Salih Cora farkı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gece geç saatlere kadar çalışması ile bilinir. AK Parti Trabzon milletvekili adayı Salih Cora ise neredeyse Soylu’nun pabucunu dama atacak. Sabah namazı ile yola koyulan Cora, sahurda evine dönüyor ve bir iki saatlik uykudan sonra tekrar Trabzon’u harmanlıyor. Parti teşkilatı ile de uyumlu çalışan Salih Cora, gittiği her yerde büyük ilgi görüyor. 2011 seçimlerinden bugüne kadar AK Parti milletvekili aday listelerinde yer alan Salih Cora, önceki seçimde büyük bir başarı göstererek 5. sıradan vekil seçilmişti. AK Parti Trabzon teşkilatının önemli isimlerinden biri, ‘Salih Cora, lokomotif görevi üstlensin diye listelerin son sıralarında yer alıyor ve görevini de layıkıyla yerine getiriyor’ dedi.

salih-cora-003.jpg
Salih Cora, TBMM’nin de en başarılı vekillerinden biri idi. 2.5 yıllık vekilliği süresince gerek meclisteki performansı ve gerekse Trabzon’un önemli projelerinin gerçekleşmesinde büyük gayret gösterdi. Vekilliği süresince seçmenlerle doğrudan temas kurması ve toplumsal sorunlara eğilmesi, bu seçim sürecinde Salih Cora’nın işini de bir hayli kolaylaştırdı. Cora, TBMM’nin en aktif vekillerinden biri olmasının yanı sıra Plan ve Bütçe Komisyonu ve AK Parti Grup yönetim kurulu üyesi olması kendisine ayrı bir güç verdi. Salih Cora’nın hedefi bu seçimde de 5. sıra adayını TBMM’ye taşımak.
 
İYİ Parti gerçekten
İYİ geliyor!

iyi-parti-012.jpg

İYİ Parti milletvekili adayı Hüseyin Örs’ü, Trabzon genelinde tanımayan yoktur. KTÜ’de yıllarca hocalık yapan Hüseyin Örs’ün seçim ekibi ağırlıklı olarak KTÜ mezunları ve öğrencilerden oluyor. Hüseyin Örs, dün akşam Trabzon spor camiasına Akçaabat’ta bir iftar verdi. Amatör spor kulüp yöneticileri, Trabzonspor eski futbolcuları ve amatör sporcuların katıldığı iftara ilgi beklenenin üzerinde oldu. Trabzon spor camiasının desteğini alan Hüseyin Hoca, il genelinde geçmişte siyaset yapan isimlerin kapısı çalıyor. Örs, ajandasındaki eski DYP, DP, ANAP, MHP ve hatta AK Partili isimleri ve kanaat önderlerini ziyaret ediyor. Görüştüğü hemen herkesten destek aldığını belirten Hüseyin Örs, ‘Geçmişte ANAP’a, DP’ye ve MHP’ye oy verenlerin bu seçimdeki adresi İYİ Partidir. Bunu görüştüğüm insanlar söylüyor. İYİ Parti, gerçekten İYİ geliyor’ dedi.

Milli Görüş şahlanacak!

milli-grus.jpg

SP milletvekili adayı Cevat Kurt, ‘Bu seçimde bizi hesaba katmayanlar, yanıldıklarını 24 Haziran gecesi görecekler’ dedi. 
Kurt, ‘Milletvekili adaylarımız ve teşkilattaki görevli kardeşlerimiz, kimden kimlerden ne kadar oy alacağımızı çetele tutarak belirlediler. Yüzde 10 hatta 20 fire versek bile Trabzon’da 60 bin oy barajını aşacağız ve bir vekil çıkaracağız’ diye konuştu.
Bu arada SP il merkezi bugünlerde arı kovanı gibi. Hemen her mahalleden temsilciler ve gönüllülerin akın ettiği merkez, Trabzon’daki siyasi parti il merkezleri içerisinde en aktif olanı.
 
Yel, Kaya’dan ne alır?

yel-kayadan.jpg

CHP milletvekili adayı Ahmet Kaya’nın hedefi partisinin oyunu Trabzon’da ikiye katlamak! CHP’nin Trabzon’da geçmişten gelen bir gücü olduğunu belirten Ahmet Kaya, ‘Bizim yaptığımız iş farklı partilere kaçan seçmenimizi tekrar CHP çatısı altında toplamaktır. Bunu da önemli oranda gerçekleştirdik’ dedi. 
AK Partililerin kendisine ve partilerine yönelik eleştirilere gülüp geçtiğini söyleyen Ahmet Kaya, ‘Yel, Kaya’dan ne alır. CHP; Kaya gibi bir partidir. Kaya gibi olmasa idi bugüne kadar parçalanır, dağılırdı’ dedi. 

******************

Hep kötüyü konuşmaktan iyiyi unuttuk. Milliyet gazetesinde Trabzon'dan bir haber; Doktor çete kurdu, mafyavari adam kaçırdı. Haber yanlış, haber gereksiz, haberin topluma hiç bir faydası yok aksine Trabzon'u tüm Türkiye'ye rezil ediyor ama ne gam doktorlara vurmak sevap.
KTÜ'de böbrek nakli yapılıyormuş, işitmeyen çocuklara biyonik kulak takılabiliyormuş ama pahalı olduğu için idari engeller çıkarılıyormuş, hematolojide dünya çapında araştırmalar yapılıyormuş vs. kimin umurunda. Ama yakının hastalandığında koş Tıp Fakültesine. Devletin kabul etmediği ödemeler yüzünden kır fakültenin camlarını, iş siyasete gelince karış üniversiteye.
Cumhurbaşkanı, "başkomutan" Trabzon’a gelecekmiş kaç liraya mal olacak dersiniz bu siyasi gezi. Bırakın şehir hastanesi yapmayı da iş üretmek isteyen araştırma görevlilerine, doçentlere hiç olmazsa şu gezide harcanacak parayı verin. Üniversitelere, özgür, bilimsel çalışmalar için ödenek ayırın ya da, yandaşlara değil de bilimsel çalışma yapanlara destek olun.
Yerel basın, sizde asparagas, ısmarlama, uyduruk haber yapacağınıza iş üretmek isteyen insanlara yol açacak, destek verecek haberler yapın. Yapmazsınız, yapamazsınız çünkü ekmek parası gider değil mi. O halde vurun abalıya, doktor mafya oldu, doktor hata yaptı, doktor yan baktı, doktor para aldı...vs. Ama sıkıştığınızda "Doktor çocuğumu kurtar, hastane annemi yaşat"… 
Yok öyle kolay iş.
İyi olanı yaşat, doğru yapılanı alkışla, yapmak isteyeni destekle ki problem sana ulaştığında çözümün kolay olsun, adamını arama! Türkiye’nin en eski Tıp fakültelerinden biri Tıp Fakültemiz ama zor durumda, gelişme açısından.
Son söz; "Marifet iltifata tabidir, iltifat edilmeyen marifet göç eder.
(M. Haydar Ustaoğlu)

**************

Kuveyt ile Trabzon arası direk uçak seferlerine start verilmiş ve haliyle Avrupalı turistlerde gelmeye başlamış!!!!! Sumela Manastırı kapalı (Haziran'da açılacaktı !!!!) - Vazelon Manastırı ve Kuştul Manastırı'nın restoresi, daha ihaleye bile çıkmadı... Kızlar Manastırı açıldı dediler (kapalı)- Trabzon Müzesi ( Kostaki Konağı) tadilata girdi, bu yaz ve bir daha ki yaz kapalı. Ayasofya Müzesi'nin bahçesi panayır yerine döndü. Kaymaklı Manastırı ahır olarak kullanılıyor. Uzungöl, beton göle döndü. Elde kaldı Ayvasıl Kilisesi, B.Ş. Belediyesi Şehir Müzesi, Kanuni S.S Osmanlı Kültür Evi, Ortahisar Tarihi Müzesi ile Mustafa Kemal'imin Atatürk Köşkü... E, anladınız mı şimdi, Avrupalı turistler ve limana gelen turist gemileri niye artık gelmiyor? 
(Turgay Beşyıldız)

turgay-besyildiz.jpg

 

Önceki ve Sonraki Yazılar