Soylu’ya iftarı kim verdi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, onuruna Yenimahalle sahilinde AK Partililere göre 12 bin, sandalyeleri sayanlara göre 5 bin kişilik bir iftar verilmişti. Dün, AK Parti’ye yakın bir isim aradı ve ‘Süleyman Soylu’ya iftarı kim verdi. 12 bin kişilik iftarı kimler hazırladı, iftarın bedelini kim veya kimler ödedi’ dedi.

soyluya-iftari.jpg
Soylu’ya verilen iftarı kimin, kimlerin verdiğini, ne kadar ödeme yapıldığını bilmiyoruz. İftar menüsü Büyükşehir belediyesinde mi hazırlandı, yoksa menüyü bir firma mı hazırladı, faturayı kim kesti, net bir bilgi sahibi değiliz. Araştıracağız ve edindiğimiz bilgileri okurlarımızla paylaşacağız.
 
Başkan halkla iç içe!

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nu, Trabzon’da en fazla eleştiren isim sosyal medyanın ‘1’ numaralı gazetecisi Teoman Yılmaz’dır. Teoman Yılmaz, dün sosyal medya hesabında başkan Gümrükçüoğlu’nun bir kadınla ayaküstü sohbet ederken görüntüsünü yayınladı ve altına da şunları yazdı;
‘Seçim yanaştı. Vahameti geç fark etti. Sokakta not almakla komik görüntüler oluşuyor. Neden mi komik? Aynı başkanın onlarca randevu vermediği anılar yazıldı sayfamızda. Terminal Derneği Başkanı Rüştü Çakır bir yıldır randevu alamadı. Daha onlarca yüzlerce isim var. Şimdi düşmüşsün ortalığa ayakta yolda not alıyorsunuz. Komedi değil de nedir? Halkımıza ne sordunuz şimdiye kadar. Bir tane yaptığınız işte halkın çözüme katılımı var mı? Artık geç oldu, hem de çok geç.. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibi en büyük zararı AK Parti’ye vermiştir. Bunu kısa süre sonraki seçimde gösterecektir Trabzon halkı diye düşünüyorum. Üzüntüm şu ki: Bu kadar AK Parti yöneticisi ve vekilleri, bu yetersiz kent yönetiminin Ankara’ya doğru anlatılması noktasında körler sağırları oynamışlar. Kentimiz şimdi de yolda not alan yapmacık olan kent ile barışık olmayan başkanın son hareketlerini izliyor, tebessümle.’

baskan-halkla-ic-ice.jpg
***
Teoman Yılmaz, Başkanı eleştiriyor. Eleştirilerinde haklı. Ancak 24 Haziran’da başkanın seçimi yok. 24 Haziran’da vekil ve Cumhurbaşkanlığı seçimi var.
 
Hamza Mısır’ı üye yapmadılar!

Gazetemiz spor müdürü Hamza Mısır, bir dönemler Türkiye’nin sayılı süper lig hakemlerinden biri idi. Hamza Mısır, hakem olması nedeniyle Trabzonspor’a üye olmak istemedi ki doğrusunu yaptı. Hamza, hakemliği bıraktıktan birkaç yıl sonra Trabzonspor’a üye olmaya karar verdi. Hamza üç yıl önce öğretmen olan eşi ve üniversitede okuyan oğlu ile birlikte, Trabzonspor Kulübüne müracaat etti. Formları doldurdu ve başvurusunu yaptı.

