Turhan Eyüboğlu

Turhan Eyüboğlu

Sevgili Kuzey Ekspres okuyucuları!

Uzun süredir birbirimizi tanıdığımızı düşünüyorum. Bildiğiniz üzere beğeni ortak bir karar olamaz; zira kendi içinde yaşadığı bir duygudur. Herkesin tek tip düşünmeye muhtaç edilmesinin toplumu çıkılmaz kısır döngülere iteceğini tarih bize defalarca göstermiştir.

Yazı yazmak, kıskanç bir iştir; katiyen kuma kabul etmez! Devamlı yazmak, yazmak, yazmak zorundasın!

Birçok insan gazetede nasıl yazmaya başladığımı bir şekilde bana sorma ihtiyacı duymuştur. Ben de dilim döndüğünce bunu açıklamaya çalıştım. Ancak ne kadar uzun uzadıya süsleyerek anlatsam da aslında küçük bir nedeni vardı.

Ben 2012 yılında emekli olduktan sonra yazmaya başladım. Bir gün facebook sayfamda bir yazı yazmıştım. Bunu okuyan Kuzeyekspres Gazetesi sahibi Sayın Hasan Kurt yazıyı beğenmiş olacak ki telefon ederek "Turhan yazılarını beğeniyorum. Bizde yazar mısın?" dedi ve ben de kabul ettim. İşte gazetede yazmam bu telefonla başladı.

Sayın Hasan Kurt yazılarıma hiç karışmadı ve hiç müdahale etmedi. Anlayacağınız, bana özgürce yazma imkanı verdiği için uzun süredir yazma fırsatı buldum. Kendisine buradan teşekkür ederim. Tabii bir de Sayın Erkan Şahinbaş'a da bana gösterdiği yakınlıktan dolayı teşekkürlerimi iletmek isterim.

Çalıştığım süre boyunca acı tatlı birçok şey paylaştım. Kızdığınız, darıldığınız, sevdiğiniz birçok yazım olmuştur. İnşallah ileride olmaya da devam edecektir.

Ancak bildiğiniz üzere Sayın Hasan Kurt gazeteyi Madur Medya şirketine devretti. Bu şirketin yazar kadrosunu yenileyeceğine inandığım için kendilerine yardımcı olmak adına alacakları karara imkan sağlamak için yazılarıma bir süre ara veriyorum.

Madur Medya şirketinin alacağı karar, inanıyorum ki Kuzeyekspres gazetesini daha da ileri taşıyacaktır. Yerel medyanın zor koşullarda hizmet verdiğini bilen birisi olarak Madur Medyaya bundan sonraki yayın hayatında başarılar dilerim.

Ha unutmadan "Bedri Rahmi ile Trabzon'da Mucizevi Buluşma" adlı yazı dizimi kitap olarak yayınlayacağım için kitap çıktığında takip etme imkanınız olacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun!

Hoşça kalın!

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.