Turhan Eyüboğlu

Turhan Eyüboğlu

Sizinle Gurur Duyuyorum

  Televizyon kanallarında geziyorum. 'a spor' kanalına geldim; nadir de olsa Trabzonspor'dan bahsediyorlar. Haksızlık yapmak da istemem; yorumcular bizim sporculardan bahsederken bir gurur hissettiklerini hissediyorum oturduğum yerden.

  Sonra bir anda bizim yeni yöresel motifli formanın kısa filminden bahsettiler ve çok beğendiklerini söylediler.

   Henüz görmediğim için beni çok heyecanlandırmamıştı. Pür dikkat kısa reklam filmini vermelerini bekliyordum ki yayınlamaya başladılar. 

  Uzun zamandır görmediğim ve deli gibi özlediğim şampiyonluğu yakalamış gibi izliyorum kısa reklam filmini.

  Ben de endorfin, dopamin, bir anda pik yaptı. Vücudum ne yapacağını bilemediği için boğazım düğümlendi, dudaklarım titredi ve gözüm sulandı. 

  Bir anda çocukluğuma gittim. "O zaman dilimi içinde yaşadığımız bu duygu ancak bu kadar güzel anlatılırdı!" diye içimden geçirdim.

  Hani bazen bir şeyi çok istemişsinizdir ve uzun uzun beklemişsinizdir! Artık "Yok, olmayacak bu galiba!" dediğiniz anda birden gerçekleşiverir! İşte o anda o reklam filmi bende o duyguları uyandırdı. "İşte, biz bu sektörde şampiyon olduk!" dedim kendi kendime.

  "Bu duygu, bu anlatım ve bilmiyorum belki de dünya tarihinde ilk kez bir yöresel motifin, üstelik ruhumuza kadar işlemiş bu motifin, formaya geçişi ancak bu kadar güzel anlatılır!" diye düşündüm. 

  "Biz, bu kısa film reklamıyla bu piyasanın şampiyonu olduk!" deme gururunu yaşadım.

  Hepimiz hayatta başarılı olma konusunda gerçekten ciddiysek o zaman hayatta başarılı olmuş insanların ilham veren hikayelerini bilmemizde fayda olduğuna inanırım.

  Hayatta, kariyerinde, işinde başarılı olmak isteyen birçok insan, genellikle bunu pek başaramaz. Çünkü başarılı olmanın neleri gerektirdiğini ve başarıya giden yolun nasıl olduğunu bulmakta zorlanırlar.

  Trabzonspor, zorunluluklar karşısında altyapısına dönse de ne kadar değerli futbolcularının olduğunu bir kez daha gördü. Ancak yokluğun getirdiği değerli mücevherlerimizi inşallah unutup özünden saptırmayız. Çünkü geçen zamanda bunu çok gördük.

  Ben bu yazımda size sporculardan ziyade mücevherlerimizin sadece altyapı sporculardan oluşmadığını her meslekte öz evladımızın ne kadar önemli ve başarılı olduğunu bu kısa film sayesinde bir kez daha gördüğümüzü hatırlatmak istedim.

  Bu kısa filmi yapan Trabzonspor medya mensubu tüm arkadaşlarımı kutlarım ve onlarla gurur duyduğumu bilmelerini isterim. Onlar benim için altyapıda yetişen sporcular kadar değerli ve önemlidirler.

  Trabzonspor medya mensubu çalışanları Trabzonspor'un altyapısından yetişen sporcularının yanında medya grubunda yetişen, Türkiye’ye damgasını vuran bir altyapının olduğunu göstermişlerdir.

  Biz Trabzonsporlular sizinle ne kadar gurur duysak azdır. Siz bu filmle benim gözümde bu yılın şampiyonu oldunuz. Sizi canı gönülden selamlıyor ve sizlerle bir kez daha gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.

İyi ki varsınız!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.