Kılıçdaroğlu Milli Eğitim Bakanlığı'na alınmadı: Kapıya kilit vuruldu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu görüşme için gittiği Milli Eğitim Bakanlığı'na alınmadı. Bakanlığın kapısına kilit vurması dikkat çekti.

Siyaset 30.12.2021, 13:28
Kılıçdaroğlu Milli Eğitim Bakanlığı'na alınmadı: Kapıya kilit vuruldu!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS'den yüksek not almasına rağmen mülakattan aldıkları düşük puanlarla atanamayan öğretmen adaylarının durumunu görüşmek üzere gitttiği Milli Eğitim Bakanlığı'nın kapısından içeriye alınmadı. 

Önceki gün partisinin grup toplantısında atanamayan öğretmen adaylarıyla bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'na gidip bu sorunu konuşacağını açıklamıştı. 

Bakanlığın kapısına kilit vurularak içeri alınmayan Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Bir haksızlık, hukuksuzluk varsa, birinin hakkı gasp ediliyorsa ve bu gasp edilme sarayın talimatı ile yapılıyorsa buna karşı çıkmak en insani görevimdir. Nerede kul hakkı yeniyorsa, torpil oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur.

Dün, bir feryadı dile getirdik. KPSS'de 80 90 puan alan evlatlarımızın sözlü sınavlarda elendiğini duydum. Onlarla konuştum. Bu memlekete yazıktır. Gencecik evlatlarımıza yazıktır, günahtır.

Düne kadar mülakatlarda artı 3 eksi 3 arasında puan verilecektir şeklindeki uygulama neden terk edildi? Kimin talimatı ile? TÜGVA'dan TÜRGEV'den gelen listeler üzerine mi bu karar alındı? Büyük haksızlık var.

Hayatın olağan akışına aykırı bir puanlama yaparsanız, Bakanlık binasında oturanların yatacak yeri yoktur. Öğretmene haksızlık yapamazsınız. Bu tabloya izin vermeyeceğiz. Haksızlığa uğradığını düşünen bütün arkadaşlara hukuki destek vereceğim. Haksızlık yapanlar görecekler nasıl hesaplaşacağımızı. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Sarayın talimatıyla iş yapanları muhatap almam. Benim işim onlarla hesaplaşmaktır."

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bakanlık binasına alınmamasıyla alakalı olarak, "Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin" dedi.

Yorumlar (1)
Mustafa d 1 ay önce
Ülkemiz için en büyük branka
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:01
Güneş 07:29
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:39
Yatsı 19:02
5
parçalı az bulutlu