MHP Trabzon'da toplandı

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon'da, istişare toplantısı düzenledi.

Siyaset 27.11.2021, 11:50 27.11.2021, 14:02
MHP Trabzon'da toplandı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Trabzon'da 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' temalı istişare toplantısı düzenledi.

Trabzon MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakının rastgele oluşturulmuş bir birliktelik olmadığını vurguladı. Tarım konuşmasında şunlar söyledi: “Aynı anda hem Orta Doğu'da hem de Orta Asya'da oyun kurucu ve çekim gücü pozisyonuna yükselen Türkiye'yi; Dünya'nın tamamını saran küresel ve ekonomik sorunları bahane ederek itibarsızlaştırma gayretleri sonuç vermeyecektir. Dünyanın en kritik coğrafyasında bulunan Anadolu'yu yeniden kontrolleri altına almaya çalışan emperyalist batının iç ve dış müdahalelerine karşı daha dik ve dirayetli, omurgalı bir duruş sergileyerek bu savaşı kazanmak adına, coğrafyasında büyük bir güç olmaya karar vermiş güçlü bir iradeden yana tercih yapılmıştır. Yalan terörünü çok iyi kullanan Millet ittifakının etrafımızda cereyan eden ateş çemberini, yakan para, silah ve enerji denklemini boşa çıkarmamıza gücü yetmeyecektir. Bizler başarılı olmaktan ziyade bu ülke için bir değer olma gayretindeyiz. Toplum kendileri ve bu ülke için neler yapmak istediğimizi anlayabilmeleri için bizim var oluş mücadelemizden vaz geçmememiz gerekmektedir.”

TÜRKİYE BU MÜCADELEDEN BAŞARIYLA ÇIKACAK

Toplantıda söz alan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise, Türkiye ekonomisine saldırı olduğunu ve Türk lirasının manipüle edildiğini öne sürerek şöyle devam etti: “Ülkemiz 40 yıla yakındır birliğimizi hedef alan bölücü terörle mücadele etmektedir. Bu uğurda çok ağır bedeller ödenmiştir. Terörün bizden kopardığı hayatlar coğrafyayı vatan kılma mücadelemizin bitmediğin gösterir. Dünya 2019 yılının son ayında Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkıp küresel bir salgına dönüşen koronavirüsle mücadele ediyor. Bu küresel salgının etkileri gelişmiş ülkelerin ekonomileri dahil tüm dünyada kapanma ve kısıtlama önlemlerini beraberinde getirdi. Türkiye salgına rağmen 2020 yılında G20 ülkeleri arasında Çin’le birlikte pozitif büyüme gösteren iki ülkeden biridir. Dünyada yaşanan krizler sadece Türkiye’de yaşanıyor havasıyla siyaset yaparak insanlarımıza umutsuzluk aşılamak ülkemize yapılacak en büyük haksızlıktır. Ekonomi ile Türkiye’ye saldıranlara, vatandaşımızı faiz, kur, enflasyon sarmalına hapsetmeye uğraşanlar müsaade etmeyeceğiz. İnsanlarımızın ekonomik sıkıntılarını biliyoruz. Ancak takip edilen politikalar doğrudur. Türkiye bu mücadeleden de başarıyla çıkacaktır.

Türkiye döviz sabotajlarına yenilmeyecektir.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu