Şimdi TFF Pirincin taşını ayıklasın!..

Türkiye’de işler, adalete ve hukuka saygıdan uzak yürüse de, çok şükür futbolun uluslar arası aktörleri oldu bittilere sessiz kalmıyor.  “Şikede sıfır toleransı” uygulamakta kararlı olduklarını her fırsatta gösteriyorlar.

 ***

Bu doğrultuda  UEFA daha önce Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yaptıklarının yanlarına  kar kalmayacağı yolunda ders verecek nitelikte kararlar aldı. Fenerbahçe ve Beşiktaş’a  “ Sizin Avrupa’da yeriniz yok!” diyerek cezayı yapıştırdı.

Tabi anlayan olmadı…

***

Ama anlamasalar da, şikeyi görmezden gelseler de, mahkeme kararlarını hiç saymaktan bir beis görmeseler de, mavi gezegen var oldukça, 2010-2011 sezonunda yapılanlar  unutulmayacak ve unutturulmayacak!

Nitekim gurbette ki Trabzonsporluların İsviçre’deki yerel gazeteye verdikleri İngilizce ilan ile şikenin peşini bırakmadıklarını gösterdiler…

***

UEFA bu günlerde  yine devrede. Şike ve teşvikte gereken cezaları vermemek için kılıf uyduran TFF’den, bu kez Yargıtay’ın verdiği kararın hem aslını ve İngilizceye çevrilmiş metnini istedi.

***

Bu hafta sonuna kadar Yargıtay’ın kararını Nyon’a göndermek zorunda kalacak olan TFF Başkanı Yıldırım  Demirören ve ekibinin, UEFA’dan gelebilecek cezalar karşısında bu pirincin taşını nasıl ayıklayacağını  merak etmemek elde değil…

***

Türk Futbolunda   ya adalet yerini bulacak ya da dünyaya rezil olmaya devam edecek.

Her karanlığın mutlaka bir güneşli aydınlık sabahı vardır!

Bekleyip göreceğiz

Bey mi yaman, el mi?

Tuz kokarsa

Türk Futbolunda iş başında olanlar, Şike konusunda “değdim dedik çaldığım düdük” demeye devam etmeyi sürdürüyorlar…

TFF’nin  Başkan’ı Yıldırım Demirören mahkemenin  verdiği kararı hiçe sayarak adeta kulağının üstüne yatmayı hüner bellemiş, “Biz TFF olarak şike konusunda kararımızı verdik” diyor…

E, konuşandan çok konuşturana bakmak lazım…

***

Neyse. Yargıtay 5.Ceza Dairesi, aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve 93 sanık hakkında kısmen de olsa şike ve teşvik verdiklerine dair kararının açıkladı… Üzerinden de  günler geçti… Aziz Yıldırım’a örgüt kurma, şike, teşvik primi ve rüşvet verme suçlarından yeniden dam yolunu gösterdi!

Gelin görün ki mahkemenin verdiği kararı uygulayacak bir “baba yiğit” henüz çıkmadı!

***

Meydanı boş bulan Aziz Yıldırım’ın da çenesi açıldı… Trabzon’da 25 Ocak 2014 günü yapılan yürüyüş ve protesto için, Fenerbahçe Dergisi’ne açıklamalarda bulunmuş. Bir şehrin haklı yürüyüşüne ve hak arayışına alaylı bir şekilde 3-5 kişi yakıştırması yapmış ... Hamilerine güvenen  Aziz efendi bununla da yetinmemiş birde ,  “Sınanmaması gereken , Fenerbahçe’nin öfkesi ve sabrıdır…” ifadelerini kullanarak da deyim yerindeyse aba altında sopa sallayarak tehdit etmiş…

***

Bu günlerde Türkiye’de tezgahlarda az bulunan balığın baştan koktuğuna şahitlik ediyoruz…

Tutuklanıp ceza evine konulması ve  30 ay daha ceza evinde yatması gereken Fenerbahçe Başkan’ı Aziz Yıldırım kendisine kol kanat geren saraylarda ve en yüksek makamlarda ağırlayan “güce güvenerek”  isteği gibi at koşturuyor, meydan okuyor.  

