Şenol Güneş'ten dikkat çeken açıklamalar

Türkiye A Milli Takımı görevine son verilen Şenol Güneş dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Spor 11.09.2021, 10:47
Şenol Güneş'ten dikkat çeken açıklamalar

Türkiye A Milli Takımı'nda aldığı başarısız saha sonuçlarının ardından görevine son verilen Teknik Direktör Şenol Güneş, Hürriyet'ten Ertuğrul Özkök'e özel açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş henüz TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşemeden ve ayrılacağının kesinleşmemesinden önce gazeteci Ertuğrul Özkök'e yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Ben zaten başarısızlığı kabul ediyorum 

”Bana diyor ki; ‘İstifa edecek misin?’ Ya dur bakalım daha soyunma odasındayız. O gün gelmemi isteyenler, bugün istemeyebilir. Bunlar normal ama gecenin o saatinde istifa etmek bu kadar kolay mı?

İki gündür düşünüyorum bugün bile Mustafa Taviloğlu’na dedim ki; ‘Siz benim yerime karar verin. Çünkü gitseniz ‘Kaçtı gitti mi diyecekler, başaramadı da mı gitti diyecekler yoksa bana ne ne yaparsanız yapın mı dedi’ diyecekler.

Önce niye gideceğim ona karar verelim. Gittim, tamam geldi bir arkadaş ve başarısız oldu; ne olacak?.. Bu takımın hâlâ şansı var. Bu şansı da ben yarattım. Eğer suçluysam o 11 puanı da ben aldım.

Ben futbolun bu derin sorunlarını konuşunca adam diyor ki; ‘mazeret uyduruyorsun.’ Hayır ben zaten başarısızlığı kabul ediyorum eldeki kadroyla. Ama ben bu kadroyla Hollanda ve Norveç’i yendiğimde demedim ki çok iyi iş yaptım..."

Gelen başarısız olunca ne diyeceksin?

“Görevden alınmam da bir yol. Federasyon yönetim kurulu benim görevime son verirse, hadi diyelim yaptı, sahi yaptı, sonra nasıl yapacak? Ben diyorum ki; ‘Gelin bunları konuşalım. Başkanla konuşurum, ne istiyorsa onu yapayım, yardımcı olayım.

Ama sağlıklı bir şey olsun. Başkan da aynı şeyi söylüyor. Hadi ben ayrıldım, geldi biri başarısız oldu. Ne diyeceksin?

Hocaya bak yarı yolda bıraktı.."

Hesap görme peşinde değilim

“Bundan bir ay önce de ben giderdim. Aynı şeyi söyledim, bir tablo yapıyorum. Bu tabloyu yaparken bana yarısında diyorsun ki; ‘Sen yapamadın git buradan.’ İyi tamam, yapamadım, belki boyayı döktüm, belki yanlış bir şey yaptım, ama düzelteceğim. Ayrıca yeni gelen ne yapacak? Aynı tabloyu o mu yapacak? Tablo onun mu olacak yani? En azından başarısızlığı ona mal edersin.

Ama ben böyle düşünürken bana derse ki; ‘Yönetim kurulu, seninle bunu yapamayacağız, baskı var, vs. var...’ O zaman onu da değerlendiririm. Ben bunu dinleyecek anlayacak bir adamım. Yoksa ben hesap görme peşinde değilim."

Burada kalayım da değerim artsın peşinde değilim 

“Doğrusu 6-1’lik mağlubiyet benim de kesinlikle sindirebileceğim bir şey değil. Oyuncularla da konuştum, bunu düzeltebilecek olan yine biziz. Benden sonra gelen de düzeltebilir, bana garanti versinler ben hemen bırakayım. Ben de size yardımcı olayım.

Ben sıradan bir antenör değilim. Burada kalayım da biraz daha değerim artsın peşinde değilim. Öyle bir şeye ihtiyacım yok. Bu milli takımın düşünce yapısı genel kültürden futbol kültürüne geçemezse bunu yapamayacağız.”

Gidip gitmemem parayla alakalı bir konu değil

“Gelelim şu yalvarma meselesine... Diyorlar ki; Şenol Güneş ya özür dilemeli ya derhal istifa etmeli. Niye? ‘Bana yalvardılar’ dediğim için. Ben kime dedim ‘yalvardılar’ diye, bunu sorulan bir soruya cevap olarak söyledim. Eğer öyle almazsan başka manaya çekersin.

Ama konu tazminat değil ki. Böyle bir şey konuşmadık ki. Rakamlar üzerinden yazıldığı zaman sanki ben pazarlık yapıyormuşum gibi bir hava yaratılıyor. Bu çok çirkin bir şey.

Benim gidip gitmemem parayla ilgili bir konu değil. Paradan daha önemli şeyler var. İtibarım var, federasyonu var, milli takım antrenörü var. Şimdi gidersem ne olacak? Bana para verdiler ayrıldım gittim mi olacak, yoksa, almadan mı gittim olacak? Konu bu mu yani?”

Şenol Güneş'in ayrılmasının ardından ilk açıklaması

Şenol Güneş ayrılmasının ardından ise "Bugün de ‘Git’ dediler.Namusumuzla geldik,namusumuzla gidiyoruz." dedi. 

Yorumlar (1)
Metin 2 hafta önce
Karsinda senin gibi anlayacak adam yokki.Bunlar zaten macera pesinde.Yabanci Antröner neyimize ozaman Futbolcularida yabanci olsun.Kaldirin Türklügü.Iste onlar böyle kisiler.Adam gibi adamin karsisina dikilecek biri yok hepsi bunlarin dallama.Senolhocanin eline su bile dökemezler.Ne Futbolculuktan nede Karakter yapisindan.Eger yababci gelirseMilli davamiz biter çünkü millilik kalmiyor.
22
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:06
Öğle 12:18
İkindi 15:39
Akşam 18:20
Yatsı 19:39