Kılıçdaroğlu: 'CHP gemisi' kıyıları gezecek, sorunlar dinlenecek

Kılıçdaroğlu, "'CHP gemisi', Hopa’dan başlayarak, Hatay Samandağ’a kadar bütün deniz kıyılarını gezecek. Gidilen yerlerdeki balıkçılarla görüşülecek ve sorunlar dinlenecek, raporlanacak" dedi.

Samsun Haber 01.07.2021, 10:03 01.07.2021, 10:03
Kılıçdaroğlu: 'CHP gemisi' kıyıları gezecek, sorunlar dinlenecek

Samsun’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, denize kıyısı olan illerin ziyaret edileceği 'CHP gemisi’ni Tütün İskelesi’nden uğurladı.

vatandas-sorunlari.webp

Ziyaretlerde bulunmak için Samsun’a gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, öncelikle Tütün İskelesi’ne geçti, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısı ile denize çelenk bıraktı. Kılıçdaroğlu ardından denize kıyısı olan illerin ziyaret edileceği 'CHP gemisi’ni uğurladı.

gemi-deniz.webp

Gazetecilere de açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, "'CHP gemisi', Hopa’dan başlayarak, Hatay Samandağ’a kadar bütün deniz kıyılarını gezecek. Gidilen yerlerdeki balıkçılarla görüşülecek ve problemleri dinlenecek çünkü her bölgenin kendisine göre problemleri var. Bu problemleri ayrı ayrı raporlayacak, Genel Merkez’e verecek. Türkiye, coğrafya olarak olağanüstü bir konumda, 3 tarafı denizlerle çevrili ayrıca kendi kara sınırları içinde Marmara Denizi var. Marmara’daki problemleri herkes görüyor, müsilajın yarattığı tahribatları görüyoruz.

kemal-kilicdarogluu.webp

​​​​​​​ Balıkçılarımızın da problemleri var, bu problemleri gündeme getirmek ve raporlamak istiyoruz. Programımızın Samsun’dan başlamasının önemli bir nedeni var. Samsun, Kurtuluş Savaşı için çok önemli bir kent, o sebeple Samsun’da olduğum için çok mutluyum. Sorunları saptama noktasında çabanın ilk adımının Samsun’da atılması bizler için çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

kemal-kicdaroglu.webp​​​​​​​

 

Yorumlar (0)