Soylu, noktayı koydu!

soylu-noktayi.jpg   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan hafta sonu Trabzon’da idiler. İki bakan, Büyükşehir belediye başkanı Murat Zorluoğlu’nun oğlu İlker Selim’in nikah töreni için Trabzon’a gelmişlerdi.
Süleyman Soylu, törende ayaküstü de olsa gazetecilerle sohbet etti. Soylu’ya Uzunsokak’taki kaymakamlık binasının göç idaresine verilip verilmeyeceğini sordular. İçişleri Bakanı, konudan haberdar olduğu ve yeni bir değerlendirme yapılacağını söyledi.
Şehrin merkezinde göç idaresi ofisi olur mu? Bu nasıl mantıktır. 

Moloz temizlenecek!

 moloz-001.jpg   Büyükşehir Belediyesinin önümüzdeki günlerde Moloz’daki dolgu alanında düzenlemeye gideceği bildirildi. Moloz dolgu alanı için hazırlanan projeye bölgenin temizlenmesinden sonra başlanacağı bildirildi. Moloz’da dolgu alanından taşınacak toprağın Beşirli dolgu alanına döküleceği bildirildi. Büyükşehir Belediyesinin Moloz’da düzenleme başlatacak olması çevre esnafı tarafından olumlu karşılandı. 

Deplasman masrafları Ömer Sarı’dan!

 deplasman-002.jpg Trabzonspor kafilesinin Sivas deplasman giderlerini Bordo- Mavili kulüp eski yöneticilerinden Ömer Sarı’nın karşılayacağı öğrenildi. Trabzonspor, yönetimi sezon başı deplasman masraflarını Trabzon dışında yaşayan bazı işadamlarının karşılaması önerisini gündeme getirmişti. İşadamlarının birçoğu da bu öneriyi olumlu karşılamışlardı. 

 

Kapattım telefonu yüzüne!

   Aralık 1989 idi. Kenan Evren Cumhurbaşkanlığını Turgut Özal'a bırakıp Marmaris Armutalan'a taşınmıştı. Vatandaş olacaktı. Korunan bir hayatın artık ' aştığı aştık ' kişisi olamayacaktı.
  kapattim.jpg Sabah Gazetesi etkili bir gazeteydi. Güneri Civaoglu'da 1. sayfada anonslanan haber - yorum yazılarıyla çok okunuyordu. O günkü yazısında Kenan Evren'in ' sade ' hayatını anlatmaktaydı.
Bir telefon numarasının ( nasıl bunu yaptı anlamadım ) eksiksiz tamamını yazmıştı. İşte bu numaradan çevirdim ve Kenan Evren kendisi açtı ... gibi bir cümle idi. İnanmadım. Olacak iş mi?
   İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıyordum. Akşam saatleri olmuştu. Bu durum ve merak bütün gün beynimi kemirmişti. Şu istediğini aşan, istediğini hapse atan, istediğini siyaset dışı bırakan Paşa telefonu kendi niye açsın? Çevirdim numarayı. Çalmaya başladı. O ne? Açıldı!
" Aloo "
Aman Allahım bildiğimiz Kenan Evren'in sesi. Ne diyecektim ?
" Numara gerçek mi, denedim! " Olmaz.. Aklıma bir şey gelemedi saliseler içinde. Paat!
Evet telefonu suratına kapattım. Ne düşünmüştür kim bilir? 
(Osman Ataman)

                                                      ***************

metin-yilmaz-009.jpg   Metin Yılmaz dedi ki:  CHP olmasa İYİ Parti seçime bile giremezdi, o istifa edip İYİ Parti'ye geçen CHP milletvekillerinin ve Kılıçdaroğlu'nun fedakarlığını kimse unutmasın diyeceğim ama "vefasızlık ve nankörlük" gibi her tarafın 2 yükselen değeri s**tir git diyecek!
   CHP onlara siyasi çizgi çizmedi, ama belli ki RTE ile verilen pozlar ve MHP'yi çok özleyenlerin tavrından anlaşılıyor ki %10 -15 bandını geçmeyecek şekilde bir siyasi çizgiye çekiliyorlar ve Agıralioğlu'nun demecinden de o siyasi kostüm giyilmeye çalışılıyor.

