Esnafın dayanacak gücü kalmadı!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Trabzon Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası'nı ziyaret etti, "Servis şoförü esnafımızın dayanacak gücü kalmadı" dedi.

Siyaset 29.11.2021, 17:30
Esnafın dayanacak  gücü kalmadı!

Ziyaretinde Oda Başkanı Muhsin Keleş ve yöneticilerle sektörün sorunları ile ilgili fikir alış verişinde bulunan Örs, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "En önemli maliyet kalemi akaryakıt olan servis şoförü esnafımız, her gün gelen zamlar karşısında ayakta durmakta zorlanıyor. Bu kardeşlerimizin dayanacak gücü kalmadı. Peş peşe gelen zamlar, tüm araç bakım ve yedek parça fiyatlarına da doğrudan etki ediyor. Son gelen zamlar esnafımızı perişan etti. Akaryakıt zamları, okul ve personel servis taşımacılığında doğrudan maliyet kalemini artırıyor ve kazancın azalmasına sebep oluyor. Ticari araçlar için indirimli akaryakıt desteği verilmesi bu arkadaşlarımızın en önemli beklentisi durumunda. Okul özel servis ve personel servis taşımacılığı yapan esnafımızın Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden maliyetlerini karşılayabilmek için zam talepleri var. Bu esnaflarımız son zamanlarda yaşanan akaryakıt zamlarından dolayı büyük mağduriyet yaşamaktadır. İhale dönemindeki mazot fiyatıyla şu andaki mazot fiyatı arasında yaklaşık %35 civarında artış yaşanmıştır. Taşımalı eğitim okul servisi faaliyetinde bulunan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi taleplerine Milli Eğitim Bakanlığı’mız da kayıtsız kalmamalı, taleplerin karşılanması noktasında gerekli düzenlemeler yapılmalıdır."

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Örs açıklamasında, Covid-19 nedeniyle okulların tatil edilip uzaktan eğitimin başlaması ve işyerlerinin kapanıp evden çalışma sisteminin yaygınlaşmasıyla aylarca çalışamayan servis şoförlerinin salgın döneminde en çok sıkıntı yaşayan esnaf gruplarından biri olduğuna vurgu yaptı. Örs, "Bu kardeşlerimizin pandemi sürecinden kalan sıkıntılarının üzerine şimdide akaryakıt zamlarıyla gelen sıkıntılar eklendi. Bu sektördeki sorunların çözümü ve esnafa destek verilmesi konusunda yeni düzenlemeler yapılmalıdır. Biz onların taleplerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
3
hafif kar duşu