Sivrikayalar aday olur mu?

Akçaabat’ın önemli isimlerinden, ilçe merkezinden köylerine kadar hemen her yörede sevilen ve sayılan bir isim olan Akçaabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Sivrikaya’nın ve eski belediye başkan yardımcılarından Sinan Sivrikaya’nın isimleri, millet ittifakının ortak adayı olarak geçmeye başladı.

sivrikaya.jpg sivrikaya1.jpg
Yaşar Sivrikaya, gençlik yıllarında ülkücü camianın önemli isimlerinden biri idi. Bir süre yurt dışında çalıştı sonra memleketine geldi. Akçaabat’ta istisnasız her kesimi kucakladı. İlçede sevilmesinin ana nedeni duruşu, dürüstlüğü yardımseverliği ve her kesime eşit mesafede oluşu idi. Bugün Akçaabat sokaklarında köylerinde bir anket yapılsa tahmin ediyoruz ki Yaşar Sivrikaya açık ara önde çıkar.  
Akçaabat’ta İYİ Parti’nin bir diğer adayı da Akçaabat Belediyesi eski başkan yardımcılarından Sinan Sivrikaya. Mühendis olan Sinan Sivrikaya, Akçaabat Belediyesi’nde bir ara başkan yardımcılığı yaptı, Şefik Türkmen ile anlaşamadı ve ayrılmıştı. Sinan Sivrikaya da ilçede sevilen bir isim.
‘Sivrikaya’lardan birinin Akçaabat’ta millet ittifakının adayı olması halinde dengelerin değişeceği söyleniyor.

Mustafa Canlı’nın kahvaltısı!

mistafa-canli.jpgİYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı Mustafa Canlı, Gümüşhane’de MHP’den üç dönem belediye başkanlığı yapmıştı. Mustafa Canlı, yarın Trabzon’da Trabzonlu gazetecilerle sabah kahvaltısında buluşacak. Gümüşhane’de İYİ Parti’den Mustafa Canlı, AK Parti’den mevcut başkan Ercan Çimen ve MHP’den eski vekil Sabri Varan yarışacak.

Zorluoğlu Dernekpazarı’nda!

zorluoglu-015.jpgAK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu dün doğu ilçelerinde idi. Çaykaralı olan Zorluoğlu’nun baba topraklarında yaşayanlar kendisine büyük ilgi gösterdi. Dernekpazarı’nda vatandaşlarla görüşen Murat Zorluoğlu, hedeflerinin bir önceki seçimde partisinin aldığı oydan daha yüksek oy almak olduğunu söyledi. Murat Zorluoğlu önceki akşam ise Akçaabat’ta Nihat Usta köfte salonunda, Akçaabatlı olan Rize eski valisi Enver Salihoğlu, Trabzon valisi İsmail Ustaoğlu Akçaabat belediye başkanı, ilçe kaymakamı ve Çanakkale’den gelen misafirleriyle bir araya geldi.

Aksoy’dan nokta atış!

aksoy-003.jpgİYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Atakan Aksoy, partisinin ve CHP’nin ilçe teşkilatlarını ziyaret ettikten sonra Trabzon’daki sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ile görüşecek. Prof. Dr. Aksoy, ayrıca hemen her gün ilçe ve köylerde vatandaşların kapısını çalacak, kendisini tanıtacak ve başkan seçilmesi halinde yapacaklarını anlatacak.

Ahmet Metin Genç rahat!

ahmet-metin-genc-002.jpgOrtahisar belediye başkanlığına yeniden aday gösterilen Ahmet Metin Genç, rahat tavırlarıyla dikkat çekiyor. Ortahisar belediye başkanlığına yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakılan Ahmet Metin Genç, seçim çalışmalarına henüz başlamadı. Ortahisar ilçesinde sevilen bir isim olan Genç, kimilerine göre  Büyükşehir Belediye Başkanının gizli ambargosu ile karşı karşıya kalmıştı. Ahmet Metin Genç, Gümrükçüoğlu’nun aday gösterilmemesi nedeniyle daha da rahatladığı söyleniyor.

Mehmet Turan  resmen aday

mehmet-turan-003.jpgÇarşıbaşı eski belediye başkanlarından Mehmet Turan, dün İYİ Parti il merkezinde partiye kaydını yaptırdı ve belediye başkan adayı olduğunu açıkladı. Çarşıbaşı’nda geniş bir çevresi olan Mehmet Turan’ı, balıkçılık sektörünün önde gelen firmaların patronlarından da destek geldi. Çarşıbaşı’nda CHP ve eski ANAP, DYP’lilerin desteklediği Mehmet Turan’a AK Parti’nin küskünlerinin de destek vereceği bildirildi.

Ortahisar’a mimar eli değecek!

ortahisaraa-mimar.jpgCHP’nin Ortahisar belediye başkan adayı Salih Akyüz, ilçe merkezindeki ziyaretlerini sürdürüyor. Bugünlerde seçim beyannamesini hazırlamakta olan Salih Akyüz’e Mimar ve Mühendislerden de destek geliyor. Seçim çalışmalarını yürütmek için özel bir ekip kuran Salih Akyüz, ‘Seçilmesi halinde Ortahisar’a mimar eli değecek. Ortahisar bir başka güzelleşecek’ diyor.

Temel Kofoğlu!

temel-kofoglu.jpgTrabzon iş aleminin önemli isimlerinden Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi Temel Kofoğlu’nun Yomra’daki işyeri günün her saatinde Kofoğlu ailesinin sevenlerinin uğrak yeridir. Yolu, Yomra’ya düşenlere dinlenmek ve sohbet etmek için Temel Kofoğlu’na uğramalarını öneririz 

Yeşil alanı da satmış!

yesil-alani.jpgBeşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun satışa çıkardığı parkın bir bölümünün imarda yeşil alan olduğu ve başkan Bıçakçıoğlu’nun yeşil alanı da arsa ile birlikte sattığı iddia edildi.  Dr.Osman yıldızlar, Büyükşehir Belediyesi’nin yeşil alanın satışına izin vermediğini ve dosyayı geri gönderdiğini belirterek, ‘Aynı dosya önümüzdeki günlerde yeniden büyükşehir belediyesi meclisine gidecek’ dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar