Şenol Güneş'ten Abdülkadir Ömür açıklaması

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi.

Spor 08.07.2021, 16:02 08.07.2021, 16:19
Şenol Güneş'ten Abdülkadir Ömür açıklaması

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şenol Güneş flaş açıklamalarda bulundu. 

Şenol Güneş'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

EURO 2020'de ezildik

"Oyuncularımın da hala üzüntüsünün var olduğunu görüyorum. Bütün oyuncularla tek tek konuştum. Onların da görüşlerini ve analizlerini almış oldum. Sert eleştirileriniz oldu ama bunları anlıyorum. Biz de içimize sindiremiyoruz. Haklısınız ama sorunu bir kenara atmak yerine nasıl bir yol çizeceğimizi konuşmamız gerekiyordu.

Saydığınız nedenlere katılıyorum. İtalya maçındaki oyunumuzun başında sorun yoktu ama sonra mahkumiyete döndü. Bu nedenle değişiklik de yaptım. Maç bittiğinde İtalya'nın da dinamik ve iştahlı oluşu bu sonucu getirdi. Favori takımlar arasında değiliz ama favoriler arasına girmek istiyoruz demiştim. İtalya maçını kazanırsak önümüz açılır diye düşünüyorduk ama oyuncular alınan sonuçtan olumsuz etkilendiler. Özgüven kaybı oldu. EURO 2020'de ezildik."

Asıl hedef olan Dünya Kupası'na katılmamız önemli

"Özeleştiri yapacak olursam; tüm analizleri oyunculara görüntülü ve raporlu bir şekilde gönderdik. Çok emek verdiğimiz bir hazırlık dönemi geçirdik ama karşılığını alamadık, bu da bizi çok üzdü.

Yıkılmadık, yıkılmayacağız. Asıl hedef olan Dünya Kupası'na katılmamız önemli. Oyuncularımızın özverili olması gerekiyor. Buraya çok çalışarak geldik. Bizi tekrar ayağa kaldıracak olan budur ve tekrar çok çalışmak zorundayız. 'Bizim Çocuklar' derken herkes bizim çocuğumuz, her insanımızın başarılı olmasını istiyoruz. Ama bu çocuklar kaybettiğinde de bizim çocuklarımız. Konuşup tartışalım ama bunu yaparken yaralamayalım. Kimsenin eleştiri hakkını elinden alamayız. Ortak düşünce ve çalışmayla yola devam etmeliyiz."

Bir takım değişimler olacak

"Bana yapılan hiçbir eleştiri veya saldırı aldığımız sonuçların yarattığı üzüntüden fazla değil. Daha kötü günler gördüm. Beni de yıpratabilirsiniz ama oyuncuların yıpranmasını istemiyorum. Nereden geldiğimizi ve bundan sonra ne yapacağımızı biliyoruz. Tabloda bir takım değişimler olacak. Değişimlerin ne olacağını sizinle sonra paylaşacağım."

Maaş tepkisi

''Maddi konularla ilgili, hepinizin bildiği gibi turnuvaya katıldık ama kimse para falan almadı. Çünkü başarı gelmedi. Başarının takdiri yönetimindir. Bu, benim takdirimde olan bir şey değil. Oyuncu maaş almıyor, maaş alan benim. Ben hiç para almayayım, çok önemli değil. Benim kulüplerden de federasyondan da alacaklarım var ama dava açtığımı hiç duydunuz mu? Türkiye'de kimse euro almıyor, bunu hala anlamadınız mı? Bu kadar yalan yazılmaz, ben dövizle maaş almıyorum ama yazıyorsunuz. Adam bana hırsız diyor, ben cevap vermiyorum. Mecbur değilim cevap vermeye."

Rıdvan açıklaması

''Rıdvan Yılmaz'ı 16 yaşından beri tanıyorum. Büyümüş de küçülmüş gibi. Oyun görüşü, çabukluğu... Caner'i almama sebebimi anlatmıştım. Rıdvan'ı da alternatif olarak aldım. Bir tek idmanda çok rahattı ve mükemmel oynadı ama onun haricinde eksikti.''

Abdülkadir Ömür'ün eski patlayıcılığı yok

“Abdülkadir’i alırken iki açık tarafına düşündük. Çalışıyor ama o eski patlayıcılığı yok. Belki bir 10 gün daha olsa olabilirdi. O aşamada değildi. Cengiz vardı, Hakan vardı, orada oynayacak oyuncular. Onların gerisinde diye düşündük. Buradan bakarsak evet tartışılabilir. Ama bunun sonu yok. Bu bir tercih. Bu tercihlere saygı duyulduğunu düşünüyorum. Ama sonuçların çok değişeceğini düşünmüyorum.”

İstifa açıklaması

''İstifa etmek, etmemek bir seçim. Bunu düşündüm, konuştum ama sonra kalmamın doğru olduğuna karar verdim.''

Yorumlar (0)