CHP Lideri Kılıçdaroğlu emeklilere seslendi: Ortak hareket edin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, emeklilere seslenerek, “Bütün emeklilerin bir araya gelerek ortak hareket etmesi lazım." dedi.

Siyaset 06.01.2022, 16:08
CHP Lideri Kılıçdaroğlu emeklilere seslendi: Ortak hareket edin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’ni (TÜMEMEKDER) ziyaret etti.Heyetler baş başa görüştükten sonra ortak bir basın açıklaması düzenlendi. 

Bütün emeklilerin ortak hareket etmesi lazım

Emeklilere seslenen Kılıçdaroğlu, birlik olmaları gerektiğini vurguladı. Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben buradan yaklaşık 10 milyon emekliye seslenmek isterim. Size neden beklenen zam verilmedi? Nedeni şu; ‘Biz emekliye zam vermesek bile nasılsa emekli bize oy verecek.’ Temel mantıkları bu. Çünkü ben emeklilere 2 maaş ikramiye verilsin dediğim zaman, bir grup emekli postaneden ban telgraf çekti. ‘Bizim maaşımız yetiyor, iki maaşa ihtiyacımız yok’ diye. O telgraf ve o düşünce bunların belleklerinde yer etmiş. ‘Nasıl olsa hiç para vermesek de emekli bize oy verir’ diye. Şimdi bütün emeklilerden ricam; Geçinemiyorsanız, şikayet ediyorsanız, torununuza harçlık veremiyorsanız, kahveye oturup çay içemiyorsanız hesabını sormak demokratik yollarla sormak sizin göreviniz. Eğer sosyal bir devlette yaşıyorsanız ve bu devletin ‘Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk Devletidir’ diye bir tanımı Anayasada yer almışsa sizin kendi hak ve hukukunuzu demokratik yollarla armanız gerekiyor. Bütün emeklilerin bir araya gelerek ortak hareket etmesi lazım. Bütün emeklilerin, ‘eğer sen bana hak ettiğim aylığı vermiyorsan, kusura bakma bende sana oyumu vermeyeceğim’ demesi lazım. Bunu dediğiniz zaman siyasi iktidar kim olursa olsun, sizin sözünüzü dinlemek zorunda kalırlar” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu