Bahçeli grup toplantısında konuştu

İzmir’de HDP il binasına yapılan saldırıyı alçak bir komplo olarak değerlendiren Devlet Bahçeli, öldürülen Deniz Poyraz'ın da PKK'nın kırsal katılım sorumlusu olduğunu söyledi.

Politika 22.06.2021, 12:32 22.06.2021, 12:39
Bahçeli grup toplantısında konuştu

Geçtiğimiz hafta İzmir’in Konak ilçesinde bulunan HDP il başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıyı düzenleyen Onur Gencer isimli şahıs, parti görevlisi Deniz Poyraz'ı silahla vurarak öldürdü.

Konuyla ilgili de bugün MHP Grup Toplantısında kameraların ve parti üyelerinin karşısına geçen MHP Lideri Devlet Bahçeli, önemli açıklamalarda bulundu.

bahceli-sert-konsutu.jpg

HDP binasına yapılan saldırıyı alçak bir komplo ve şiddetli bir provokasyon olarak değerlendiren Bahçeli, öldürülen Deniz Poyraz'ın da terörist olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Binada tek bir HDP'li yönetici yok"

"İzmir HDP il binasına saldırı da süreci başka bir yere taşımıştır. İfade tutanağı analiz edildiğinde tek başına hareket etmediği hemen fark edilecektir. Lütfen dikkat buyurunuz, öyle bir gün seçilmiştir ki, binada tek bir HDP'li yönetici yoktur.

Planlı bir toplantı da iptal edilmiştir. Suruç katliamında olduğu gibi HDP'liler araziye uymuşlardır. Ne hikmetse çay servisi yapan asıl şahsın yerine, yardım amacıyla kızı gelmiştir. Deniz Poyraz'ın yarım bıraktığı çay ve domates zeytin propaganda olarak kullanılmıştır.

devler-bahceli-deniz-poyraz-cinayeti.jpg

"Biz bu cinayeti reddediyoruz"

Katilin bozkurt işareti fotoğrafı hazır bekletiliyormuş gibi servis edilmiştir. Bu katil gerçekte kimdir? HTS kayıtları çıkarılmış mıdır? Derin PKK'nın, yabancı istihbarat örgütlerinin parmağı var mıdır?

HDP'yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı'nı suçlamak üzere bina edilen cinayetin önü arkası, altı üstü sonuna kadar araştırılmalıdır. Biz bu cinayeti reddediyoruz, katile en ağır cezayı istiyoruz.
Kılıçdaroğlu'nun aklı başında mıdır? Haydut devlet nedir? Hangi cüretle böyle konuşabilmiştir?

"PKK'nın kırsal katılım sorumlusu"

Deniz Poyraz PKK'nın kırsal katılım sorumlusu, halkanın içinde yer alan milis iş birlikçidir. Milis iş birlikçi, yalnız görünen kişileri terör örgütüne devşirmek için çalışan terörist demektir.

devlet-bahceli-hdp-ye-sert-cikti.jpg

Bu iş birlikçinin babası ise, duyan herkesi şoke eden açıklamalarda bulunmuş, canlı bomba gibi patlamıştır, 'Deniz benim denizim değil, kürdistanın denizidir. Biz dağlarda direnen aslanlara borçluyuz. Allah gerillaya güç versin, kuvvet versin' demiştir.

Biz dağlarca bir aslan biliriz. O da şerefli Türk askeridir. PKK'nın milis iş birlikçilerine mağdur muamelesine yapanlara sesleniyorum. Aybüke Öğretmenimiz şehit edilirken nerelerdeydiniz? Hiç sesiniz çıkmış mıydı?"

Deniz Poyraz olayında ne olmuştu

İzmir'in Konak ilçesinde HDP il binasının bulunduğu iş merkezine giren O.G, tabancayla sokağa ateş açtı. Şüpheli, O.G. olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. İzmir'deki olayda saldırı sırasında HDP İl Binasında bulunan Deniz Poyraz hayatını kaybetti.

deniz-poyraz-katili.jpg

İl binasını basıldı

Olay, saat 11.00 sıralarında, Çankaya semtinde HDP İl Başkanlığının bulunduğu iş hanının 2'nci katında meydana geldi. 2. Kattaki HDP İl Başkanlığına gelen O.G., parti çalışanı Deniz Poyraz'ı tabancayla ateş edip, öldürdü. Silah sesleri üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis, binanın bulunduğu sokağın çevresini güvenlik şeridiyle çevirerek, yaya geçişine kapattı. Saldırgan, polisin çalışmasıyla yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete götürülen O.G.'nin sorgusunun sürdüğü bildirildi.

deniz-poyraz-saldirgani.jpg

Annesinin yerine gelmişti

HDP İl Başkanlığı'nda O.G. tarafından tabancayla vurularak öldürülen Deniz Poyraz'ın, partide çay servisi ve temizlik işleri yapan annesi Fehime Poyraz rahatsızlandığı için bir günlüğüne onun yerine işe geldiği belirtildi.

Deniz Poyraz'ın saldırı sırasında binada yalnız olduğu bildirildi. Savcının incelemesinin ardından Poyraz'ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere cenaze aracıyla İzmir Adli Tıp morguna kaldırıldı. Öte yandan olayı duyan partililer ise bina önüne geldi.

deniz-poyraz-zanli.jpg

Deniz Poyraz'ın annesi Fehime Poyraz da HDP İl Başkanlığı'na gelip, "Yolumu açın, çocuğumu görmek istiyorum" diyerek, içeri girmek istedi. Polisin engellemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.

Yorumlar (0)