Samsun'da Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Samsun'da, Jandarma Teşkilatının 183'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Samsun Haber 14.06.2022, 13:48
Samsun'da Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıl dönümü kutlandı

İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Ersever, başarılarla dolu 183 yıllık tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı'nın, huzur ve güvenliği ile kamu hizmetinin sağlanması ve güvenlik hizmetleriyle ulusun her zaman takdirini kazandığını söyledi.

Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak, milletin bize olan teveccühü ile hareket ederek, var olan güven ve sevgi bağını korumak ve perçinlemek daha da güçlendirmek azim ve kararlılığında olduklarını belirten Ersever, "Jandarma Genel Komutanlığı personeli görevlerini icra ederken hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta, her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde aramaktadır. Jandarma Teşkilatı'nın 183. kuruluş yıldönümünü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, birlik ve beraberliği vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anar, teşkilatımızın fedakar personeli ve ailelerine sağlık huzur ve mutluluk dilerim." dedi.

Yorumlar (0)