Ali Osman Aktaş

Ali Osman Aktaş

SAMİMİYET VE GÜVEN

  Bazen, bazı sonuçları üretebilmek için birçok olanakların bir arada olması gerekmiyor.
  Bezen, gerçekleşmesini istediğiniz umutların oluşabilmesi için de gerekli birçok sebeplerin bir arada olması da yetmiyor.
  Bazen de istediğiniz birçok amaçlara ulaşabilmek için o bütün şartların o bütün olasılıkların bir arada olması da yetmiyor.
Sadece bir tek şey gerekiyor.
Samimiyet gerekiyor.
İçtenlik, istikrar, umut ve inanç ile birlikte birbirine olan güven de gerekiyor.
Nihai hedeflere ulaşabilmek için bütün şartların hepsinin birden bir araya getirile bilinmesi hiçbir zaman mümkün değildir.
Olamaz da.
Ama kendinde yaşattığın o umut inanç ve sabır seni mutlaka istediğin noktaya getirecektir.
O nokta, amaçtır, o nokta zirvedir o nokta başarıdır.
Trabzonspor’umuzun şimdi yaşadığı süreç de işte odur. 
Varmak istediği amaca giden yolda bütün şartların kendisinde handikap oluşturabilmesi sürpriz ya da öngörülememiş faktörlerin bir anda ortaya çıkabilmesi hiç de önemli bir sorun teşkil edemez.
O kendinde var olan umut dolu ümit yüklü inanç kaynaklı bütün gereçlerini varacağı amaca ulaşabilmek için pozitif yönde en mükemmel şekilde kullanabilecektir zaten.
Çünkü buna takım olarak, camia olarak, şehir olarak, taraftar olarak çoktan inanmış durumdalar.
Şehir inanıyor, taraftar inanıyor, takım zaten birbirine inanıyor, güveniyor.
İnanç ancak içinde yeşerttiğin umutların samimiyet, aidiyet ve güven içerisinde var olabilmesiyle alakalı bir durumdur.
O inanç ve birliktelik takım içerisinde birçok sakatların var olması ve kurulu on birden şu an ki mevcudiyetiyle takımda sadece üçünün kalması Trabzonspor’un kat edeceği yolda belki büyük kayıplar olarak görülebilinir ama sabır sebat ve iradeyle bu takım aynı kararlılıkla yoluna da devam edecektir.
Kim ne derse desin, ne türlü olumsuz söylem ve de eylem içerisinde bulunursa bulunsun Ünal Karaman şu an takımının başında en mükemmel şekilde görevini ifa etmektedir.
Kolay değil takımın kolektif futbol oyunu içerisinde sonuca dönük en üretken isimlerin bir anda toplu olarak sakatlanması böyle bir durumdaki birçok teknik direktörün elini kolunu bağladığı gibi oluşabilecek bütün olumsuz sonuçlardan kendisini rahatlıkla sıyırabilirdi.
Ama Ünal Karaman, Trabzonspor’un başına geçtiği günden beri hiçbir şekilde kadrosuyla alakalı en ufak bir serzenişte ya da bunun gibi bir söylemde bulunmadığı gibi takımın yaşadığı bunca olumsuzluğa rağmen bir kez dahi çaresizlikten bahsetmedi.
Elinde sağlam kalan mevcut kadronun içerisinde en iyi on biri çıkardığı gibi yedek oyuncularının dahi o kulübede birkaç kişiyi geçmediği futbolcularıyla büyük bir irade ve kararlılık mücadelesi sergiliyor.
Ve kim olursa olsun sahaya kim girerse girsin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.
Bu haftaki Ankaragücü maçında bunca eksik yetmiyormuş gibi bir de Novak’ı kaybettik. Milli takımında sakatlandı, ilk devreyi kapattı.
Ankaragücü maçı belki bir hafta sonra oynayacağımız Galatasaray maçına göre daha efektif geçebilir eldeki kadroya göre, ama Galatasaray maçına en azından Obi Mikel ile Sturridge’in hazır olması gerekiyor.
Keza Alanyaspor maçında Abdülkadir Parmak’ın haksız yere almış olduğu kırmızı kart cezasının Galatasaray maçına da sarkması Ünal Karaman’ın elini daha da zayıflatacaktır.
Dikkat ederseniz Ünal Karaman artık takımındaki eksiklerden bahsetmiyor. O elinde kalan sağlam futbolcularıyla en güzel sonuçları nasıl alabilirim onun derdinde.
Nasıl ki o geçen senenin umutsuz anlarında Yusuf Yazıcılar, Abdülkadirlerin Ömürleri Parmakları, Türkmenleri ortaya çıktı. Kim bilir belki de bu cihetle Serkan Asanlar, Abdürrahim Dursunlar, Behlül Aydınlar, Kerem Baykuşlar, Ahmet Canbazlar yeni Yazıcılar, yeni Ömürler, Parmaklar ya da Türkmenler olacaktır.
Trabzonspor’un umudu hiçbir zaman bitmez. 
Yeter ki inancını ve kararlılığını kaybetmesin.
Ve de birbirlerine olan o samimiyet ve güveni.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.