22.09.2021, 10:11

SİS PERDESİ ARALANIYOR MU?

Şükür Köse’nin Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı’na atanmasıyla boşalan Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne neden atama yapılmadığını daha önce yazmıştık. Kulislerde konuşulanlara kulak kabarttık, sanki sis perdesi aralanıyor gibi…

Bize ulaşan kulis bilgilerine göre daha önce Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yapan birin adı öne çıkıyor. Ayrıca bazı söylentiler ise, atamanın Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü içinden de olabileceğini söylüyor.

Burada Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olan Şükür Köse’nin kendi çalışma arkadaşları arasında birinin atanmasına daha sıcak bakacağı ve destek verebileceği söylentiler arasında.

Ayrıca adı geçenlerin Ankara yolunda oldukları da biliniyor. Tabloya bakıldığında olay AK Parti, MHP, Eğitim Bir-Sen ve diğer aktörlerin içinde olduğu çok bilinmeyenli bir denkleme dönüştü. Herkes kendi hesabına uğraşırken; olan Ortahisar’ın çocuklarına oluyor...

ÖVELİM Mİ, YERELİM Mİ BİLEMEDİK?

Evet, Trabzon Genç Festival’den bahsediyoruz. Biz anlatalım da sonucu Trabzonluya bırakalım en güzeli. Öncelikle Trabzon Genç Festivali’nde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yıllardır Trabzon’da unutulan bir gelenek tekrar canlandırıldı. Ayrıca Avni Aker Millet Bahçesi’ne bundan sonra da bu tür etkinlikler çok yakışacak. Belirtmeliyiz ki organizasyon çok iyi tasarlanmış. Konser alanı çevresine kurulan oyun alanları binlerce çocuğumuzu çok mutlu etti. Gençlere gelince doyasıya eğlendiler. Sanatçı seçimleri, çevrimiçi bilgisayar oyunları, çalınan müzikler, etkinliği coşturan anlatıcılar, hepsi nokta atışı gibiydi. Çok sayıda yaş almış insanlar da gördük ki, onlarda organizasyondan zevk aldıkları yüzlerinden belliydi. Çağın vebası Covid-19 biraz da olsa festivale gölge yaptı mı diye sorarsanız? Evet, bizce yaptı. Her ne kadar güvenlikten sorumlu çalışanlar gerekli önlemlerin tümünü aldıysa da maalesef kurallar yine de çiğnendi. Özellikle gençler maske, mesafe kuralına riayet etmeyerek bulaş riskini yükseltti. Son olarak bizim de eklemek istediğimiz bir şey var. Avni Aker Millet Bahçesi’nin zemini bu tür organizasyonlar sonucu ciddi manada yıpranıyor. Büyükşehir yetkililerinin bu ayrıntıyı atlamayacaklarını ve gerekli bakımların yapılacağını umuyoruz. Evet, bizden bu kadar. Dediğimiz gibi bundan sonraki kelamlar Trabzonluya ait. Biz değerlendirmemizi yaptık.

Not: Genç Festival’den sonra ‘’ Fındık Festivali’’ de Murat Başkan’dan bekleniyor!

TRABZON SİYASETİ NE DURUMDA!

Durum stabil gibi görünse de alttan alttan kazanlar kaynıyor. Hemen hemen tüm siyasi partilerin kulisleri oldukça hareketli. Üst düzey açıklamalar genel seçimin zamanında yapılacağını belirtse de siyasilerdeyim yerindeyse alanda fink atıyor. Bizim gördüğümüz kadarıyla şimdilik seçilmişlerin ana hedefleri sivil toplum örgütleri. Teşkilatlara gelince; içerde listeler yapılmaya başlandı bile. Gruplaşmalar gün geçtikçe artacaktır diye düşünüyoruz. Saflar belirginleşmeye başladıkça yarış daha da heyecanlı bir hal alacaktır. Yıldızı parlak olanlara gelecek olursak;

Ak Parti: İl Başkanı Sezgin Mumcu görev başına geldikten sonra beklenenin aksine ciddi performans gösterdi. Alan ve teşkilat hâkimiyeti siyasi hayatına ciddi ivme kazandırdı. Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi de saha çalışmalarıyla kendini hissettiriyor. İlerleyen süreçte ciddi isimler muhtemelen ortaya çıkacaktır. Milletvekilliği yarışında teşkilat içinde istişareler ve yoklamalar yapılacaksa da son noktayı Ankara koyacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi: Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman gündem takibiyle parti içi ciddi yol kat etmiş durumda. İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ara ara yaptığı açıklamalarıyla yarışta ben de varım diyor. Milletvekili Ahmet Kaya’ya gelince ince siyaset yapmayı tercih ediyor. Şimdilik etliye sütlüye karışmıyor gibi görünse de parti içi hareketliliğini devam ettiriyor.

İyi Parti: Koray Aydın’dan aldığı tam yetkiyle parti içinde ağırlığını iyice hissettiren Azmi Kuvvetli sahada çalışmalarını sürdürüyor. Geçirdiği hastalık sonucu eski kuvvetine kavuşan il başkanı daha fazla sahalarda görünmeye başladı. Milletvekili Hüseyin Örs de ciddi bir rahatsızlık geçirse de eski performansına kavuşmuş gibi. İyi Parti Ortahisar Başkanlığı’nın pek bir etkinliğini ya da açıklamasını en azından biz gazeteciler olarak çok fazla görmüyoruz. Yeni yılda İyi Parti teşkilatında hareketlilik zirveye ulaşacaktır diye düşünüyoruz.

Saadet Partisi: İl Başkanı Cevat Kurt, ara ara meydana çıkıp etkili açıklamalar yapıyor. Yerel sorunlar konusunda yaptığı açıklamalarla gündemde kalmayı başarıyor.

Gelecek ve Deva Partileri: İki partide de il başkanları haricinde pek ses çıkmıyor. Teşkilat yapısı bakımından dar bir alana sahip partilerde şimdilik tüm kararlar genel merkezlerden geliyor gibi görünüyor. Ankara rüzgârı yeni partilerin nefes sebebi.

BAK SEN HAMİT’E!

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop şimdiye kadar Türk futbolunda devrim yapmışlar gibi koltuktan sallamış da sallamış. İnsana sorarlar; Hamit Bey, bugüne kadar neredeydiniz? Kuntz ile mi Türk futbolunu kurtarıp refaha erdireceksiniz? Ortada da bir başarısızlık var ve hoca kadar sizler de sorumlusunuz. Adeta karabasan gibi Türk futboluna çökmüşsünüz! Hak ve hukuku yok etmiş, alın terini hiçe saymışsınız. Türk hakemliğinin geldiği nokta ortada. Yok, öyle tribüne oynamak! Gidecek olan gitti, siz ne bekliyorsunuz?

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak 05:12
Güneş 06:37
Öğle 12:10
İkindi 15:05
Akşam 17:34
Yatsı 18:54