***

Açıkça suç işlediği mahkemeler tarafından onanmış  birinin  her istediği yerde konuşması, Türkiye’de yaşayan namuslu insanların içlerinde besledikleri  adalet duygusunun  biraz daha ölmesine neden oluyor!

Et kokmasın diye tuza yatırırlar… Peki ya tuz kokarsa?... O günlerimi yaşıyoruz

3 maymunu

oynayanlar

 

Boşuna söylemiyorlar,  “Türkiye’de yaşayabilmen için arkan olacak” diye…

Trabzon’da geçtiğimiz ay “ temiz futbol ve adalet” için  yapılan yürüyüşe şehirde 20 binin üzerinde futbol sever katıldı ve “hırsızlara, alın terini çalanlara” lanet yağdırdılar!

***

Aynı günün akşamı da  Avni Aker’de oynanan Trabzonspor Beşiktaş maçında maraton tribününde siyah zemin üzerine yazılı “ Lütfen istifa” pankartı açıldı.

Maçı yayınlayan kanal bile açılan pankartı bir kere zorla gösterebildi. İstanbul’da yayın yapan gazetelerin bir çoğu da yürüyüşü ve stattaki protestoyu görmezden gelip  üç maymunu oynadılar!

***

Aslında böyle yaparak İstanbul’dan yayınlanan yazılı ve görsel medya bir yerde şikecilerin yanında olduklarını gösterdiler. Olsun gün gelir devran döner, işte o zaman bizimde bu sütunlardan söyleyecek sözümüz olur.

Unutulmamalı ki, adalet herkese bir gün lazım olacak…Rüzgar ekenler bir gün gelir Fırtına biçerler

günü vardır…

Sabrın sonu selamet

Bu ne perhiz

bu ne turşu?

Çarşamba günkü Ekspres’in spor sayfasında “Başkan kafamı yaptı” haberi vardı. Okuyunca,  kendi kendime “Trabzonspor ucuz kurtulmuş” dedim.

Mübarek sanki Messi,  yılda iki milyon Euro’ya burun kıvırmış.

Kim derseniz?

Newcastle United’ın golcüsü Pappis Cisse…

***

Haberde Trabzonspor’un Başkan’ı İbrahim Hacıosmanoğlu,Cisse ile anlaştık 4 yıllık ödeme planı yaptık. 8 milyon Euro verecektik. Sonra bizden 5 milyon Euro  ve birde 1 milyon da imza parası…” istediğini belirtmiş.

Futbolcu değil bulunmaz Hint kumaşı

***

Hiç tezvirata  gerek yok…İlk defa bir transferin gerçekleşmediğini okuyunca “oh!” çektim. Kulübün borcunu azaltmak için çalışıyoruz diyeceksin, sonra da kalkıp bir futbolcuya dört yıllığına 8 milyon Euro (24.5 milyon lira) vereceksin!

Bu ne perhiz bu ne lahana  turşusu?

 ‘Pilotlarda’

gidişat kötü

Trabzonspor’un pilot takımı 1461 Trabzon’un son dakikalarda gol yeme hastalığı yine nüksetti…Kendi evinde Boluspor karşısında mağlubiyetten galibiyete ulaşmalarına rağmen, bu üstünlüklerini  uzatmalarda yedikleri golle koruyamadılar… 

***

Bu kadar çok gol yiyen ve rakip takım forvetine bol pozisyon veren 1461 Trabzon’a Teknik direktörü Ayhan Alemdar kolay gol yeme hastalığına neşter vurmalı… Küme düşme hattıyla aradaki puan farkı  her geçen hafta biraz daha eriyor. Bu gidişin sonu hiç iyi görünmüyor. Bizden söylemesi

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.