sukru-kuleyin.jpgŞükrü Kuleyin cevap verdi: CHP olmasaydı İYİ Parti seçime giremezdi konusu hiç şık olmadı. Demokratik bir yaklaşım değildir. Bu sadece antidemokratik yaklaşıma karşı bir tedbir idi ve aşıldı. Peki, İyi parti seçime girmeseydi CHP ne durumda olurdu o zaman bu sorulur! Bunları gündeme getirmek sorunları çözmez. Bu bizi küçük görmek olur. Bu açıdan bakarsak olayı nankörlük çizgisine getirmek çözüm olmaz. Merak etmeyin farklı fikirler zenginliktir. Bundan hemen sonuç çıkarmak ve suçlamak olmaz. Kimse ATP ye ve MHP ye poz vermiyor ama hassasiyetlere saygılı olmak isteniyor. HDP teröre tavır koymadıkça bizim onlarla ilişkimiz olamaz diyoruz. CHP burda dikkatli olmalı dememiz rahatsızlık yaratmaması lazım. Biz CHP ye Atatürk çizgisinde bakıyoruz. Bunu yadsımamanız ve bizi anlamanız gerekir. Ortada sorun yok sadece farklı bakış açısı var. Bunu da saygı ile aşarız.

Hikmet Nuri Aydın topa girdi: Şükrü Kuleyin CHP teröre lanet okuyan savaş hikmet-nuri-aydin.jpgmeydanlarından gelen partidir. HDP yasal siyasi partidir. Eğer Devlet HDP’nin önüne boynu bükük giderek medet umuyorsa amenna. Sorun yani dağa çıkmak HDP’nin suçu ise kolayı var kapatırsın o partiyi olur biter. Ha her şeyi bitirenlerin elinde terörden başka beslenecek kaynak kalmamışsa o başka. Biz şu kadar milyon Türk değil diye yurttaşımız olan insanları asamayız, kesemeyiz yok sayamayız. Bir şekliyle Demokrasiyi tamamen geliştirerek barışı kardeşliği kurmaktan başka çaremiz yoktur. Ölüm ile bu işin 40 yıldır çözülmediğini görüyoruz. Bu işin çözüm yeri Ülkemizi kuran TBMM’sidir. Kapalı kapılar ardında atılan adımların nelere mal olduğunu yaşayarak öğrendik. Getirdikleri 50+1’lik sistemde Kürt’ler İktidara oy verdiği zaman iyi vermediği zaman sade onlar değil sizi bizi de içine alan %50’den fazlası terörist. Şimdi ne yapacağız? AKP’nin yarattığı iklimde mi yaşayacağız yoksa daha iyi iklimleri biz mi yaratacağız sorun budur Şükrü kardeşim. CHP hala 1919’da 1920’de 1923’dedir.Ülkeyi kurtaran ve kuran parti bir avuç terör çapulculara müsaade etmez. Ağralioğlu’nun çıkışı gibi tavırlar çocuklarımızın ve Ülkemizin geleceği olan Millet ittifakına dilerim zarar vermez. O ittifaktaki aydiyetler bizim dostumuz kardeşimizdirler. Tıpkı kurtuluş savaşındaki gibi.
 
Metin Yılmaz düdüğü çaldı: Sevgili Şükrü Kuleyin ve Hikmet Nuri Aydın, sizler ikinizde benim gözümde çok değerli 2 demokrat, vicdanlı tertemiz ve abi dediğim insanlarsınız. Kimseyi kırmak amacıyla değil gözlem ve düşüncemi yazdım. Meral Akşener'i de çok severim ama bu eleştirimi veya düşüncemi yazmama mani olamaz. Her ikinize de sevgiler.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar