Sosyal medyadan…

metin-kondel-002.jpgİnsan tuhaf bir mahluk; Sibirya ve Sahra gibi birbirinden çok farklı iklimlere, sosyokültürel durumlara uyum sağlayabiliyor. Bir çöldeki kanyonun tehlikeli yamaçlarında keçi gibi rahatlıkla dolaşan bir mecnun bile olabiliyor. İnsan iyi ya da kötü her durumun alıcısı gibi davranabiliyor. Sonuçta Türkiye'deki kötü siyasi kaderin mebzul miktarda alıcısı mevcuttur.  
(Metin Kondel)


 Sorun şu ki Bahçeliyan bu seçimde oyunu MHP'ye verecek mi? Vermeyecekse biz niçin verelim? Evet, sorum sadece bu.

temel-kahveci-003.jpg

Bunu bile idrak edemeyen zeka yoksunlarına Türk Milliyetçiliğini anlatmanın bir mümkünatı var mıdır? 
(Temel Kahveci)

Mahkemede idik. Malum, siyasi konular. Benden önce giren iki üniversite öğrencisi genç kız dikkatimi çekti. Bir sevinç ile çıktı, mahkeme salonundan. İçeride olan avukat arkadaşıma sordum, bu çocuklar ne için burada? Anlattı, biri marketten 12 TL'lik peynir alıp çantasına koymuş. Kameradan görüntülenince mahkemelik olmuşlar! Sonuç? Yargıç "beraat" demiş. Gözlerim yaşardı, mutluluktan. Yoksulluğun 12 TL'lik bir sorun olarak hukuka yansıması. Güzel yargıç, güzel karar. Kazanılan bir evlat. 

davut-cakiroglu.jpg

Dört buçuk yıldır yanlışları söyleye söyleye bir hal olduk. Geldiğimiz noktada görülmüştür ki Trabzon’u yönetecek isim Trabzon’da AKP kadrolarında bulunamamış ya da mevcut değilmiş. Sayın Murat Zorluoğlu’nun Büyükşehir belediye başkan adayı atanması, aday adaylarının düşük profilli olmaları bilginiz dahilindeki gerçeğin ta kendisi olup malumun ilamıdır. Özetle onca yıldır kendilerini kamu kaynakları ve makamları ile pazarlayanlar için şapka çıkartıp önlerine alma ve kendilerini dava etmeleri gereken gündür. Bununla birlikte siyasi rakiplerimizin bertaraf edilme şekli demokratik anlayışımız ölçüsü bakımından kabul edilebilir değildir. 
(Davut Çakıroğlu)

Asil Kahraman Mehmetçik, sen ne büyük askersin, can derdindeyken bile sivilleri düşündüğün Sancaktepe'de helikopterin düştüğü yerden anlaşılıyor, kim bilir evlerin üstüne düşmemesi için ne büyük mücadele ettiniz!
Cennette ki Ordumuz sizi saygıyla karşılarken biz sevgiyle minnetle yüreğimize gömüyoruz 

metin-yilmaz-004.jpg


(Metin Yılmaz)

İlk vizyona girdiğinde sevgili eşim bana "haydi gidelim" demiş ama ben istememiştim. 
Bugün İstanbul'da "Müslüm" Filmi'ni izledim. 
Günüm boştu ve sinema ile değerlendireyim dedim. 
En münasip saat ve matine "Müslüm" Filmi olunca girdim. 
Bu yaşıma kadar birkaç pop müzik yorumu dışında Müslüm Gürses Müziği dinlemedim. 
Bundan sonra da dinleyeceğimi zannetmiyorum. 
Ama film beni etkilemedi desem yalan olur. Bir şeyler, bir tılsım bana dokunuverdi. 
Adını koyamıyorum. 
Şunu söylemem yeterli sanırım;
"Hayat bazen insanları ön yargılı baktıracak kadar acımasız olabiliyor." 
(Gürol Ustaömeroğlu)

gurol-ustaomeroglu.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar