MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli: Türkiye bir savaş veriyor!

MHP Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli, “Türkiye’de ekonomik sıkıntıların olduğu bir gerçek. Fakat Türkiye şu anda bir savaşın içerisindedir” dedi.

Siyaset 13.11.2021, 10:19
MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli: Türkiye bir  savaş veriyor!

MHP Trabzon Ortahisar ilçe Başkanı Murat Gedikli, Seçim İşleri Başkanı Yılmaz Teke, Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Eray Galip Bayrak ve Teşkilat Yöneticisi Zafer Ergenç ile Kuzey Ekspres gazetesini ziyaret etti.

“ZORA SOKMAK İSTİYORLAR”

Türkiye’nin bir ateş çemberinin içinde olduğunu söyleyen Murat Gedikli, “Bugün Libya’dayız, Suriye’deyiz, Irak’tayız, Somali’deyiz, Afrika’dayız. Buralarda olmanın da bir maliyeti var. Bölgede büyük bir güç olmak istiyorsak buralarda olmak zorundayız. ABD, binlerce kilometre öteden gelecek, burnumuzun dibinde ben varım diyecek; biz, bizim gönül coğrafyamızda olmayacağız. Orada olmazsak büyüğüz demeyeceğiz. Büyük olmanın da bir bedeli var. Dış politikada çok güzel işler yapıyoruz. Biz Akdeniz’de doğalgaz ararken orada Türkiye’ye karşı tatbikat yapılıyor. Yunanistan’da Dedeağaç’a bakıyoruz. ABD tanklarını ve askerlerini yığmış oraya. Türkiye’nin etrafı bir ateş çemberi ile çevrilmiş durumda. Biz bunları görmeliyiz. Vatandaş, soğan alamamış, patates alamamış, tamam anlıyoruz herkesin bir derdi sıkıntısı var. Ama savaşta olduğumuzu da bilmeliler. Türkiye’de ekonomi düzelecek onun için biraz beklemeliyiz. Adamların kırk elli yıllık projeleri var Güneydoğu’da. Orada bir koridor kurup, sözde bir Kürdistan devleti kurup bu bölgeyi yönetmektir. Bu ülkeyi bölmek isteyenlere fırsat vermediğimiz için, bir gecede piyasadan paraları çekip ekonomimizi zora sokmak istiyorlar” şeklinde konuştu. 

“BİRAZ SABIRLI OLMAMIZ LAZIM”

Vatandaşlardan en çok Trabzon’un trafik konusunda eleştiri aldıklarını ifade eden Gedikli, “İnşallah yapılacak yollar ve viyadüklerle bu işi aşacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu şehirde çok büyük bir projenin altına girdi. Bu proje tamamlandığında Trabzon’un geleceğini kırk elli yıllını karşılayacak. Bazı vatandaşlarımızın da bu konuda sitemleri oluyor zaman zaman. Proje o kadar basit bir proje değil, bu yüzden biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Sahilde güzel çalışmalar var. Ganita-Faroz arasında yapılan bir proje var. Bunlar tamamlandığı zaman her biri şehrimize ayrı bir değer katacaktır” ifadelerini kullandı.

ÜNİTER YAPI BOZULURSA!

Murat Gedikli, “Bizler yerelde Trabzon’umuzu daha güzel yerlere nasıl getiririz, çocuklarımıza nasıl bir ortam hazırlarız, bunları partiler üstü oturup düşünmemiz lazım. Trabzon tek başına bir bütün değildir, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir parçasıdır. Türkiye’nin üniter yapısı bozulursa Trabzon da bozulur. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve Trabzon’umuz adına çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:21
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
8
parçalı bulutlu