Giresunspor'dan yalanlama

GZT Giresunspor, futbolcusu Younousse Sankhare ile ilgili basına yansıyan haberleri yalanladı.

Spor 09.02.2022, 14:19 09.02.2022, 14:38
Giresunspor'dan yalanlama

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden ile ilgili bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haber ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın organlarında ve sosyal mecralarda futbolcumuz Younousse Sankhare ile ilgili yer alan asılsız haber ve iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Kulübümüzü suçlayıcı ve küçük düşürücü bu art niyetli tutum ve davranışları tamamıyla reddediyoruz. Konu ile ilgili tüm hukuki süreçler başlatılmış olup kulübümüz tarafından detaylı bilgilendirme kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır. Bugüne kadar kadromuza kattığımız hiçbir futbolcumuz ile böyle bir problem yaşamadığımız gibi kadromuzda yer alan ve ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz tüm oyuncularımızın gerek şehrimizde gerekse takımımızda bulunmaktan gayet mutlu olduklarının bilinmesini ister, konunun takdirini kamuoyuna bırakırız."

Ne olmuştu?

 Giresunspor’un sezon başında transfer ettiği Younousse Sankhare, Fransa’nın ünlü gazetesi L’equipe’e şok edici bir röportaj verdi.32 yaşındaki futbolcu, Giresun’da yaşadıklarıyla ilgili olay yaratan iddialarda bulunurken, “Evimde elektrik yok. Telefonumu arabada şarj ediyorum. Güvenliğimden endişeliyim” ifadelerini kullandı. Kulüp yönetimiyle arasında sorunlar olduğunu söyleyen Sankhare, “Sportif Direktör dairemi ve arabamı iade etmemi istedi. Mümkün olabilecek her türlü baskıyı yapıyorlar. Başkan açıkça tehdit etti” dedi.

Yorumlar (0)