Şoför esnafına uygun  kredi imkanı arayacak

Şoför esnafına uygun kredi imkanı arayacak

Trabzon’da şoför esnafı ile bir araya gelmeye özen gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dolmuş modernizasyonuna ilişkin görüşmelerde bulundu.

Başkan Zorluoğlu’nun Şoförler Odasını ziyaretinde Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Bayraktar ve Trabzon Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Arif Emecen da hazır bulundu. Özellikle modernizasyon çalışmasında gelinen son durumun görüşüldüğü ziyarete dolmuş esnafı da ilgi gösterdi. Başkan Zorluoğlu, “Trabzon’da özellikle mart ayının ortasından itibaren birçok sektörümüz salgından olumsuz etkilendi. Dolmuşlar, uzun süre neredeyse çalışmadı. Zaten düşük kar marjıyla iş yapılırken, üzerine de yarı yarıya yolcu olunca, esnafımız belki de sadece mazot parasını bile çoğu kez çıkaramadan çalıştı. İnsanlarımızın sıkıntılı olduğu o dönemde esnafımız yine de vazifesini yaptı. Bundan sonraki süreç nasıl seyredecek, ulaşım anlamında yeni kurallar, yeni sınırlamalar gelecek mi bunları bilmiyoruz. Dolmuş dönüşümü sürecinde güzel bir çalışma yürüttük. Akçaabat’ta da istişare içerisinde yürüttük. Sonuç olarak her ikisinde de bir karara vardık. İkisi birbirinden farklı modeller ama her ikisi de neticede insanımızın daha konforlu ve güvenli seyahat etmesi için organize edilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

SIRA İŞİN UYGULAMASINDA

Başkan Zorluoğlu, “Pandeminin ilave bir olumsuzluk getirmemesi halinde belirlenen tarihte dönüşüm gerçekleşecek. Şu anda var olan dolmuşlarımızın kaliteleri, konforları hakikaten Trabzon’a yakışmıyor. Bu nedenle mutlaka bir dönüşüm gerekiyordu. Yakında Ankara’ya gidip Bakanımız Berat Albayrak’la özellikle görüşmek istiyoruz. Ve esnafımıza kredi anlamında ilave bir kolaylık sağlanabilir mi? Hep birlikte onun mücadelesini vereceğiz. Trabzon’da insanların tertemiz, konforlu, güvenli dolmuşlarla seyahat etmelerini amaçlıyoruz. Bunu hep birlikte aşama aşama başaracağız” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.