'Sandıta kaptacağız'

'Sandıta kaptacağız'

Parti tabanı ve delegelerin desteğini almak için ülke genelinde sürdürdüğü geziler çerçevesinde Trabzon’a gelen CHP Genel Başkan adayı, Samsun Milletvekili Haluk Koç, AKP’nin kapatma davasından da bir mağduriyet yaratıp siyasi destek aramaktan

İKTİDAR İÇİN YOLA ÇIKTIK

CHP Genel Başkan adayı Samsun Milletvekili Haluk Koç, parti tabanı ve delegelerin desteğini almak için Türkiye genelinde sürdürdüğü geziler çerçevesinde Trabzon’a geldi. CHP Genel Başkan adayı Haluk Koç, Trabzon Horon Otelde düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı eleştirerek, CHP yönetiminin demokrasiden uzak, baskıcı ve halktan korkan bir yapıda olduğunu belirtti. Koç, ‘Biz, CHP’yi demokratikleştirmek ve iktidara taşımak için yola çıktık’ diye konuştu. Türkiye’nin kuşatılmışlık içerisinde olduğunu dile getiren Haluk Koç, CHP’nin değişip gelişerek bu kuşatılmışlık içerisinde halka yeni açılımlar getirecek güçte olduğunu kaydetti.  

 

AMACIMIZ DAHA GÜÇLÜ BİR CHP

Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın AKP’nin kapatılması yönünde açtığı davaya değinen Koç, “Anayasada hangi fiillerle parti kapatılacağı belirtilmiştir. Başsavcı görevini yapmıştır. Ayrıca AKP’lilerin Başsavcıyı hedef alan ve hakarete varan açıklamaları doğru değildir” diye konuştu. Siyasi parti kapatmakla hiçbir yere varılamayacağına dikkat çeken Haluk Koç, “AKP’yi halk sandıkta kapatmalıdır” dedi. AKP’nin her olaydan bir mağduriyet yarattığını ve bunu da siyasi destek almak için kullandığını öne süren Koç, “AKP tiyatrosu artık bitmelidir. Bütün çabamız, AKP’yi demokrasi çerçevesinde güçlenen bir CHP’nin durdurmasıdır. Bu nedenle Anadolu yollarında dolaşıyoruz” ifadesini kullandı.  

 

BAŞKANLIK İÇİN AVANTAJLIYIM

Kongreyle ilgili olarak herhangi bir kaygı taşımadığını belirten CHP Genel Başkan adayı Haluk Koç, “Siyasette toptancılık yerine perakendecilik yapıyoruz ve Anadolu’yu adım adım dolaşıyoruz. CHP’nin yeniden yapılanma sürecine girmesi için uğraşıyoruz. Ben Samsun Milletvekiliyim ama Trabzonlu hemşehrilerimden de destek geleceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. CHP Genel Başkan adayı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, Karadeniz bölgesinde şu ana kadar ziyaret ettiği yerlerde büyük bir ilgiyle karşılaştığını belirterek, “Bu şehirlerdeki oranı ortaya koyduğumuzda Genel Başkanlık için oldukça avantajlı bir durumda olduğumu söyleyebilirim” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.