PKK ve YPG arasında fark yok

Bakan Akar, PKK ile YPG arasında bir fark olmadığını belirtti. Akar, "PKK ve YPG arasında bir fark yok. Kimse aklımızla alay etmesin" dedi.

Politika 26.06.2021, 11:25 26.06.2021, 13:59
PKK ve YPG arasında fark yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile 2. Ordu Komutanlığı’na ziyarette bulundu.

bakan-hulusi-akar-dan-onemli-aciklamalar.jpg

Ziyaret sırasından yaptığı açıklamada, "İçimizden hainler temizlendikçe Türk Silahlı Kuvvetleri’nin güçlendiğini herkes gördü" diyen Bakan Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cumhuriyet tarihimizin en yoğun günlerinden geçtiğini ifade etti. 24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren terörle mücadele konusunda yeni bir sürece girildiğine vurgu yapan Bakan Hulusi Akar, "Gerçekleştirilen başarılı operasyonlar sonunda 24 Temmuz'dan şu ana kadar 18 bin 220, 1 Ocak'tan itibaren ise 1366 terörist etkisiz hale getirildi. Verdiğimiz mücadele son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürecek, bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Aklımızla alay etmeyin

Azılı terör örgütü PKK ile YPG arasında hiç bir fark olmadığını defalarca dile getiren Bakan Hulusi Akar, "Kimse aklımızla alay etmesin. Dinlemeler, raporlar, fotoğraflar ve her şey açık bir şekilde ortada iken hâlâ bazı müttefiklerimizin YPG ile iş birliği yapmaları, onlara silah, araç, gereç destek sağlamaları hiçbir şekilde kabul edilemez. Bunlar Cumhurbaşkanı, Bakan ve Genelkurmay Başkanı düzeyinde yapılan her türlü temas ve konuşmada dile getiriliyor ve bunun mücadelesi veriliyor" ifadelerini kullandı.

bakan-hulusi-akar.jpg

Afgan kardeşlerimiz için katkılarımız devam edecek

Türk Silahlı Kuvvetleri'nın halihazırda Afganistan'ın Kabil Eğitim Yardım Danışmanlık Komutanlığı görevini de yürüttüğünü ifade eden Bakan Hulusi Akar, şunları söyledi: "Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı Afganistan için hayati öneme sahip, tüm ülkenin dışa açılan kapısı olma özelliği taşıyor. Bu konuda görüşmeler devam ediyor.

hulusi-akar.jpg

Bu hususu diğer ülkelerle beraber nasıl yapabiliriz konusunu çalışıyoruz. Şu an için alınmış bir karar yok. Ülkemiz ve Afganistan’ın menfaatleri için uygun sonuç elde etmek istiyoruz. Amacımız, Afgan kardeşlerimizin güvenlik, huzur ve refahı için katkılarımızı devam ettirmektir." dedi.

Yorumlar (0)