Drogba Fenerbahçe maçında ırkçılığa uğradığını söyledi

Türkiye'de bir dönem Galatasaray forması giyen Didier Drogba, Fenerbahçe maçında yaşadığı ırkçılığı Fransa kanalına anlattı.

Spor 16.10.2021, 12:48 17.10.2021, 12:53
Drogba Fenerbahçe maçında ırkçılığa uğradığını söyledi

Dünyaca ünlü forvet oyuncusu Didier Drogba,Fransız basınına açıklamalarda bulundu. Kariyerinin son dönemlerinde Galatasaray forması giyen Drogba, Türkiye'deyken Fenerbahçe derbisinde ırkçılıkla karşılaştığını söyledi. 

Fenerbahçe maçında ırkçılığı umursamadım

Fransa'da France TV'ye konuşan Drogba yaşadığı ırkçılık saldırılarına ilişkin şunları söyledi:

"Irkçılıkla mücadelenin birçok yolu var. Bunlar kişiden kişiye değişebilir. Fenerbahçe maçında yaşadığım ırkçılığı umursamadım. Fransa'da bazı takımlara karşı oynadığım maçlardakileri umursamadım. İngiltere'de ya da cahil insanların olduğu başka ülkelerde yaşadıklarımı umursamadım çünkü bunun cehalet olduğunun farkındaydım."

"İnsanları saygı duymaya zorladım"

İşini en iyi şekilde yapmanın ırkçılığa karşı verilecek en iyi cevap olduğunu söyleyen Drogba,"Bir etki oluşturmak için, yaptığın işi en iyi şekilde yapmak önemli. En güçlü olabilirsen, bu daha önemli. Ben bu yolla insanları saygı duymaya zorladım. Beni ten rengim nedeniyle sevmiyor olsan bile bana katlanmak ve beni alkışlamak zorundasın. Çünkü ben güçlüyüm. Benim ırkçılıkla mücadele yolum ve ırkçı insanları daha az aptal yapma yöntemin buydu." dedi.

Zokora da ırkçılığa maruz kalmıştı

Didier Drogba'nın Fildişi Sahili Milli Takımı'ndan takım arkadaşı olan Didier Zokora da Trabzonspor forması giydiği dönemde Fenebahçe deplasmanında oynanan maçta Emre Belezoğlu'nun ırkçı söylemlerine maruz kalmıştı. 

Yorumlar (0)