‘Son vuruşu yaptık’ dedi bakın neyi kastetti?

Et ve Süt Kurumu’nun yaptığı yatırımları yerinde görmek üzere Trabzon’a gelen Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile birlikte Akçaabat ilçesinin Çileklidüz Mahallesi’nde hayata geçirilen et kombinası inşaatında incelemelerde bulundu.

Bu inşaat Trabzon için müthiş bir önem arz ediyor.

45 milyon liraya mal olacak büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesiminin yapılacağı kombina, Trabzon’un ve Karadeniz Bölgesi’nin ilk et kombinası olacak!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Genel Müdür Osman Uzun’a teknik konularda çok detaylı bir bilgi verdi. Gelinen süreci, yaşanılanları anlattı.

Genel Müdür Osman Uzun da memnuniyetini dile getirdi.

Başkan Zorluoğlu o bilgi verme esnasında çok enteresan bir ifade kullandı;

“Buranın arsası bizden önceki dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılıp, Et ve Süt Kurumu’na tahsis edilmişti. Oradan başlayan süreçte epey zahmetler, yorgunluklar çekilmiş. Biz Ankara’da tabiri caizse son vuruşu yaptık ve Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve Genel Müdürümüzün eşsiz katkıları ile bu işi 2020 yılı yatırım programına aldırmıştık. Bugün geldiğimiz nokta göz kamaştırıcı. Değerli Genel Müdürümüze yürekten teşekkür ediyorum. Bu yatırımın buraya gelmesinde çok büyük gayretleri vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Tarım ve Orman Bakanımızın sahiplenmesi olmadan böyle büyük yatırımların bu kadar süratle hayat bulması da mümkün değildir. Kendilerine de şehrim adına yürekten şükranlarımı sunuyorum. Et kombinamız şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Burada ‘Son vuruşu yaptık” demesinden bahsediyoruz!

Gerçekten de önemli bir vuruş oldu.

Bu önemli proje hayata geçecek.

Çok büyük katkısı olacak.

Bir an önce inşaatının bitirilip hayata geçmesi dileğiyle…

 

Ortak isimler olacak ama kimler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday gösterdiği AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, şu anda acayip yoğun. Hemde öyle böyle değil! Çünkü listesini hazırlıyor. Listesine girecek isimleri belirliyor. Şu ana kadar 10 ismi belirledi Şimdi geriye 30 isim daha kaldı. Bakalım ne yapacak? Bu isimlerin CV’lerini alıp milletvekilleriyle paylaşacak. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile istişare yapacak. Mutlaka ortak isimler üzerinde durulacaktır. AK Parti Genel Merkezi’ne isimler kongre o9lamdan bir kaç gün önce gönderilir. Onaylandıktan sonra da kongrede duyurulur.

Sır gibi saklanan isimler arasında Trabzon’un önde gelen simaları olacak mı? Hani derler ya, “Trabzon içi kalaylı kazan…” O kazandan neler çıkacak neler...

 

Trabzon için gerçekten kayıp mı olacak?

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon için 2021 yılını kayıp yıl ilan etti.

Nedenini de şöyle açıkladı; “CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu açıklamasında, “2021 yılı Trabzon için kayıp geçecek. İşsizliği ve göçü azaltacak istihdam ve katma değer katacak ve şehrin öncelikli beklentisi olan Trabzon-Erzincan demiryolu yatırım planında yok. Güney Çevre yolu yok, Endüstri bölgesi yatırım planında yok.

Ne var derseniz, hasta garantili Şehir Hastanesi,ki bu hastanenin yaşatılabilmesi için merkezdeki hastanelerin kapatılması gerekecek. Esnafından emeklisine, işsizinden ev kadınlarına herkes sandığı bekliyor. Oy deposu gördüğünüz bu şehrin cevabı sandıkta gerektiği şekilde olacaktır.”

Bu tartışma şimdi şehir gündemine siner. Yavaş yavaş oturur. Muhalefet böyle düşünüyor ya peki iktidar? Onlarında görüşlerini alacağız.

 

Bordo mavi kulisleri hareketlendiren süreç başladı

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen tekrar adaylığını açıkladı. Ardından bordo mavi camiada epey bir hareketlenme oldu. Daha öncede Trabzonspor Başkan adaylığı konusunda ‘adayım’ diyen Hüseyin Başaran açıklama yapmıştı. Yani şu anda bir divan başkanlığına aday kesin diğeri de Trabzonspor başkanlığına… Kongre tarihleri belirlenmedi henüz! Genel kurullar yapılmaya başlansın izinler verilsin, pandemi bitsin bordo mavililer için epey bir hareketlenme olacak gibi duruyor. Bu arada Ali Sürmen’e karşı cephe olan taraf kamuoyuna bilgilerine paylaşıp kulislerini yapıyorlar. Erdal Atalay bunlardan biri… Ali Sürmen’i yine eleştirdi acele etmesinin sebeplerini sorguladı.

Yeni adaylar da göreceğiz.

 

Trabzonspor’a üye başvuruları yeniden açıldı şartlar şu şekilde

Trabzonspor’a üyelik başvuruları yeni yıl itibariyle yeniden açıldı.

Şu ana kadar 50 küsur üye yapıldığı söyleniyor.

Üye şartları ise şu şekilde;

18 yaşını bitirmiş ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması.

Üyelik formu ile birlikte 2 adet fotoğraf verilmesi.

Nüfus cüzdan fotokopisi ve adli sicil kaydı verilmesi.

Yükümlülüklerini yerine getirmiş bulunan en az 10 yıllık iki asil üyenin kendini tanıtıcı ve üyeliğe önerici onayının doldurulması zorunludur.

Giriş ve yıllık aidatını taahhüt etmek ve peşin olarak ödemek.

Giriş ücreti: 3309 TL

Yıllık aidat: 246 TL 

Başvuruda ödenecek toplam tutar: 3555 TL

Üyelikte en dikkat çekicisi nokta ise 10 yıllık kulübe üye olan 2 taraftarın referans olması...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.