Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş açıklama: Finansal problemlerimiz çözüm bulmadığı takdirde...

Süper Lig ve 1. Lig yayın ihalesinin sona ermesiyle ilgili olarak TFF BaşkanI Bihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu,açıklamalarda bulundu.

Spor 14.02.2022, 14:42
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş açıklama: Finansal problemlerimiz çözüm bulmadığı takdirde...

TFF'nin daha önce açıkladığı metne göre yayın ihalesinde teklif süreci bugün sona erdi.Verilen teklifler değerlendirilmek üzere Kulüpler Birliği Vakfı ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından oluşturulan İhale Komisyonuna sunulacak ve 21 Şubat'ta ihale sonuçlanacak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ahmet Ağaoğlu,  "Finansal problemlerimiz çözüm bulmadığı takdirde Türk futbolunun, özellikle de Anadolu futbolunun arzu edilen noktaya gelmesini beklemek, hayalcilikten de öte bir tutum olur.Kulüpler Birliği olarak, önümüzdeki ihale sürecinden çıkacak olan neticenin, gelirlerinin %80'i naklen yayın gelirlerine bağlı olan kulüplerimizin ekonomik problemlerine çözüm olacağı düşüncesiyle, Türk futboluna hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yayın ihalesi süreciyle ilgili bilgi verdi. Teklif süresinin bittiğini belirten Özdemir, 36'sı yurt dışından 46 firma şartnameyi incelemek için almıştı. Komisyon olarak teklifleri noter huzurunda açıp değerlendirmeyi yapacağız. İnşallah en iyi yayıncı ya da yayıncılarımızla yolumuza devam edeceğiz. Yayın ihalesinin bir an önce sonuçlanmasını ve Türk futboluna hayırlı olmasını arzu ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (1)
Recep 3 ay önce
Sayın başkan aynı zamanda kulüpler Birliğinin de başkanı. Transferlerde bu kadar gereksiz, fazla ve plansız harcama yapmama konuları birlikte konuşulmuyor mu.
Parayı hoyratça harcayan kşüp başkanları. Ama maalesef şikayet edende kendileri.