Siyasilerin Trabzonspor mesajları!

Trabzonspor'un Akhisar'a karşı aldığı ağır yenilginin ardından tepki gösterenler arasında iktidar partisi mensubu siyasilerin yer alması da oldukça dikkat çekici.

Özellikle AK Parti cenahından sosyal medya üzerinden adeta Ersun Yanal'a ateş püskürüldü. CHP ve MHP cepheleri ise sessiz...
AK Parti'den yükselen sesler, öncelikle taraftar, eyvallah ama bize biraz yazdıkları bugünlerin oluşmasındaki dahillerinin üzerini örtme çabası gibi geldi.
Hele Trabzonspor'un son seçimli genel kurulunu, orada yaşananları, üyeler üzerindeki müdahaleleri hatırlayınca kusura bakmasınlar ama bu mesajların hiç bir anlam ifade etmediğini söylemek zorundayız. Bu anlamda önerimiz ise bırakın top işini de biraz kentin diğer sorunlarıyla ilgilenin. Sizi bilen biliyor.

Sorumlu bütün camiadır!

Şehrin gündemi Trabzonspor'daki ağır yenilgi ve kulübün gidişatı. Herkes kendine göre suçlu arayışında. Her kafadan bir ses çıkıyor. Ancak bize göre bu günlerin sorumlusu bir kaç istisna dışında Trabzonspor camiasıdır.
Mesela Faruk Özak... Bu yapının oluşmasında büyük dahli olan ismin hiç sesini duyuyor musunuz? Duyamazsınız. Kendisini Faruk Özak yapan Trabzonspor batıyor ama hiç kılı kıpırdamıyor.
Ayrılan Kazım'ın görevi Trabzonspor'u Orduspor yapmaktı. Bu yola da takımı soktu. Sonuna kadar parasını almak için diretti, yönetimin görevine son vermesini sağladı. Şimdi gönderildi gidiyor. Ya geride kalan enkaz. Onu düşünen kim?
Kendini bu kulübün sahibi görenler böyle susmaya devam ettiği müddetçe acı son kaçınılmazdır. İster inanın ister inanmayın.

siyasiler-trabzon.jpg

Hasan Kurt sınırda nöbette!

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı Hasan Kurt şu sıralar Şırnak Bölgesi'nde... Güneydoğu'nun zor şartlarına korkmadan göğüs geren Kurt, yeri geldiğinde Kato Dağı'nın zirvesinde çay keyfi yapıyor, yeri geldiğinde cephede sınırda askerlerle 15.00 - 17.00 nöbeti tutuyor.
Hasan Kurt, şüphesiz Trabzon'a döndüğünde Şırnak - Beytüşşebab - Kato maceralarını, bölgedeki izlenimlerini kaleme alacaktır. Büyük merakla dört gözle bekliyoruz.

hasan-kurt.png

Çimento fabrikası yıkım izni istedi!

Son günlerde tartışma konusu haline gelen Çimento Fabrikası’nda artık sona gelindi… Büyükşehir Belediyesi’nin dünkü meclis toplantısında başkan Orhan Gümrükçüoğlu, Aşkale Çimento’nun yıkın izni için müracaatta bulunduğunu açıkladı. Fabrika yetkilileri, 1 Kasım’da Akokuk’ta kurulan yeni tesise taşınılacağını kamuoyuna duyurmuştu.
Gümrükçüoğlu, Çimento fabrikasıyla ilgili bugüne kadar en küçük bir eksiklik yapmadan görevini ifa ettiğini, fabrikayla ilgili olup bitenlerin takip edildiğini ve yaşanan süreçte olup bitenleri anlattı.
Çimento fabrikasıyla ilgili bundan sonra yaşanacak süreç kuşkusuz yıkım işlemleri ile ilgili olacak. Yıkım ne şekilde gerçekleştirilecek, çevreye herhangi bir etkisi olacak mı, ne gibi tedbirler alınacak takip edeceğiz.
Akoluk’ta çevreye duyarlı bir tesis oluşturan Çimento fabrikasının yetkilileri, sanırız eski fabrika binasının yıkım işlemlerinde de aynı hassasiyeti gösterecektir.

çimentodan.jpg

Çukurçayır-Özkaymaklı yol bağlantısı

Trabzon’un nüfus yoğunluğu en fasla yerleşim yerlerinden olan Çukurçayır Mahallesi’ne gidiş için kullanılan Özkaymaklı yolunun hali perişan… Yöreden çok sık şikayetler geldiğini daha önce yazmıştık. Özkaymaklı yolunu kullanan dolmuşçular da bu durumdan şikayetçi olmuş, soruna çözüm bulunmasını istemiş, biz de gazetemizde bu soruna yer vermiştim.

çukurçayir.jpg
Sorunun asıl kaynağı geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi’nin bağlantı yolunda gerçekleştirmiş olduğu kazı çalışmaları… Kazı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yola ne beton dökülmüş ne de asfalt yapılmış durumda. Ancak son günlerde yaşanan sağanak yağışlar bu yolun kullanımını daha da güç hale getiriyor. Her yağışta çamur deryasına dönüşen yolun havalar güzelken yapılmadığından dem vuran çevre sakinleri, kış iyice bastırmadan soruna acil çözüm bulunmasını istiyorlar.

Akyazı tünellerinde neler oluyor?

Geçtiğimiz günlerde bir kadın okurumuzun şikayetine bu sütunlarda yer vermiş, Akyazı tünellerinde neden yeterli aydınlatma olmadığına dikkat çekmiştik. Yeterli aydınlatma bir yana Bordo Mavi tünelleri bugünlerde tam bir zifiri karanlık basmış durumda… Birkaç gündür yaşanan sorun sürücüleri zor durumda bırakıyor, yoğun şikayetlere yol açıyor. ‘Tüneller neden karanlık’ diye soran vatandaşlar sorunun acil çözümünü bekliyor.=

akyazi-tünel.jpg

Fındıklı ekmek ikramı!

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü meclis toplantısında ilginç anlar yaşandı. 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeniyle meclis üyelerine ve katılımcılara fındıklı ekmek ikramı yapıldı. İkram sonrası küçük bir açıklama yapan doktor başkan Orhan Gümrükçüoğlu, ‘Sağlıklı beslenmek için fındığı soframızdan eksik etmeyelim’ çağrısı yaptı ve fındığın faydalarını anlatmayı da ihmal etmedi.

findikli-ekmek.jpg

 
 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar