Salih Erdem’den zehir zemberek açıklama!

Salih Erdem’den zehir zemberek açıklama!

Fiskobirlik eski yöneticileriyle ilgili iddialara, eski yönetim kurulu üyesi Ramis Sunguroğlu cevap vermişti. Dün de Yönetim Kurulu eski başkanlarından Salih Erdem suçlamalara sert tepki verdi.

İmzasız mektupta, Çimenli’deki tesislerin Ömer Yıldız’a kiraya verilmesinde Salih Erdem’in imza atmadığı ve sözleşmenin Ömer Yıldız tarafından hazırlanıp hazırlanmadığı sorulmakta idi. Binanın kira başlangıç tarihi ile teslim tarihi ile ilgili iddialarda da bulunulmuştu. Mektupta ayrıca Erdem ile ilgili iddialar ortaya atılmıştı.

Fiskobirlik Yönetim Kurulu eski Başkanlarından Salih Erdem Trabzon dışında olması nedeniyle yazılanları duyduğunu ancak gazeteyi okuyamadığını söyledi.

Salih Erdem, el yazısıyla 4 sayfalık bir açıklama gönderdi.

Erdem’in açıklaması şöyle;

‘Bir süredir Trabzon dışındayım. Psikolojik sorunları olduğunu zannettiğim bir meczubun beni de içine katmaya çalıştığı hiçbiri doğru olmayan, deli saçması imzasız mektubuna dayanarak haber yaptığınız 27 Mayıs 2008 tarihli gazete tarafıma gönderildi.

Gönül isterdi ki; gazetenize elden bırakıldığı bildirilen, konuları araştırarak bu saçma mektuba alet olmasaydınız. Bu akıl hastasının gazetenizi kullanması üzücü olmuştur.

Burada yapılan çamur at izi kalsın mantığıdır. Bilmiyorum size gelen tüm imzasız mektupları yayınlamanız gazeteniz geleneğimidir. Bu zavallı tahmin ettiğim birisidir.

Trabzon’un doğu tarafında bir kooperatifin delegesi olduğu yalanını kullanan bu meczup ne ortaktır ne delegedir. Fiskobirlik’in doğu batı tüm delegeleri ve ortakları şerefli insanlardır.

Bu arada Sayın Mustafa Çam’a bir ricam var.

Size zarar veren ileride daha da çok zararlar verecek olan bu saçma insanlara ön vermeyip kendilerine sığınmayın.

İsmini açıklama erkekliğini gösteremeyen bu insan… muhatap kabul ederek cevap vermek benim için zülde olsa cevap vermek zorundayım.

1-     Bu okumuş cahil Trabzon iş merkezi sözleşmesine imza atmadığımı, bunu başka zamanlarda da yaptığımı bahsetmektedir. Yönetim kuruluyla idarenin görevlerinin ne olduğunu hala öğrenemedi demektir. Yönetim Kurulları karar organıdır. Yönetim Kurulları kararı, idare tarafından uygulanır. Sözleşme ve tüm işlemler karar doğrultusunda yapılmıştır. (idare tarafından) Bu meczup gibi pek çok imzasız mektuplar üzerine bakanlık müfettişleri defalarca inceleme yapmış, iddia sahiplerinin ihbarları hep asılsız çıkmıştır. Trabzon da inşa ettiğimiz Çimenli tesisleri her nedense bazılarını çok rahatsız etmiş, hep engellemeye çalışılmıştır. Geldiğimiz aşamada yaptığımız yatırımla 2- 3 trilyonluk arsaya 25 kat değer kazandırmamız, 50 trilyonluk değerde, birilerini yine rahatsız etmektedir. İster Maçka tarafı ister Mustafa Çam’ın vermek istediği Aydın Üniversitesi bu tesisi alsın, açılacak üniversite istihdamıyla, Trabzon ve çevre (bölge) gençliğine vereceği kültür hizmetiyle sadece tesisi yapan bizleri değil, her Trabzonluyu gururlandırması lazımdır. Ben bu eserle iftihar ediyorum. Sadece Trabzon tesisi değil, Beşikdüzü, Ordu, Düzce İş Merkezleri, soya ve entegre tesislerine yaptığımız ilave yenileme yatırımları, kooperatif idare binaları, depo inşaatlarıyla da iftihar ediyorum. Beni mutlu eden bu illerimizin ortak ve halkının ifade ettikleri minnet ve teşekkür temennileridir. Bu tesislerin de Trabzon gibi 4- 5 kat katma değer kazanmasıyla da mutluyum.

2-      Mehmet Cirav tazminat davasında sadece mahkeme masrafları tarafımdan ödenmiştir. Makbuzu da yanımdadır. Bu geri zekâlı parayı kuruma ödettiğimi kastediyorsa birliğin kayıtlarına baksın.

3-     Üniversite mütevelli heyetinde olduğumda alçakça bir yalandır. Yapılan teklifi hiçbir yasal engel olmadığı halde kabul etmemişimdir.

