Sezgin Mumcu ismi  heyecan yarattı büyük destek aldı 

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı süreci yavaş yavaş sona eriyor. 

İl kongresi gerçekleşecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan son sözünü söyledi. 

Dediki; “İl başkanım Sezgin Mumcu olacak” 
Bu karardan sonra Mumcu’ya partiden olsun, şehrin her kanadından destek geldi. 

Özellikle AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu’ndan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç tebrik mesajları attılar.

Sezgin Mumcu bu destek ile listesini şekillendirecek ve il kongresine güçlü bir şekilde girip makamına oturacak.


Beklentiler yükseldi gözler listelere çevrildi 

“Ortahisar Belediye Başkanı Yardımcısı Selahattin Çebi’nin Ortahisar İlçe Başkanı olması Ortahisar Belediye Başka Ahmet Metin Genç’in tamamen siyaseten ağırlığını ortaya koyduğunu gösterir” diyenlere de kulak verdik.

Ahmet Metin Genç yine siyaseten “Golünü attı” diyorlar.

Gerçekten böyle mi? Hayır tabi ki. Siyaset bu! Selahattin Çebi’nin başkan olmasını sadece Genç’e dayandırarak sunmak doğru değil. 
Selahattin Çebi’nin de adım adım yaptığı başardığı konular var. Hangi makamda olursa olsun teşkilatları bırakmadı. Epey haşir neşir oldu. Çebi’ye haksızlık etmeyelim. 
Lakin Genç faktörünü de dikkate almakta fayda var.
Siyaset yaşayan bir mekanizmadır. Geçmişi vardır, geleceği şekillendirir…

Haliyle bunca konuşma ve söylemlerden şu bir gerçekki beklentiler yüksekliği görülüyor. Selahattin Çebi listesini şekillendirirken parti dengelerine dikkat edecektir. Listesi şehri kucaklayan, bütünleştiren şekilde olması gerekir fikri hakim. 

İlginç bir detay  dikkatimizi çekti


AK Parti Trabzon İl Kongresi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan il başkanı olarak Sezgin Mumcu’nun olmasını Ortahisar İlçe Başkanı da Selahattin Çebi olmasını istedi.
Bu kararında, yankılarındaki bazı detaylar dikkatimizi çekti.
AK Parti Trabzon eski Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’nun her iki ismi kutlarken şöyle bir ifade kullandı. 
“AK Parti Trabzon İl Başkanlığı görevine atanan” “AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığına atanan” ifadelerini kullanarak tebrik etti.
“Atanan” ifadesini özellikle koydu! Bu ifadesi şunu gösteriyor. “Seçimli kongre istemiştik olmadı” demek istiyor. 
Öte yandan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı adayı olan eski il yöneticisi Halil İbrahim Demirtaş’ın siyasete ara verip vermeyeceği de merak ediliyor. Şu an sessizliğini koruyor. Ama görevleri tebliğ edilen her iki ismi de kutladı. “Bizim için makam değil davamız önemlidir” dedi.

O sözleri söyleyince alkışı haketti ne dersiniz? 

CHP Trabzon heyeti geçtiğimiz günlerde Araklı Taşgeçit Mahallesi’nde meydana gelen yangından etkilenen vatandaşları ziyaret etti. Heyet vatandaşlarla görüştü. Yanan evlerin içine kadar girdiler. Baktılar geçmiş olsun dilediler. Vatandaşlarla görüşürken notlar aldılar.
 CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Buraya siyaset yapmaya gelmedik. Amacımız hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletmek, onları yalnız hissettirmemek, yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa yanlarında olduğumuzu iletmektir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçmiş olsun dileklerini ve selamlarını getirdim. Bu yanan evler bizim de evimiz. Bu ateş hepimizin evine düştü. Muhtarımız Ziya Kotaman ile de sürekli irtibatta olacağız. Hasar tespit çalışmaları için gelen ekiplerin vereceği kararın, raporların sonuçlarının takipçisi olacağız.” demesi dikkat çekti.
“Buraya siyaset yapmaya gelmedik” demesi ile alkışı haketti.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum