SOL’da birleşme çağrısı

Sol Parti Trabzon İl Başkanı Bilal Akcelep, devrimci demokratik cumhuriyet için birleşme çağrısı yaptı.

Siyaset 21.10.2021, 12:30
SOL’da birleşme çağrısı

Sol Parti Trabzon İl Başkanı Bilal Akcelep gündeme dair açıklama yaptı. ‘Türkiye krizde’ ifadesini kullanan Akcelep, “Tek adam rejimi ülkemizi her alanda krize sürükledi. Ekonomi dikiş tutmuyor. TL tarihin en büyük değer kaybını yaşıyor. Yanlış dış politika ülkemizi Suriye’de, Afganistan’da ateş çemberinde tutuyor. Kayırma, rüşvet, yolsuzluklar, çetelerle örülü bin bir türlü rezillik ortalığa saçılıyor. Derelerimizi, ormanlarımızı, kıyılarımızı yağmalama sürüyor. Krizin faturasını ise halk ödüyor. Yeni zam ve vergilerle hayat pahalılığı aldı başını gitti. Tenceremiz kaynamıyor. Gençler başını sokacak ev, yurt bulamıyor. Köylü fındıkta, çayda emeğinin karşılığını alamıyor” diye konuştu.

Sol’da birleşme çağrısı yapan Başkan Akcelep, “İşçiler, köylüler, emekçiler, yurtseverler, ilericiler, devrimciler birleşelim. Ülkemizi tek adam rejiminden kurtarmak için birleşelim. ABD ve NATO güdümüne son verdiğimiz gerçek bir bağımsızlık için,  herkese iş, aş, insanca yaşanabilir bir ücretin güvence altında alındığı emek egemen bir düzen için, laik, bağımsız, devrimci demokratik Cumhuriyet’i kurmak için SOL'da birleşelim” ifadelerini kullandı. 

Başkan Akcelep. 7 kasımda Trabzon Ortahisar Atatürk alanında SOL Parti Genel Başkanı Önder İşleyen ve Sanatçı Selçuk Balcı’nın katılacağı, Devrimci Demokratik Cumhuriyet mitingi düzenleyeceklerini de belirterek, tüm vatandaşları mitinge davet etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:23
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:00
Yatsı 18:26
13
açık