4-     Kurumun arabasıyla İzmir’e gittiğim de keza yalandır. İzmir’e Alman- Avusturya ortak bir bankanın kredi konusunda davetine gittim. Yapılmakta olan görüşmeler nedeniyle gidilememiş. Bankanın İzmir’de programı olduğunu, İzmir’e görüşme taleplerine verdiğim randevu gereği uçak ile gitmişimdir. Ben hakkım olduğu halde bana tahsis edilen hizmet otosuyla Çarşamba’dan öteye seyahatim olmamıştır.

5-     5-TMO ile yapılan görüşmeler her iki tarafın oluşturduğu alt komisyonlarca devam etmiştir. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımda Ankara’da görüşmeleri takip etmişlerdir. Bu mektup ve onun gibi korkakların ihbarıyla birliğimiz maalesef 2 yıl bakanlık müfettişlerince incelenmiş, o günkü sayın bakanın deyimiyle suç bulunamadığı için bakanlıkta zor durumda bırakılmış. Hiçbir şey bulamayan müfettişler eski teftiş kurulu inceleme raporlarındaki tenkitleri yargıya suç diye gönderilmiş. Yüce yargı hepsine takipsizlik kararı vermiştir. Ama bu ihbarları yapanlar mektup sahibi gibi hala utanmadan halkın arasında gezmektedirler. Yönetim Kurul başkanlığım süresince genel kurulun bana tahsis ettiği yıllık harcama yetkisinin yüzde 10’unuda dahi kullanmamışımdır. Fiskobirlik kayıtlarıyla sabittir. Tahsisatlardan yüzde 90 tasarruf yapılmıştır.

6-     Yaşar Pamuk konusuna gelince; mektubu yazan gibi pek çok iyilik yaptığım kişi beni arkadan vurmaya çalışmıştır. Bu cemiyet hayatımda da olmuştur. Ama sonunda hep onlar silinip gitmiştir. Nitekim Yaşar Pamuk ta ben ve arkadaşlarım tarafından Genel kurula zorlanarak alaşağı edilmiştir. Cezası verilmiştir. Mektup sahibinin yağcılık yaptığı bugünkü yönetim de benim ve arkadaşımın desteğiyle göreve getirilmiştir. Bunu tüm Fiskobirlik camiası ve Karadeniz bilmektedir.

     Trabzon’a döndüğümde görüşmek dileklerimle, selam ve sevgilerimle’

 

Dr. Atilla Yılmaz İstanbul Yolcusu!

 

Fatih Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Atilla Yılmaz’ın İstanbul’a gideceğini duyduk.

Dün, Yılmaz’ı aradık.

‘Henüz görevimden ayrılmadım. Düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde karar vereceğim’ şeklinde bir ifade kullandı.

-‘Sayın Yılmaz, geçtiğimiz hafta içersinde istifa dilekçenizi vermişsiniz. Bize bu şekilde bir haber geldi’

‘İstanbul’a mı giderim. Trabzon’da mı kalırım bilemiyorum. Özel Karadeniz Hastanesi’nden de teklif var. Önümüzdeki günlerde netleşecek’

Doktorların istifa ettikten bir ay sonra çalıştıkları kurumla ilişiklerini kesiyorlarmış.

Bu süre içersinde hastaneye yeni bir doktor atanıyormuş.

Atilla Yılmaz’ın durumu da bu şekilde imiş!

Yani istifa etmiş, ayrılmak için süreyi bekliyormuş.

Dr. Atilla Yılmaz, Fatih Devlet Hastanesi Başhekimliğinden alındıktan sonra Maçka Hastanesine atanmış, oradan da geçici görevle Araklı Hastanesine verilmişti.

Dr. Yılmaz, geçtiğimiz günlerde AKP milletvekili Cevdet Erdöl’e, ‘Sayın vekilim, ne yapayım. İstifa mı edeyim.’diye sormuş.

Cevdet Erdöl ise ‘Atilla, bugüne kadar benim söylediklerimi yaptın mı?’ diye karşılık vermiş.

Cevdet Erdöl’ün bu sözleri gerçekten ilginç!

Atilla Yılmaz, Fatih Devlet Hastanesi başhekimliği görevinden alındıktan sonra Gümüşhane’ye tayin yaptırmak istemiş.

Ancak, bu tayin gerçekleşmemiş.

Kulislerden sızan bilgilere göre Atilla Yılmaz’ın Gümüşhane’ye tayinini AKP Gümüşhane milletvekili Prof. Dr. Kemalettin Aydın istememiş. Aydın, büyük bir ihtimalle Yılmaz’ı rakip görmüştür.

Bazı basın yayın organları Atilla’ya yeni görevler biçiyor.

Belediye başkan adaylığı gibi!

Saadet Partisi’nden Belediye Başkan adayı olacakmış!

Fatih Devlet Hastanesi’nin eski başhekimlerinden Dr. Muzaffer Akyazıcı’nın adı da bir dönemler milletvekilliği ve belediye başkan adaylığı için geçmişti.

Muzaffer, adaylık madaylık derken İstanbul’da bir hastanenin başhekimliğine atanmıştı.

Atilla, Muzaffer kadar şanslı değil.

Çünkü, politikacılarla akrabalığı yok!

O nedenle, özel hastaneyi tercih etmiş olabilir.

Ayrıca, İstanbul özellikle doktorlar için mükemmel bir kent.

Atilla kardeşimize yeni görevinde başarılar diliyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.