SÖZCÜ GAZETESİ İTİBARINI ZEDELİYOR!

   Sözcü Gazetesi ve Galatasaray Eski Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk anlamsız bir şekilde Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu’nu hedef aldılar!
Sözcü Gazetesi, üç gündür sporseverlerin sevdiği, sempatik bulduğu Trabzonspor Başkanı’nı Başakşehir maçı sonrasında ‘korona virüs’ konusunda yaptığı açıklamalar yüzünden tartışmaya açtı!
  Başkan Ağaoğlu; “ Üç gün öncesine kadar her şey normaldi şimdi ne oldu?” diyerek ligin ertelenmesini isteyenleri eleştirmiş ve bu açıklamaları çok çok tepki toplamış. Açıklamayı yaparken Başkan’ın ‘maske’ takarak açıklama yapması ise daha büyük infiale neden olmuş!
Sözcü Gazetesi’ni yayına başladığı ilk günden beri takip eder ve haksızın yanında duruşundan dolayı takdir ederim. Anadolu’dan çıkıp İstanbul takımlarının ‘cuntasını’ yıkan Trabzonspor’u haklı olduğu hiçbir konuda desteklemediği gibi, lider takımın haberlerini küçük puntolar halinde vermesi cuntacıların ‘kucağına oturmasının’ tescilidir!
   Şu sıkıntılı günlerde böyle bir açıklamadan prim sağlamaya çalışması; İstanbul’un üçü büyük, biri devlet destekli olan takımına (Başakşehir) haksız destek vermekten başka bir hamle değildir! 
  Aynı basın toplantısında Başkan’ın; “ Verilmeyen goller, verilmeyen penaltılar var. Bunları üst üste koyduğunuz zaman bunlar maçın sonucuna değil, ligin sonucuna tesir eden şeyler. Benim gördüğüm kadarıyla bariz bir penaltı var, Antep maçında net gol verilmiyor, ‘VAR’ bile çağırmıyor.” söylemlerini, serzenişlerini sayfalarınıza taşımıyor ve bundan da utanmıyorsunuz!
Tekrar basın toplantısını maskeli yapması eleştirisine konuyu getirmek istiyorum. Başkan, ‘korona virüsü’ ile mücadele etmeyelim demiyor ki, ağzından böyle bir ifade çıkmıyor ki! Tam tersi maske takarak tüm kamuoyuna “korunmalıyız” mesajı verdi. Bunu sizin gibi bir gazetenin gözden kaçırması mümkün değil, bu tamamen tezgahlanan oyuna zemin hazırlamaktan öte bir şey değildir!
Trabzonspor Başkanı, İstanbul takımlarının başkanları gibi yönetici arkadaşlarına tepeden bakmaz.Terbiyesi, ahlakı, görgüsü buna müsaade etmez! Hassas bir kişiliktir, kibardır ama takımına yapılan haksızlıklar karşısında ‘Karadeniz’in hırçın dalgaları’ gibidir. 
  Federasyonun, MHK’nin ve sizin gibi gazetelerin yaptığı gibi zengin olduğu için her hangi bir başkanın karşısında “el pençe divan” durmaz, ağzına geleni çekinmeden söyler, ticari işlerini de hesaplamaz.
  Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu’nun verdiği onurlu mücadeleyi ve takımının oynadığı futbolu takdir edemeyen bir bakış açısı acizlikten öteye gidemez. Yok, arkasında bakan varmış, yok arkasında hükümet varmış!
Bakanı bilmem ama hükümetin, Trabzonspor’dan yana olmadığı açık beyan ortada. Hatırlatmak isterim ki;  arkasında olsaydı 2010-2011 sezonunda şikeyle alınan şampiyonluğunu Trabzonspor lehine tescil ettirirdi!
Trabzonspor’a ve başkanına dil uzatmak, Sözcü gazetesinin itibarını zedelemiştir!
ADNAN ÖZTÜRK HADDİNİ AŞTIN!
  Sözcü Gazetesi, dünde Trabzonspor’u; Adnan Öztürk’ün açıklamalarıyla hedef göstermeye devam etti.
  Adnan Öztürk denilen zat, Galatasaray Eski Başkan Yardımcılarından birisi. Florya tesislerine giderek Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e; “ Korona virüsü konusunun iki boyutu var: İnsani ve profesyonel. Ben yetkili olsaydım, kesinlikle Beşiktaş maçına takımı çıkarmazdım, karantinaya alırdım” demiş.
Bak kendi kendini ifşa etmişsin, yetkinin olmadığını beyan etmişsin. Galatasaray Yönetimi varken Adnan Efendi’nin kulüp adına beyanda bulunmaya hiçbir yetkisi yok. Tavsiyede bulunabilir ama onu da gazeteler aracılığıyla değil direk başkana yapmalıydı.
   Galatasaray Yönetimi’ni es geçmiş ama o arada TFF’yiıskalamayıp hafiften bir geçirmeyle sitem etmiş. Bu konuda bizleri bağlamaz!
Gelelim Trabzonspor’u bağlayan konuya…
Adnan Öztürk, Trabzonspor Başkanı’na; “ Ağzına maske takıp 2 metreden kameralara ‘MAÇLAR OYNANSIN’ deyip espri yapana sözüm var: Biraz ciddiyet ve samimiyet lütfen. Soyunma odasına inip sporcularınla kucaklaşsana! Ekranlarda mahalle ağzıyla ‘atlamalar, zıplamalar’ diye konuşana da hiç yakışmadı. Sporcuları anlayıp koruması gerekir.” ukalaca ve haddini aşan bir dille güya sitem etmiş.
Bak Saraylı Adnan iyi bak! Sokak ağzı ile konuşan sensin SARAYLI! Ahmet Ağaoğlu’nu tanımadığın ortada… Şayet tanısaydın Başkan’a ; “Soyunma odasına inip sporcularınla kucaklaşsana, sporcuları anlayıp korumalısın.” gibi mesnetsiz ve talihsiz bir açıklama yapmazdın!
  Trabzonspor Başkanı, gece gündüz takımının başında olan bir insan… Kamplarda, maçlarda her yerde takımının yanındadır. Sporcuları tarafından herhalde en çok sevilen ve sayılan Başkan ‘da Ağaoğlu’dur. Sporcularına anlayış göstermeseydi; Obi Mikel’in Korona virüsünü bahane ederek ülkesine gitmesine izin vermez, izinsiz gitmesi halinde ceza kesebilirdi ama yapmadı ve anlayış gösterdi.
Saraylı Adnan, neden yanı başında olan ve Galatasaray hocasına ve başkanına göreve geldiği süreçten günümüze olmadık hakaretleri yapan, kulübünüze demediğini bırakmayan Ali Koç’a neden bir cevap vermedin, neden? Korktuğun için mi çıtın çıkmadı Saraylı Adnan? Yoksa çıkar seni rezil eder diye mi korktun? 
Bak Saraylı Adnan… Trabzon, Trabzonspor, Trabzonspor Başkanı hakkında yorum yaparken en az iki kere yutkunacaksın. Bence buda yetmez ama sen bir dene! Haddini aşıp ileri geri konuşmak sana bir şey kazandırmaz. Trabzonspor’dan prim yapıp Galatasaray için planların varsa ona da hiçbir Trabzonlu izin vermez!
Saraylı Adnan, bak La Erdi ne demiş; “ Eğer dilin sivri ise dikkat et, bir gün kendi boğazını kesebilirsin.”
Vatandaş Ahmet Ağaoğlu’nu sen zaten anlayamazsın SARAYLI ADNAN!
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.