, sebep İslamcı guruplar.
Pakistan Çin'in Doğu Türkistan'da Türklere uyguladığı tecrit kamplarını ve cinlileştirme politikalarını destekliyor sebep Türkler vahhabi. (vahhabi Suudi Arabistan'da Çin'i destekliyor).
Bilgehan'in bizi uyardığı Çin hilelerini 2500 yıl sonra Türkiye'deki milliyetçi ve Atatürkçü kesim bile yutup Çin'i desteklediği bir ortamda Doğu Türkistan'a en büyük desteği veren Japonya ile birlikte Çin'in nedenli bir hileli hurdalı devleti olduğunu en iyi bilen Hindistan'a öfkelenemedim.
Doğu Türkistan'da vahhabi yok fakat Pakistan ve Afganistan'daki İslamcıların tümü vahhabi. 
(Metin Yılmaz)

******************

Türkiye'de siyaset hâlâ din ve tarih istismarı üzerinden kuru bir ahlakçılık edebiyatıyla yapılıyor. Bütün partilerin seçmene vaat ettiği en önemli şey görev alırlarsa hırsızlık yapmayacaklarıdır. Bu da bu ülkedeki Türk hastalığı denilen şeyin gerçekte hırsızlık hastalığı (kleptomani) olduğunu gösteriyor. Yani Türkiye'de halihazırda var olan siyasi buhran iktisadi olduğu kadar patolojik bir meseledir. 
(Metin Kondel)

********************

Geçen gün düşünmek için şapkamı önüme koymuş derin bir tefekküre dalmıştım ki arkadan birisi seslendi: 
Temel, ne yapıyorsun? 
Cevap vermek için başımı çevirdim ve tekrar düşünceye dalmak için önüme döndüğümde şapka yoktu. Şimdi ben, şapkasız nasıl düşünecektim? Mümkün değildi.
Savcılığa gittim. Şapkamı çaldılar dedim. Savcı bey yüzüme bakarak, ‘önce şapkanızın olduğunu sonra da çalındığını ispat etmekle mükellefsin’ dedi. Şaşkın şaşkın savcı beye bakarken en iyisi ben gidip yeni bir şapka alayım diye geçirdim içimden.
Olur ki bir de şapkanın faturasını isterler. En iyisi başıma iş almadan yeni bir şapka almayım.
Ona notumdur. Şapkayı rahatlıkla giyebilirsin. Bir şapkam olduğunu ispat edemedim. Güle güle kullan. 
(Temel Kahveci)

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar