Rıdvan Dilmen TFF başkanlığına yeşil ışık yaktı

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in istifa etmesinin ardından, Rıdvan Dilmen, başkanlığa aday olacağı yönünde gündeme gelen iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Spor 05.04.2022, 14:34
Rıdvan Dilmen TFF başkanlığına yeşil ışık yaktı

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in istifasının ardından başkanlık için birçok iddia gündeme geldi. O iddialardan biri de Rıdvan Dilmen'in aday olacağı yönündeydi. Dilmen açıklamalarda bulunarak aday olmadığını söyledi ancak başkanlığa da yeşil şık yakmayı ihmal etmedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen şunları söyledi:

"Türkiye Futbol Federasyonu'yla ilgili yapılanmayla ilgili bir teklif almadım. Almış olsaydım Türk futbolu böyle bir durumda olmazdı. Aynı şey kulübüm Fenerbahçe için de geçerli. Tekrardan altını çiziyorum, Türk futbolunun bana ihtiyacı olduğunu görüyorum net bir şekilde. Nerelere kadar gidildiğini görüyorum. Ama biz görevden asla kaçmayız. Sağlık nedenlerinden dolayı sıkıntılar olabilir ama. Ben yapılanma konusunda Türk futboluna 4-5 yıl içinde Allah ömür verirse, çok daha ileri götüreceğime inanıyorum, doğru insan kaynaklarıyla."

"TFF başkanlığı zor iş. Yapabileceğime inanıyorum. Bu adayım anlamına gelmiyor. Alt kadrolar iyi şekilde yapılırsa, yapılabilecek bir iş. Futbolun iyi yerlere gelmesi için TFF başkanı olmama gerek yok. Olmayayım zaten, öyle bir niyetim de yok. Aday değilim."

Yorumlar (0)