Fındığın fiyatı hâlâ belli değil!

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Fındık üreticisi bir hafta sonra fındığını toplamaya başlayacak, daha fındığın fiyatı belli değil” dedi.

Bölge Haber 29.07.2021, 10:24 29.07.2021, 10:42
Fındığın fiyatı  hâlâ belli değil!

CHP’li Hacısalihoğlu, Trabzon’a gelen CHP Ekonomi Masası çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hacısalihoğlu, iki hafta ara ile hem ekonomi masasının oluşması hem de milletvekillerinin alan çalışması yaparak halkla birebir görüşmesinin hem CHP’nin hem de Trabzon siyasetine faydasına olduğunu söyledi. Başkan Hacısalihoğlu, “Yaptığımız her iki çalışmadan çok güzel geri dönüşler aldık. Çalışmaları yetkili arkadaşlar ve milletvekillerimiz rapor haline getirip genel başkana sunacak” diye konuştu.

“ESNAFIN SIKINTISI BİTMEDİ”

Alan çalışmaları sırasında, esnafla yaptıkları ziyaretlerdeki tespitlerini de aktaran Başkan Hacısalihoğlu, “Pandemiden dolayı esnafımızın zor durumunu bir kez daha tespit ettik. Kafesinden restoranına, ayakkabıcısından eğlence yerleri işletmecilerine kadar herkes şikâyetçi ve ‘bir Suriyeli kadar değerimiz yok’ diyorlar. Esnaf arkadaşlarımız pandemi döneminde sahipsiz bırakıldığını ifade etti. Çiftçi perişan, geçen seneki yem fiyatlarıyla bu seneki yem fiyatlarının arasındaki farktan mustarip” şeklinde konuştu.

FINDIK TOPLANACAK AMA!

Fındık konusunun mevsim itibarıyla gündemdeki yerini koruduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, “Fındık üreticisi bir hafta sonra fındığını toplamaya başlayacak, daha fındığın fiyatı belli değil. Hükümet fındığı, piyasada 26 -27 TL civarına sıkıştırıp o civarda bir rakam verme niyetinde görünüyor. Dolaysıyla insanların sıkıntısı ekonomik. Hükümet, Suriyelilere 40 milyar dolar harcadı. Seçmen, bu ülkeye askerlik yapmış, vergi vermiş insanların dertlerine derman olmayanların hesabını sandıkta kesecektir” ifadelerini kullandı.

“ALTERNATİF CHP’DİR”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürüdüğünü öne süren Hacısalihoğlu, “Sokakta halkla buluşmalarımız devam edecek. CHP iktidara yürüyor. Dolayısıyla da vatandaşın dertleriyle bire bir ilgilenip sıkıntılarını not edip bunlarla ilgili çözüm önerilerine seçim manifestosunda yer verilecektir. Bu anlamda da halkla birebir temas halinde olmak hem örgütümüzü diri tutmak anlamında hem de vatandaşımıza sahipsiz değilsiniz, Cumhuriyet Halk Partisi alternatifinizdir deme durumunda faydalı oldu. Mülteci yuvası haline gelmiş, elini kolunu sallayanın girip çıktığı ülke haline gelmiş Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tek kurtarıcısı CHP’dir” dedi.

Haber: İnan KALYONCU

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:36
Güneş 06:02
Öğle 12:19
İkindi 15:44
Akşam 18:27
Yatsı 19:46