hamza-misir.jpg
Aradan birkaç ay geçmesine rağmen Hamza, eşi ve oğlu bir türlü üye yapılmadı.
Hamza yönetim kurulu üyesi Ali Rıza Egemen’i aradı…
‘Sayın Egemen, yeni üyeler açıklanıyor. Bizim ismimiz yok. Hayırdır. Başvurular size ulaşmadı mı?’
Egemen, ‘Hamzacığım, senin ismini gördüm. Problem yok’ dedi.
Aradan birkaç ay daha geçti. Hamza ve eşi yine üye yapılmadı.
Hamza, dayanamadı, Başkan Muharrem Usta’ya olayı anlattı.
Usta da, ‘Ben şahsım olarak bir tek üye bile yapmadım. İlgilenmedim. Bu işlerle Ahmet Çubukçu ilgileniyor. Ahmet’e sor’ dedi.
Hamza, Ahmet Çubukçu’yu aradı… Çubukçu, ‘Hamzacığım, üyelerle genel sekreterimiz Genca Meriç ilgileniyor. Sen onu ara’ dedi.
Hamza, bu sefer Genca Meriç’i aradı.
‘Hocam, öyle şey mi olur. Senin gibi üyeyi nereden bulacağız. Kulübe gidince ilk işim bu olacak. Sana bilgi vereceğim.’
Genca Meriç, o gün bugün Hamza Mısır’a bilgi verecek!
Bu olayı neden yazdık?

İbrahim Hacıosmanoğlu, başkan olur olmaz. Çamlıhemşin, Pazar, Ardeşen, Çayeli, Of ve Türkiye’nin farklı kentlerinden bir çırpıda tam 1640 kişiyi kulübe üye yaptı. İbrahim Hacıosmanoğlu, nu divanı, ne sicili taktı ne de yüzde beş kuralına uydu. 
Bir tarafta Hamza Mısır gibi onlarca kişi diğer yandan bir çırpıda 1640 üye!
Her ne kadar yönetimi zaman zaman eleştiriyorsak da ara sıra doğru işler de yapıyor. Bu 1640 üyenin üyeliğinin düşürülmesi doğru ancak, bu iş epey su kaldıracak gibi!
Bu arada yönetim kurulu, Hamza Mısır’ı arayıp vakit geçirmeden mümkünse müracaat tarihinde üye yapmalı. Hamza Mısır’ın ve eşinin hakkı ancak bu şekilde ödenir.

Sıralama temayülden önce belirlenmiş!

siralama.jpg

AK Parti’nin Trabzon milletvekili adayları ve sıralamanın, temayül yoklamasından önce belirlendiği öne sürüldü. AK Parti milletvekili aday adaylarından biri, temayül yoklaması için Ankara’ya gittiğinde Cumhurbaşkanına yakın olarak bilinen bir ismin kendisine, günler sonra açıklanan listeyi aynen sıraladığını söyledi. Milletvekili aday adayı, ‘Partimizde ağzınızla kuş tutsanız, başarılı bir geçmişiniz de olsa sonuçta kararı zirve veriyor’ dedi.  
AK Parti’de milletvekili adayları ve sıralamanın tespiti ile diğer partilerdeki aday belirleme ve sıralama tespiti arasında aslında çok da fark yok!

Koç’a Of’tan tam destek!

koc.jpg

AK Parti’nin Trabzon 6. sıra milletvekili adayı Vehbi Koç’a, memleketi Of’tan tam destek geldi. Denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Vehbi Koç, ‘Bana yalnız Of’tan değil; Trabzon’umuzun her ilçesinden ve köyünden destek geliyor’ dedi.  
AK Parti’nin Trabzon’da 6 vekil çıkaracağını söyleyen Koç, ‘Memleketime ve ülkeme hizmet için bu işe soyundum’ diyor.

Kılıçdaroğlu geliyor!

kilicdaroglu.jpg

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce meydanlarda CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise salon toplantılarında projelerini anlatmayı sürdürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, projelerini anlatmak için 12 Haziran’da Trabzon’a gelecek. Ramada Otel’de saat 11’de Trabzon’daki iş alemi ve Sivil toplum örgütü temsilcileriyle buluşacak olan Kılıçdaroğlu, ülkenin bugün geldiği durumu ve projelerini anlatacak. Kılıçdaroğlu’nun farklı kentlerde düzenlediği bu tür toplantılara büyük katılım olduğu bildirildi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar