Şikenin Kahramanları!

Gürkan Ata, dün TS eski teknik direktörü Şenol Güneş ile TFF eski yöneticilerinden Süleyman Atal’ı şike sürecindeki mücadeleleri ve söylemlerinden ötürü kahraman ilan etti.

Ata; Şenol Güneş’in şike sürecinde hiç susmadığını, basın toplantıları düzenlediğini, bazı medya organlarının hedefi olduğunu ve geri adım atmadığını, söylediği sözlerin herkese ışık olduğunu yazdı.

Şenol Güneş, o süreçte konuşmasına konuştu, bir şeyler söyledi ama ne hikmetse Başkanın, asbaşkanının bir kez olsun duruşmalarına gitmedi.

Diğer yandan meslektaşı Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ise Başkanı Aziz Yıldırım’a destek vermek için Adliye kapısından ayrılmadı.

Ata; bir de TFF’nin o dönemki yöneticisi Süleyman Atal’a camianın teşekkür borcu olduğunu yazdı. Teşekkürün nedeni de, Atal’ın 2010-11 sezonunun tesciline şerh koymak! Evet, Atal TFF’nin sezon sonu toplantısında 2010-11 sezonunun tesciline şerh koydu. Bu doğru!

Ancak bir süre sonra TFF’nin kararına ‘şerh’ koyan Süleyman Atal, dönemin TFF Başkanı Mahmut Özgener’i aradı ve ‘Mahmut Başkan ben şerhimi geri alıyorum’ dedi. Bu konuda epey de ısrar etti. Mahmut Özgener, ‘olmaz’ dedi kabul etmedi.

Bu yazdıklarımın kaynağı TFF eski başkanı Mahmut Özgener’dir. Süleyman Atal, ‘şerh’ imzasını gerçekten geri çekmek istedi mi, istemedi mi, bilmiyorum. Mahmut Özgener, ısrarla geri çekmek istediğini ve kendisinin buna izin vermediğini söylüyor. Atal’ın şerh imzasını geri çekmek istemeyinde kimileri Aziz Yıldırım’ın etkisi olduğunu söylüyor.

Süleyman Atal, o günlerde Aziz Yıldırım’ın bu konuda kendisini aradığını ve karara şerh koyduğu için tepki de gösterdiğini söylemişti.

xxx

Trabzonspor cephesinde şike sürecinin gerçek kahramanları, Başkan Sadri Şener ile yönetim kurulu üyeleri ve Zeki Mazlum’dur.

Neden derseniz?

Hiçbiri o pisliğe bulaşmadı!

Ve süreçte de yalnız kalmalarına rağmen dimdik ayakta durdular! Mahkemeden aklanarak çıktılar, Trabzonspor’a bir leke sürdürmediler!

Ve sürecin bugünlere kadar gelmesinde geri adım atmayan, her tür baskıya maruz kalmasına rağmen direnen ve Trabzonspor’un hakkını sonuna kadar arayan isim Sadri Şener’dir.

Cemaatin yerine

MHP’liler geliyormuş!

Hükümet; rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra, başta Emniyet, Yargı, Maliye’de olmak üzere çok sayıda devlet kuruluşunda binlerce müdürü, amiri, memuru görevden aldı veya görev yerlerini değiştirdi. Görevden alma operasyonu hala devam ediyor.

Görevden alınan bürokratlar, düne kadar hükümetin bürokratı idi. Ve bu bürokratların hepsine olmasa bile önemli bir bölümüne bir de ‘cemaatçi’ damgası yapıştırıldı.

Görevden alınan bürokratlar gerçekten, bir gruba mensup bürokratlar mı? Bu konuda net bir bilgi yok, dedikodu var! Ayrıca, görevden alınan bürokratlar görevden alınmayı hak ettiler mi?

Yerel seçime üç aydan az bir süre kala ve de rüşvet ve yolsuzluk olayı akabinde bu denli geniş kapsamlı görevden alma işi, hükümetin lehine olmayacağı kesin.

Peki hükümet, geniş kapsamlı görevden alma işini neden yapıyor?

Bu konuda farklı görüşler var. Kimileri; Rüşvet ve yolsuzluğun üzerini örtme veya yeni operasyonlara izin vermemek için, diyor. Kimileri, hükümetin bu operasyonla aksaklıkları, yanlışları vs. cemaate yıktığını söylüyor. Kimileri, hükümetin seçim öncesi manevra yaptığını vs. iddia ediyor.

Görevden almanın nedeni ne olursa olsun, bir de görevden alınanların yerine atananlar var. Önceki gün, MHP’nin önemli isimlerinden biri hükümetin görevden aldığı bürokratların yerine ağırlıklı olarak MHP tandanslı, MHP’ye yakın isimleri göreve getirdiğini söylüyor ve ‘Hükümet her sıkıştığında bu tür bir hamle yapıyor. MHP’liler de seçimlerde kuzu kuzu gidip AKP’ye oy veriyor. Önceki seçimlerde bunu yaşadık. Ama bu seçimde AKP’nin göreve getirdiği MHP’lilerin hiçbiri AKP’ye oy vermeyecektir’ diyor.

17 Aralık’taki rüşvet ve yolsuzluk operasyonu, AKP’yi epey sarstı. AKP kurmayları bu sarsıntıyı önlemek için yine her yolu deneyecekler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.