Giresunspor Arda Güler'e talip oldu

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet transfer dedikodularına açıklık getirerek Fenerbahçe’nin süper yeteneğini açık açık istedi.

Spor 21.06.2022, 16:14 21.06.2022, 19:16
Giresunspor Arda Güler'e talip oldu

Süper Lig’de başarılı bir dönemin ardından yeni sezona iddialı girmeye hazırlanan Giresunspor’da Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler'e talip oldu. 17 yaşındaki oyuncuyu Giresunspor'da görmek istediğini ifade eden Karaahmet, "Fenerbahçe düşünürse Arda Güler'i oynatmak isteriz. Arda Türkiye için çok değerli bir futbolcu ama oynaması lazım. Oynatmalıyız. Giresunspor da bu sene kiralık oyuncular alacak. Kampa kadar mevcut kadroya 5-6 oyuncu katmak istiyoruz" dedi.

OKAN’I İSTİYORUZ

Transferde ismi geçen oyuncular için de açıklama yapan Başkan Hakan Karaahmet; “Okan bizim çok sevdiğimiz bir kaleci. O da Giresunspor’u çok seviyor. Burada Galatasaray kulübünün kararı önemli. Bakalım gelecek hocası ne kararı verecek? Bizde verimli bir sezon geçiren Okan oynaması gereken bir kaleci. Galatasaray’ın kararına göre bizim kaleci transferimiz gerçekleşecek. Okan’ın durumunu biraz bekliyoruz. Ona göre kaleci konusunda bir sonuca varacağız” dedi.

Parmak için görüşüyoruz

Karaahmet; “Perez geçen sezon verileri çok yüksek olan bir futbolcuydu. Bize net olarak ulaşan bir şey yok ama zaman zaman bize rakam soran menajerler oluyor. Gerekli bir rakam gelirse tabiî ki de düşünülebilir. Bize gelen bir teklif yok ama değerlendirilen bir oyuncu olduğunu biliyoruz” dedi.  Trabzonspor’un başka kulüplerle transfer görüşmesi yapması için izin verdiği oyunculardan biri olan Parmak ile ilgilendiklerini doğrulayan Karaahmet, “Abdulkadir Parmak ile ilgili Trabzonspor gerekli duyurusunu yaptı. Arkadaşlarımız görüşüyorlar. Abdulkadir’e Giresunspor formasını giydirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Vefa ve Doğan ile anlaştık

Karaahmet, “Bazen bazı oyuncuların Giresunspor ile çok fazla ismi geçiyor. Ahmet Sağat da bunlardan biri. Bazen menajerler bazı isimleri ortaya atıyor. Bizim, Ahmet’e bir ilgimiz yok. Bursaspor’dan Vefa ve Bandırmaspor’dan Doğan Can ile ön anlaşmalarımızı yaptık. Bu iki oyuncu bundan sonra Giresunspor forması giyecek. Giresunspor’un Türk oyuncu sayısını biraz artırması lazım” dedi.

Yorumlar (0)