Cumhurbaşkanı Erdoğan futbolculuk kariyerini neden bıraktığını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de engelli vatandaşlarla buluştu.Erdoğan gelen bir soru üzerine futbolculuk zamanlarını anlattı.

Siyaset 29.11.2021, 06:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan futbolculuk kariyerini neden bıraktığını açıkladı

"Engelleri Birlikte Aştık İzmir Buluşması" programında engelli vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,engelli vatandaşların sorunlarını dinledi. 

Milli sporcu Nesim Turan'ın, "Spor aşkınız nereden geliyor?" şeklindeki sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu şekilde konuştu:

"Ben 14 yaşında mahallede futbola başladım. O zaman İmam Hatip okulunda okuyordum. Amatör kümede futbola devam ettim. İstanbul'da Camialtı Spor Kulübü vardı, orada oynadım. Okul bitince İETT'ye transfer oldum. Amatör kümede profesyonel teklif geldi ama babam, Allah rahmet etsin, iyi ki önümü kesti, 'ben seni okuman için yetiştiriyorum, sen profesyonel futbola devam etmeyeceksin.' İyi bir transfer teklifi gelmişti ama babama saygım çok ileriydi. Babam da hafiften almazdı işi. Babam öyle dedikten sonra bizim farklı bir şey yapmamız mümkün değildi. Futbolu babamın dediği şekilde amatör kümede devam ettirerek bitirdik. Hayırlı da oldu."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:01
Güneş 07:29
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:39
Yatsı 19:02
7
açık