SİGORTA CİNİ TRABZON’da DA FARK YARATACAK

SİGORTA CİNİ TRABZON’da DA FARK YARATACAK

Yeni mağazasını Trabzon’da açan Sigorta Cini, büyümeye devam ediyor

Röportaj: Bahar KURBAY

Türkiye’nin ilk perakende sigorta mağaza zinciri Sigorta Cini, mağaza açılışlarına Anadolu’da da devam ediyor. Yeni mağaza açılışlarıyla büyümeye devam eden Sigorta Cini, Trabzon mağazasıyla sigorta alanındaki 170 yıllık deneyimini karşılaştırmalı hizmet ile Trabzonlulara sunmaya başladı.
Klasikleşmiş sigortacılık anlayışının dışında bir perakende zinciri olarak hizmet veren Sigorta Cini, Trabzon mağazasında en uygun sigorta ürününü, bünyesinde bulunan 20 sigorta şirketi aracılığıyla karşılaştırmalı olarak müşterilerine sunacak.
Açılışı gerçekleştirmek üzere Trabzon’a gelen Sigorta Cini Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Aydınlı ve Tria Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Salih Şahin sorularımızı cevapladı. 
İşte röportajımızdan öne çıkanlar;
Neden Trabzon? Süreç nasıl gelişti? 
  Erdem Aydınlı: Sigorta Cini olarak sigorta aracılığı yapıyoruz. Sadece araç sigortacılığı değil her türlü kurumsal veya bireysel sigortacılığı yapıyoruz. Haliyle 15 şehirde 35 tane mağazamız var. Potansiyelin olduğu şehirlerde yatırım yapmak istiyoruz. Trabzon da bizim için potansiyelin olduğu şehirlerden bir tanesi. Birincisi bireysel tarafta insanların çok çeşitli sigorta türlerine ihtiyaçları olduğunu anlatmak. Geleceğe yönelik sigorta çeşitlerini anlattığımız zaman buna yönelik bir ihtiyaç çıkacağını ve bunun da Trabzon’da karşılaşacağını düşünüyoruz. İkinci nedenimiz ise burada çok sayıda kurumsal şirketin olması. Bu iki nedeni değerlendirdiğimiz zaman Trabzon’da da olmamız gerektiği noktasında hem fikir olduk ve yatırım yapmaya karar verdik. 

38c4acce-6498-4ec0-87dd-6836ed11690c.jpg
İnsanlar sigorta konusunda yeterince bilgiye sahip mi?
  Erdem Aydınlı:
Toplum olarak sigortalar konusunda yeterince bilgiye sahip değiliz. Bu yüzden sigortanın ne olduğundan ziyade ihtiyacın daha fazla anlatılması gerekiyor. Bizim neden buna ihtiyacımızın olduğu anlatılmalı. Belki bizim sigortacılar olarak öncelikle bunu anlatmamız gerekiyor.  Biz farklı olarak o nedenden başlamak istiyoruz. 
ÜCRETSİZ HİZMET SUNUYORLAR
O nedenleri bizimle paylaşır mısınız?

  Erdem Aydınlı: Sigorta Cini’nin kurulduğu günden beri (2013) bir cümlesi var; “Türkiye’deki tüm ailelerin hayatın beklenmedik olaylarına karşı korunma altında olması gerekiyor. Bu beklenmedik olaylar sadece aracımızın başına gelecek olanlar değildir. Bu evinizle ilgili veya sağlığınızla ilgili olabilir. Sigorta Cini, tüm ürün alternatifleriyle, 20 tane şirket grubuyla var olması burada devreye giriyor. Neleri alabileceklerini ve hangi şirketlerden alabileceklerini biz paket halinde sunuyoruz. Sigorta ile ilgili bilgi almak isteyen müşterilerimizi bürolarımızda gelerek danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Fiyat ve içerikleri karşılıklı olarak görebilirler. Bu bizim herkese sunduğumuz ücretsiz bir hizmetimiz. 

90aba989-74b6-49bf-a8d5-e7361d5a82a2.jpg
FARKLILAR! ÇÜNKÜ…
Diğerlerinden ayıran başka özellikleriniz?
  Erdem Aydınlı:
Karşılaştırma gücümüz büyük ayrıcalık. 20 çeşit ürünü sunuyoruz. Müşterilerimizin bilgilerini girdiğimiz zaman bütün alternatifleri tek sayfa halinde çıkarıp, anında müşteri ile paylaştığımız bir sistemimiz var. Dolayısıyla müşteri buraya geldiği zaman aracıyla ilgili en uygun sigorta ve içeriği bir tabloda görebiliyor. Bizimle çalışan arkadaşlarımız sigorta konusunda çok deneyimli arkadaşlarımız. Bu işin trafik, kasko sigortasının ötesine geçmesi konusunda farkındalığı anlatacak arkadaşlarımız bulunmakta. 

90aba989-74b6-49bf-a8d5-e7361d5a82a2.jpg
HEDEF: KARADENİZ 
Hedefiniz?
  Erdem Aydınlı:
Mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşırken büyüme hızıyla gitmeye çalışıyoruz. Biz 2013 yılında kurulduk. Her sene büyüklüğümüzü iki katına çıkaran bir şirket olduk. Dolayısıyla bu sene de büyüme hızımızı 2 katına çıkarırken nokta sayımızı artırmak istiyoruz. Trabzon’da açılalı 2 hafta oldu. Burada da ciddi bir potansiyel yakalayacağımızı düşünüyoruz. 

90aba989-74b6-49bf-a8d5-e7361d5a82a2.jpg
Karadeniz’de başka irtibat büronuz var mı? 
  Erdem Aydınlı:
Trabzon’dan önce Giresun’da ilk mağazamızı açtık. Şimdi Trabzon’dayız. Bölgeye biraz daha yaklaşmaya başlıyoruz. Trabzon’u bir merkez haline getirip Karadeniz’e yayılmak istiyoruz. 
TRABZON İNSANINA YATIRIM
Salih bey, sizi tanıyabilir miyiz?
Salih Şahin :
Trabzon çocuğuyum. Uzun yıllardır İstanbul’da yaşıyorum. Yaklaşık 20 yıldır sigortacılık yapıyorum. Yeni dünya düzeninde dijitalleşen ortamda pazarlama sistemi başlıyor. Biz de bu noktada ihtisas yapmış acentelerden biriydik. Yaklaşık 13 yıldır Tria markasıyla iş hayatımız devam ediyordu. Çok yakından tanıdığım NN ailesi ile bundan 5 yıl önce hayat ve bireysel emeklilik alanında bir iş ortaklığı yapmıştı. Ama NN Grubu’nun Türkiye yatırımlarından birisi olan Sigorta Cini, sigortacılık hizmetinde ilk kez inovatif bir yaklaşımla geldiler. Dediler ki bu işi yetkin ve bilgili olan şirketlerle iş ortaklığı yapmak istiyoruz. Tria ailesi, NN ailesi tarafından tanınan bir şirketti. NN’nin iç yapısını, kurallarını, sigortacılığa bakış acısını çok iyi bilen bir yapı. Bu sebeple Tria Sigorta olarak Sigorta Cini ile stratejik ortaklık yoluna gittik.

7669d61b-e430-4ada-8dde-406719c79655.jpg
DOĞRU SİGORTACILIĞI ÖĞRETECEKLER 
 Neden NN Group, Neden Sigorta Cini dersek?
Salih Şahin :
Mükemmel bir yazılım programları mevcut, genç bir kadro, acente yönlü, eğitime son derece önem veriyorlar. Her hangi bir acentenin kendi içinde küçük bir çağrı merkezi kurabilmesi bile çok zor. Acenteler kırılgan ekonomiler, o yüzden yıllar boyunca sabrederek büyüyebilen bir yapı. Sigorta Cini bu işi doğru yapan, ahlaki yönlerini kaybetmemiş, her yıl üretim potansiyeli içinde olan bir yapı. Bizimde buradaki pozisyonumuz Sigorta Cini içerisindeki entegrasyonu ile Trabzon halkına  doğru sigortacılığı öğretmek istiyoruz. Ne yazık ki Karadeniz’de sigortacılık kasko ve trafik sigortacılığından oluşuyor. Dünya bunları çoktan geçti. Türkiye’nin bir gerçeği var. Tamamlayıcı sağlık sigortaları, mesleki sorumluluk sigortaları, hayat sigortaları, ferdi sigortalar, iş dünyasını ayakta kalabilmesi için makine, sanayi sektöründe yatırım yapan şirketlerin araç sigortalar. Burası bir kıyı şehri nakliyat şehri, bu riskler demek, dolayısıyla bu yönde de ihtiyaçlar var. Nakliyat sigortacılığı dünyadaki sigortacılığın kuruluş sebebi, o yüzden denizcilik sigortaları, yat- marin dediğimiz poliçeler, ihracat sigortaları söz sahibi olmaya başladı. 
TAKIM ÇALIŞMASI YAPTILAR
Bize göre son derece doğru bir proje.  Bu projeyi Sigorta Cini ailesiyle 8 ay boyunca üzerinde çalıştık. Tria ailesi, Sigorta Cini ailesine katıldığı ilk günden beri üretim başladı. Ümitliyiz, bu şehrin çocuklarına yatım yapacağız. Tanzim ettiğimiz her bir poliçe bu şehir insanın menfaati, ödetebildiğimiz her türlü hasar bu şehrin insanın hayatta kalabilmesini sağlayan gerekçe. Ticari hayatın bu kadar yoğun olduğu yerlerde hiçbir insan aracı nedeniyle kaza yapmasını istemeyiz. En yoğun kanser riskinin olduğu bu bölgede sağlık sigortacılığının gelişmesi gerekiyor. Bunu hem tamamlayıcı hem de özel manada yapmak gerekiyor. Avukatlara, bağımsız şirketlere, mimarlara ve mühendislere yaptıkları kusurlardan dolayı gelecek tazminat ile ilgili programlar sunmak istiyoruz. Çok ihtisas alanları olan bir yapı. Meslek sahibi arkadaşlarımıza değer katmak istiyoruz. Vahşi bir rekabet içinde olmak istemiyoruz. 
GELİŞEN ÜLKELERDE VAR BİZ DE NEDEN OLMASIN?!
Son olarak eklemek istediğiniz?
Salih Şahin :
Sigortacılık medeniyettir. Sigortaların olmadığı yerlerde kazalar farklı nedenlere bağlanıyor. Gelişen tüm ülkelerde sigortacılık var. O yüzden bu ülkede de sigortacılık gelişmeli. Kazalar risk analizi ve zararın tanzim edildiği bir sistem konusu. Ben bu medeniyete hizmet ediyorum. Devam etmemizi sağlayan Sigorta Cini ailesiyle olmaktan son derece mutluyum.
**

Sigorta Cini mağazalarında, müşterilerine aynı çatı altında; AKSigorta, Allianz, AXA Sigorta Anadolu Sigorta, Doğa Sigorta, ERGO, Groupama, HDI Sigorta, Mapfre Sigorta, Sompo Japan, Acıbadem Sigorta, Quick Sigorta, Güneş Sigorta, Koru Sigorta, Unico Sigorta, Orient Sigorta, Dubai Starr Sigorta, Türk Nippon Sigorta ve Ray Sigorta ile NN Hayat ve Emeklilik’in tekliflerine karşılaştırmalı olarak ulaşma imkânı sunuluyor. Daha fazla bilgi almak için www.sigortacini.com.tr adresini ziyaret edebilir veya Sigorta Cini’nin Türkiye genelinde bulunan 35 mağazasından birine uğrayabilirsiniz.

009-051.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.